Fakultatívne výlety v Tunisku


TUNISKO - fakultatívne výlety

Dovolenka Tunisko   Last minute Tunisko   Destinácie Tunisko    informácie o Tunisku

Fakultatívne výlety - TUNISKO pevnina

SAHARA   ( Orientačná cena 136,- E )
Cesta na džípoch do legendárnej púšte. Zastávka v meste El Jem, prehliadka rímskeho kolosea, neskôr v meste Sfax do Matmaty. Návšteva berberského obydlia v skalách, spojená s obedom v berberskej reštaurácii. Ubytovanie v klimatizovanom hoteli v typickej púštnej oáze Douz, voláme ju aj brána Sahary. Možnosť romantickej prechádzky na ťavách v piesočných dunách Sahary. Ráno zastávka pri soľnom jazere Chott El Jerid a odchod do Tozeuru, možnosť fakultatívneho výletu klimatizovaným terénnym autom do horských oáz Chebika a Tamerza. Po obede návšteva Kairouan, s mešitou, návšteva výrobne kobercov a starého mesta.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID   ( Orientačná cena 63,- E )
Prehliadka starého mesta Tunis s návštevou národného múzea Bardo a obed v reštaurácii. Popoludní prehliadka Antoniových kúpeľov na území starobylého Kartága. Následne návšteva mestečka postavenom v typickom maurskom štýle v modro-bielej kombinácii Sidi Bou Said.

FOLKLÓRNY VEČER   ( Orientačná cena 40,- E )
Večer plný očarujúcich brušných a beduínskych tanečníc, spojený s ochutnávkou miestnych špecialít a nápojov. Zažijete atmosféru pravej africkej krajiny Tunisko.

FRIGUIA PARK + OCHUTNÁVKA VÍN   ( Orientačná cena 36,- E )
Prehliadka ZOO Friguia cca 1,5 hodiny, potom návšteva menšieho vinárskeho závodu s ochutnávkou miestnych tuniských vín, s možnosťou nákupu.

Fakultatívne výlety - TUNISKO ostrov DJERBA

SAHARA   ( Orientačná cena 136,- E )
Po preprave na pevninu trajektom ( cca 2,5 km)návšteva mestečka Mareth (počas 2. svetovej vojny tadiaľto tiahli Marethove línie) a odtiaľ do berberského mestečka Matmata, ktoré sa nachádza v púštnom pohorí Dahar, kde navštívite podzemné (troglodytné) obydlia. Odtiaľ ďalej do berberskej horskej dedinky Tamezret a následne k bráne Sahary k typickej púštnej oáze Douz, kde na Vás čaká obed a možnosť prechádzky na ťavách, po ktorej prechod cez soľné jazero Chott El Jerid. Na opačnom konci jazera sa začína oblasť tzv. El Jerid (oblasť paliem), známa svojimi oázami, nachádzajúcimi sa na kraji starovekých miest Nefta, El Hamma, Degueche a Tozeur, kde sa môžete prejsť oázou na konskej bričke a neskôr navštíviť tunajšie ZOO s botanickou záhradou. Ubytovanie a večera v hoteli v Tozeur. Pre milovníkov Orientu je pripravená návšteva múzea Tisíc a jednej noci (Dar Chrait).
Druhý deň vyrazíte na výlet klimatizovanými terénnymi autami do horských oáz na saharskom pohorí Atlas (oáza Chebika, Tamerza, Mides). Návrat do Tozeur a obed. Späť cez soľné jazero Chott El Jerid, cez staroveké mestečko El Hamma a okolo mesta Gabes do mesta Medenine. V dedinke Metameur prehliadka jednej z berberských púštnych pevností, tzv. „ksar“. Cesta späť na Djerbu vedie po bývalej rímskej dráhe, ktorá spája ostrov s pevninou.

MATMATA – DOUZ   ( Orientačná cena 86,- E )
Celodenný výlet začína plavbou trajektom ( cca 2,5 km )ďalej smerom do mestečka Mareth (počas 2. svetovej vojny tadiaľto tiahli Marethove línie) a odtiaľ do berberského mestečka Matmata, ktorá sa nachádza v púštnom pohorí Dahar, kde navštívite podzemné (troglodytné) obydlia. Túto časť využívali filmári pre mesačný vzhľad tejto krajiny aj pri natáčaní filmov Hviezdne vojny a Hľadanie stratenej archy. Nasleduje cesta cez tuniský chrbát v pohorí Dahar až do berberskej horskej dedinky Tamezret odkiaľ sa presuniete do saharského mestečka Douz, do typickej púštnej oázy, kde sa už začína pravá piesočná púšť kde si môžete vyskúšať prechádzku na ťavách. Po obede späť cez Tamezret, Matmatu a Mareth do mesta Medenine. V dedinke Metameur nasleduje prehliadka jednej z berberských púštnych pevností, tzv. „ksar“. Cesta späť na Djerbu vedie po bývalej rímskej dráhe, ktorá spája ostrov s pevninou.

OKRUH OSTROVOM   ( Orientačná cena 26,- E )
Poldenný výlet po ostrove Djerba. Prejdete sa po rímskej ceste, ktorá ako jediná spája ostrov s pevninou. V mestečku Guellala nahliadnete do tajov ručnej výroby keramiky a navštívite moderné múzeum moslimských tradícií. Nevynecháte ani návštevu hlavného mesta ostrova - Houmt Souk (pevnosť Ghazi Mustafa) a neodmysliteľnú tradičnú výrobňu kobercov, kde si budete môcť vyskúšať ich výrobu. Výlet ukončíte skvelými nákupmi v obchodíkoch v centre Houmt Souku.

O možnosti ďalších výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.


      Späť na Tunisko
      Späť na dovolenkové destinácie

      Dovolenka Tunisko   Last minute Tunisko   Destinácie Tunisko    informácie o Tunisku

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk