Bulharsko Pomorie


BULHARSKO POMORIE - dovolenka, destinácie, last minute, First moment, praktické informácie

Dovolenka Pomorie   Last minute Pomorie   Fakultatívne výlety   informácie o Bulharsku

Pomorie

   Vyrástlo medzi Burgasom a Slnečným Pobrežím – 20 km severovýchodne od Burgasu a 18 km južne od Slnečného Pobrežia. Rozprestiera sa na skalnatom, 2,5 km dlhom a asi 500 m širokom polostrove. Bolo založené Grékmi v 4. storočí pred n.l. pod menom Anchialo na brehoch Pomorijského jazera, ktoré je najväčšou zásobárňou morskej soli v Bulharsku.
Dnes je Pomorie príjemné, pokojné turistické mestečko, populárne najmä ako kúpeľné stredisko s najväčším liečebným ústavom na Balkánskom polostrove, v ktorom sa čiernym bahnom liečia rôzne ochorenia, hlavne choroby pohybového ústrojenstva.
Známa je aj miestna lisovňa hrozna a pálenica, v ktorej sa vyrábajú koňaky Slančev Brjag a Pliska, Pomorijska Rakija, či suché aromatické víno Pomorijski Dimjat.
Návštevníci využívajú tri pieskové pláže – severnú, južnú a čiernu s liečivým bahnom a pieskom obsahujúcim železo a magnézium. Južná pláž s bielym jemným pieskom je strážená plavčíkmi, hoci more je tu pomerne plytké s pozvoľným vstupom. K dispozícii sú požičovne slnečníkov a lehátok, vodných bicyklov, skútrov, surfov, je tu možnosť vodného lyžovania či parašutizmu. Reštaurácie a stánky okolo pláží ponúkajú široký sortiment jedál a nápojov.
Príjemným spestrením letných dní i večerov sú prechádzky po malom parku a pešej zóne v centre mesta. Nájdete tu množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní, diskoték a rôznych atrakcií pre deti – dokonca aj cirkus a lunapark.

Pomorie - čas prepravy


   Pomorie letecky:
   Prílet: Burgas
   Let z Bratislavy: 1:30 h.
   Transfer z letiska: 0:15 - 0:30 h.

   Pomorie autom:
   Vzdialenosť z Bratislavy: približne 1.320 km
   Čas prepravy autom : 19-24 h.
   Čas prepravy je informatívny a závisí od premávky, vodičských schopností a počte prestávok.    Vyskúšali sme dve trasy a rýchlejšia sa nám javí cesta cez Srbsko, ale krajšia cez Rumunsko.
   Výber necháme na Vás. Viac info blog o cestovaní - Bulharsko autom

   Pomorie autobusom:
   Čas prepravy autobusom : približne 24 h.
   Autobus má pravidelné bezpečnostné prestávky každé 4 hodiny.


      Späť na Burgas
      Späť na Bulharsko
      Späť na dovolenkové destinácie

      Dovolenka Pomorie   Last minute Pomorie   Fakultatívne výlety   informácie o Bulharsku

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk