Fakultatívne výlety v Španielsku


Španielsko - fakultatívne výlety

Dovolenka Španielsko    Last minute Španielsko   Destinácie Španielsko   informácie o Španielsku

   Ponuka fakultatívnych výletov v Španielsku je rôznorodá v závislosti od toho, v ktorej z oblastí Španielska sa nachádzate.
Ak dovolenkujete na Baleárskych ostrovoch, určite si nenechajte ujsť plavbu okolo ostrovov, či návštevu fantastických, takmer panenských pláží ostrova. Formentera. Ak dovolenkujete v oblasti Andalúzia, môžete navštíviť napríklad Gibraltar, Lisabon, či vyskúšať nákupy v Seville.

O možnosti fakultatívnych výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.

Malorca - Fakultatívne výlety


* Okruh ostrovom
Celodenný výlet autobusom, loďou a dreveným vláčikom cez západné pobrežie Sierra De Tramuntana do nádhernej zátoky Sa Calobra a priesmyku Torrente de Pareis.

* Dračia jaskyňa
Poldenný výlet do kvapľových jaskýň Cuevas Drach, návšteva prístavu Porto Cristo a mesta Manacor, kde sa vyrábajú umelé malorské perly.

* Palma - Valldemossa
Celodenný výlet do hlavného mesta Palma a malebnej dedinky v horách, ktorú preslávila svojou návštevou známa dvojica F. Chopin a G. Sandová.

* Marineland
V tomto zábavnom parku môžete obdivovať neuveriteľné vystúpenia tuleňov, delfínov a papagájov. Nachádza sa v Portal Nous nad piesočnou plážou. Výlet je vhodný nielen pre deti, ale i dospelých.

* Aquacity v El Arenal
Vodný areál, raj šmykľaviek, tobogánov a ďalších vodných atrakcií, bazénov s umelými vlnami, reštauráciami a barmi obklopený subtropickou vegetáciou.

* Trh v Sineu a Formentor
Celodenný výlet na polostrov v severnej časti Formentor. Zastávka na živom vidieckom trhu v Sineu. Zo severného prístavu Pollenca plavba loďou do zátoky Cala Pi.

* Western Park
Vodný park s atrakciami v štýle kovbojov. Nachádza sa v Magalluge.

* pustovňa San Salvador
Poldenný výlet na krásnu vyhliadku San Salvador s malou pustovňou, spojená s návštevou trhu v neďalekom mestečku Felanitx.

Ibiza - Fakultatívne výlety


* Okruh ostrovom
Celodenný výlet po zaujímavostiach a historických pamiatkach ostrova, spojený s návštevou typickej ibizskej dedinky Santa Gertrudis. Výlet je najkomplexnejšou ponukou na spoznanie ostrova - prístav, katedrála, soľné jazerá Las Salinas, promenáda v Santa Eulárii a mnoho iných.

* Lodný výlet
Celodenný výlet Loďou na ostrov Es Vedra na západnom pobreží, spojený s obedom a kúpaním. Plavba k jednému z najkrajších miest na Ibize, ktorá sa začína v San Antoniu a pokračuje až k ostrovu Es Vedrá, tzv. katedrále v Stredozemnom mori.

* Ibizská noc
Večerný výlet do historickej Ibizy. Žiadny turista by si nemal nechať ujsť čarovnú atmosféru stredovekého mesta Ibiza s jej neviazaným životom. Súčasťou prehliadky je opevnená časť starého mesta Dalt Vila a dominanta starého mesta - vysvietená katedrála a prístav v štvrti La Marina.

* Hippy Market
Poldenný výlet na známe a obľúbené trhy v Es Canar, na mieste nazývanom Punta Arabí. Turisti sem smerujú preto, aby si zakúpili niektorý z typických suvenírov ostrova - keramiku, šperky, kožené výrobky alebo sa len tak pobavili trhovou atmosférou výnimočného miesta.

Andalúzia - Fakultatívne výlety


* Mesto Malaga a Puerto Marina
Výlet do Malagy, hlavného mesta pobrežia Costa del Sol, známeho svojou krásou, rušným stredomorským životom a nádherným prístavom. Počas výletu navštívite pevnosť starovekého paláca - Alcazaba, renesančnú katedrálu s mnohými vzácnymi sochami a obrazmi, a preslávený prístav Puerto Marina v meste Benalmadena.

* Gibraltar s delfínmi
Nezabudnuteľný lodný výlet do Delfínieho sveta, okružná plavba po krásnych zálivoch Gibraltaru, kde je možné sledovať voľne žijúce delfíny.

* Flamenco - Barbeque
Ohnivý španielsky večer plný rytmov, jedla, pitia a zábavy. Na začiatok privítanie v typickej haciende Venta Luciano s občerstvením, následne originálna flamenco show, ktorá navodí autentický pohľad na španielsku kultúru a tradičný štýl zábavy, tanca a hudby.

* Granada
Celodenný výlet do unikátneho mesta Granada a návšteva svetoznámej Alhambry, obrovského stredovekého komplexu palácov a pevností maurských panovníkov, s nádhernými záhradami a skvostnou architektúrou.

* Monumenty Almeríe
Poldenný výlet po najkrajších pamiatkach Almeríe. Počas výletu navštívite monumentálnu arabskú pevnosť, z ktorej je nádherný pohľad na záliv a mesto, pokračujete zastávkou v katedrále, prechádzkou po starom meste a hlavnom námestí.

* Mini Hollywood a zoo
Výlet do parku s názvom Mini Hollywood, ktorý je jedným z najznámejších filmových miest v Almeríi, kde sa natáčali rôzne westernové filmy. Uvidíte westernové mestečko, saloon, banku, sheriff office, ako aj šou Divokého Západu s kovbojmi a koňmi. V parku sa tiež nachádza Zoo, ktorá je situovaná na otvorenej púšti Tabernas, s veľkým množstvom zvierat rôzneho druhu.

* Národný park Cabo de Gata
Nijar je najväčšou prímorskou chránenou oblasťou v Andalúzii s prekrásnymi výhľadmi na divokú krajinu a originálne geologické útvary. Táto oblasť je najväčšou vulkanickou formáciou v Španielsku, uvidíte fascinujúce skalné útesy, horské masívy, pieskové pláže s priezračnou vodou, maják Faro de Cabogata s vyhliadkou a malé dedinky, ktoré dokonalé splývajú s krajinou.

* Cordóba
Odchod smerom do mestečka Antequera a následne do mesta Cordóba, ktoré je unikátnou prehliadkou arabskej a židovskej kultúry. Navštícite mešitu, židovskú štvrť, synagógu, rímsky most, slávne záhrady a mnoho ďalších pamiatok.

* Národný park Doňana
Návšteva národného parku, divokej chránenej prírodnej oblasti, ktorá je najväčšou v Španielsku. Výlet začína jazdou v jeepoch smerom k dedinke El Rocío, neskôr návšteva historického hradu, kostola Sv. Martina a starého moslimského múru.

* Isla Magica
Výlet do zábavného parku Seville plného zábavných atrakcií a horských dráh. Výlet je vhodný nielen pre deti, ale veľkú zábavu tu zažijú aj dospelí.

Barcelona - Fakultatívne výlety


* Barcelona
Celodenný výlet do metropoly slnečného Katalánska s návštevou chrámov Sagrada Familia a Santa Eulalia, Gaudiho parku Guell, štadiónu FC Barcelona a slávnej ulice Rambla s možnosťou návštevy unikátneho podmorského akvária a spievajúcich farebných fontán pred Katalánskym národným palácom.

* Akvárium v Barcelone
Kto nebol v akváriu, nebol v Barcelone. Veľké akvárium, tunel dlhý 80 m, žraloci, raje a množstvo rýb okolo vás, 35 menších akvárií, pôsobivé a zároveň pedagogické, plus špeciálne akvárium s tučniakmi. Platí pri individuálnej návšteve Barcelóny.

* Montserrat
Montserrat je spirituálne centrum Katalánska a jedno z pútnických miest v Španielsku. Montserrat je kláštor na rovnomennom vrchu. Uchováva sa v ňom milostivá socha Panny Márie La Moreneta (čierna panna), ktorá je partrónkou Katalánska. V múzeu, ktoré sa nachádza v kláštore, sú maľby takých majstrov, akými boli El Greco, Caravaggio a Picasso. Nachádza sa tu knižnica s 300 000 knihami. Ku kláštoru Santa Maria de Montserrat sa dostanete buď lanovkou alebo po ceste, ktorá sa tiahne cez celý vápencový masív s množstvom zákrut. Z vrcholu kláštora je potom nádherný výhľad do doliny. V benediktínskom kláštore, ktorý tu stojí zakliesnený v strmom svahu medzi horami, sa údajne udiali viaceré zázraky a socha čiernej panny sem láka pútnikov z celého sveta.

* Waterworld
Waterworld je druhou najnavštevovanejšou vodnou atrakciou. Už samotný názov Vodný svet prezrádza, že sa jedná o fantastickú kombináciu vodných atrakcií, slnka a zábavy. Je situovaný pri najvyhľadávanejšom stredisku Costa Bravy - Lloret de Mar. Na rozdiel od Marinelandu, v ktorom si na svoje prídu všetky vekové kategórie, atrakcie vodného parku Waterworld potešia predovšetkým mládež.

* Corrida
Ešte stále platí pravidlo, že býčie zápasy sú neodmysliteľnou súčasťou španielskeho naturelu. Španielsky výraz corrida má pôvod v slovese “correr“ (bežať), ktoré vychádza z tradície behu býkov naprieč mestom. Ak chcete preniknúť aj Vy do tajov tohto odvekého druhu zábavy Španielov, máte jedinečnú možnosť prežiť nezabudnuteľné chvíle napätia. V barcelonskej aréne, ktorej prináleží prívlastok 3. najväčšia na svete, sa odohráva jedinečný boj býka s človekom. Dnes existujú školy pre budúcich bojovníkov s býkmi. Celkom sa na corride zúčastňuje vždy šesť býkov a traja toreadori.


      späť na Španielsko
      Späť na dovolenkové destinácie

      Dovolenka Španielsko    Last minute Španielsko   Destinácie Španielsko   informácie o Španielsku

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk