Andalúzia s pobytom pri mori

Program

Program zájazdu Andalúzia s pobytom pri mori

Rýchly popis:

Príjemný poznávací zájazd, ktorý vás prevedie krásami na juhu horúceho Španielska. Prejdete sa pokladmi Andalúzie - mestom Malaga so subtropickými záhradami, Sevilla s rozprávkovým palácom Alcázar, či Córdoba, ktorá je európskou križovatkou arabskej, židovskej a kresťanskej kultúry. Ochutnáte lahodné vína, navštívite býčiu arénu a múzeum. Vstúpite na britskú kolóniu, skalu Gibraltár, ktorá je najjužnejším bodom Európy a je z nej vidieť až na pobrežie Afriky. Korunou programu je rozľahlý palácovo-kláštorný komplex Alhambra pri Granade, ktorý je miestom večného odpočinku najväčších španielskych kráľov.


Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x polpenzia

 

Malaga - Ronda - Gibraltár - Cádiz - Jeréz de la Frontera - Sevilla - Córdoba - Granada


Španielsko:

Gibraltár:


Doprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Malagy, transfer do hotela, ubytovanie na pobreží Costa del Sol, večera.

2. deň – raňajky, transfer do Malagy, prehliadka preslávenej promenády mesta, ktorá pripomína subtropickú záhradu, historického centra mesta – rímske divadlo, pevnosť Alcazaba. Individuálne voľno s možnosťou kúpania, návštevy múzea Pabla Picassa, či katedrály La Manquita. Návrat do hotela, oddych na pláži, večera, nocľah.

3. deň – raňajky, prejazd pohorím Sierra de Ronda do mestečka Ronda, jedného z najromantickejších miest Španielska, kolísky koridy a mesta Ernesta Hemingwaya. Prechádzka mestom, panoramatické výhľady na kaňon Tajo, návšteva býčej arény s múzeom. Popoludní návšteva britskej kolónie Gibraltáru – najjužnejšieho miesta európskeho kontinentu, vyhliadka z gibraltárskej skaly na prieliv oddeľujúci európsky kontinent od afrického. Návšteva Jaskyne sv. Michala a všadeprítomné gibraltárske opičky. Ubytovanie v hoteli, večera.

4. deň – raňajky, prehliadka Cádizu, najstaršieho európskeho mesta založeného v roku 1100 pred. n. l. Feničanmi s krásnymi barokovými kostolmi, malebnými fasádami domov s typickými ozdobnými balkónmi, veža Tavira, katedrála. Individuálne voľno s možnosťou kratšieho kúpania, občerstvenia, či nákupov. Pokračovanie do mesta Jérez de la Frontera, presláveného typickým sherry, vínom a vínnymi produktmi, ale aj slávnou španielskou jazdeckou školou. Prehliadka presláveného vinárstva Tio Pepe s ochutnávkou. Ubytovanie v okolí Sevilly, večera.

5. deň – raňajky, presun do Sevilly, hlavného mesta Andalúzie. Návšteva jedného z najznámejších námestí Európy – Španielskeho námestia, prehliadka rozprávkového kráľovského Alcázaru, sídla maurských emirov, kastílskych a neskôr španielskych kráľov – dokonalá ukážka mudejárskej architektúry, majstrovská kombinácia maurských stavebných techník a katolíckych symbolov. V prípade záujmu návšteva sevillskej katedrály, ktorá vo svojich rozľahlých priestoroch ukrýva hrob Krištofa Kolumba a nádherné oltáre zo striebra a zlata. Pohľad na celé mesto z mohutnej katedrálnej veže La Giralda. Individuálne voľno a plavba loďou. Presun do hotela v okolí Córdoby, večera. 

6. deň – raňajky, prehliadka Córdoby, križovatky arabskej, židovskej a katolíckej kultúry. Prechádzka starým mostom cez rieku Guadalquivir, návšteva najznámejšej pamiatky mesta - mešity La Mezquita, ktorá sa zachovala zo španielskeho stredoveku a patrí k najväčším na svete. Prechádzka uličkami židovského mesta so synagógou. Individuálne voľno, možnosť vychutnať si kulinárske špeciality. Transfer do hotela v okolí Granady, ubytovanie, večera. Fakultatívne možnosť návštevy tradičného predstavenia flamenca.

7. deň – raňajky, prehliadka Granady, goticko – renesančná katedrála s kráľovskou kaplnkou, kde sú pochovaní najslávnejší španielski katolícki králi, Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Štvrť Albaicín, kostol San Nicolás. Návšteva veľkolepého komplexu palácov Alhambra s pevnosťou Alcazába, záhradami Generalife a maurskými palácmi. Večer ubytovanie v hoteli na pobreží Costa del Sol, večera.

8. deň – raňajky, individuálne voľno (podľa odletu), odlet z Malagy.

UPOZORNENIE: v prípade záujmu o lístky do Alhambry je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednaní zájazdu.


V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň - Malaga - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, vstup do Alhambry 40 EUR/os. (objednaný vopred), orientačná cena ostatných vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 270 EUR/7 nocí. Upozornenie: Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:
polpenzia

Dni:
8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Malaga | Gibraltár | Sevilla | Córdoba | Granada

Andalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri moriAndalúzia s pobytom pri mori
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Andalúzia s pobytom pri mori

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
15.5.2024 - 22.5.20248leteckáViedeň1 226,70 € (1 410,00 €)Objednať
22.5.2024 - 29.5.20248leteckáViedeň1 226,70 € (1 410,00 €)Objednať
28.8.2024 - 4.9.20248leteckáViedeň1 252,80 € (1 440,00 €)Objednať
18.9.2024 - 25.9.20248leteckáViedeň1 256,70 € (1 410,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Andalúzia

   Andalúzia to je asi 300 km slnečného pobrežia na juhu Španielska zo severu chránené pohorím, ktoré bráni prístupu chladného vzduchu a dažďa. Málo zrážok, neustály vánok a príjemné teploty po celý rok urobili z Costa del Sol najnavštevovanejšie miesto Andalúzie.
  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Andalúzia

Články z kategórie: Španielsko

destinacie

Dovolenkové info

Andalúzia - priemerné teploty

               V.   VI.   VII.   VIII.   IX.    X.
Vzduch:    25   28    30     31     28     23
Voda:        20   22    23     24     23     21

Andalúzia - čas prepravy

   Prílet : Almeria
   Let z Bratislavy : 3:15 h
   Transfer z letiska do stredísk: 0:30 - 2:00 hod.

   Prílet : Faro ( Portugalsko )
   Let z Bratislavy : 3:25 h
   Transfer z letiska do stredísk: 0:50 - 1:30 hod.

   Prílet : Malaga
   Let z Bratislavy : 3:15 h
   Transfer z letiska do stredísk: 0:30 - 1:30 hod.

   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Andalúzia - Fakultatívne výlety

* Mesto Malaga a Puerto Marina
Výlet do Malagy, hlavného mesta pobrežia Costa del Sol, známeho svojou krásou, rušným stredomorským životom a nádherným prístavom. Počas výletu navštívite pevnosť starovekého paláca - Alcazaba, renesančnú katedrálu s mnohými vzácnymi sochami a obrazmi, a preslávený prístav Puerto Marina v meste Benalmadena.

* Gibraltar s delfínmi
Nezabudnuteľný lodný výlet do Delfínieho sveta, okružná plavba po krásnych zálivoch Gibraltaru, kde je možné sledovať voľne žijúce delfíny.

* Flamenco - Barbeque
Ohnivý španielsky večer plný rytmov, jedla, pitia a zábavy. Na začiatok privítanie v typickej haciende Venta Luciano s občerstvením, následne originálna flamenco show, ktorá navodí autentický pohľad na španielsku kultúru a tradičný štýl zábavy, tanca a hudby.

* Granada
Celodenný výlet do unikátneho mesta Granada a návšteva svetoznámej Alhambry, obrovského stredovekého komplexu palácov a pevností maurských panovníkov, s nádhernými záhradami a skvostnou architektúrou.

* Monumenty Almeríe
Poldenný výlet po najkrajších pamiatkach Almeríe. Počas výletu navštívite monumentálnu arabskú pevnosť, z ktorej je nádherný pohľad na záliv a mesto, pokračujete zastávkou v katedrále, prechádzkou po starom meste a hlavnom námestí.

* Mini Hollywood a zoo
Výlet do parku s názvom Mini Hollywood, ktorý je jedným z najznámejších filmových miest v Almeríi, kde sa natáčali rôzne westernové filmy. Uvidíte westernové mestečko, saloon, banku, sheriff office, ako aj šou Divokého Západu s kovbojmi a koňmi. V parku sa tiež nachádza Zoo, ktorá je situovaná na otvorenej púšti Tabernas, s veľkým množstvom zvierat rôzneho druhu.

* Národný park Cabo de Gata
Nijar je najväčšou prímorskou chránenou oblasťou v Andalúzii s prekrásnymi výhľadmi na divokú krajinu a originálne geologické útvary. Táto oblasť je najväčšou vulkanickou formáciou v Španielsku, uvidíte fascinujúce skalné útesy, horské masívy, pieskové pláže s priezračnou vodou, maják Faro de Cabogata s vyhliadkou a malé dedinky, ktoré dokonalé splývajú s krajinou.

* Cordóba
Odchod smerom do mestečka Antequera a následne do mesta Cordóba, ktoré je unikátnou prehliadkou arabskej a židovskej kultúry. Navštícite mešitu, židovskú štvrť, synagógu, rímsky most, slávne záhrady a mnoho ďalších pamiatok.

* Národný park Doňana
Návšteva národného parku, divokej chránenej prírodnej oblasti, ktorá je najväčšou v Španielsku. Výlet začína jazdou v jeepoch smerom k dedinke El Rocío, neskôr návšteva historického hradu, kostola Sv. Martina a starého moslimského múru.

* Isla Magica
Výlet do zábavného parku Seville plného zábavných atrakcií a horských dráh. Výlet je vhodný nielen pre deti, ale veľkú zábavu tu zažijú aj dospelí.Španielsko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Španielsko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Španielska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko, Taliansko, Francúzsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Španielsku :
   - nie je

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk