BULHARSKO NESEBAR - dovolenka, destinácie, last minute, First moment, praktické informácie

Dovolenka Nesebar   Last minute Nesebar   Fakultatívne výlety   informácie o Bulharsku

Nesebar

   Antické mestečko, ktoré leží 30 km severne od Burgasu, sa v posledných rokoch stalo známym a vyhľadávaným dovolenkovým miestom zahraničných turistov.
Pýši sa bohatou históriou, ktorá siaha až do 6. storočia p. n. l., kedy bolo založené Thrákmi pod pôvodným názvom Mesambria. Obyvateľstvo tvoria zo značnej časti potomkovia gréckych usadlíkov. Starý Nessebar leží na malom skalnatom polostrove s rozlohou 2,5 km2. S pevninou je spojený len úzkou šijou, na začiatku ktorej stojí drevený veterný mlyn. Na tomto malom priestore bolo vybudovaných až 40 chrámov; dodnes sa z nich zachovalo dvanásť a tak sú skvelou príležitosťou k nahliadnutiu do gréckej, byzantskej aj rímskej architektúry. V mestečku je Archeologické a Etnografické múzeum a aj v súčasnosti v ňom prebiehajú rozsiahle archeologické práce. Jeden z dôvodov absencie hotelových komplexov v centre je i snaha zachovať jeho starobylý a jedinečný vzhľad. Celé hodiny tu môžete stráviť prechádzkami po kľukatých, kameňmi vydláždených uličkách, obdivovaním jednoduchej krásy drevených domov z 19. storočia či zvyškov pôvodných hradieb a popri tom si posedieť v kaviarni, prehŕňať sa v tovare miestnych obchodníkov alebo sa len tak kochať pohľadom na starý rybársky prístav.
Celé pobrežie polostrova je lemované miestnymi reštauráciami, ktoré neodolateľne lákajú k ochutnaniu čerstvo ulovených a skvelo pripravených morských špecialít, bulharského vína i rakije. Celkový obraz mesta dokresľuje úchvatná prírodná kulisa – more.
Nové mesto rastie na pevnine pozdĺž pieskovej pláže – tvoria ho viac či menej originálne hotely, penzióny, reštaurácie, poväčšine s čarovným výhľadom na staré mesto. Aby bola ponuka turistických služieb úplná, nezabúda sa ani na športoviská.
Nessebar bol ako svetové a kultúrne dedičstvo zapísaný do zoznamu organizácie UNESCO. K jeho popularite dnes prispieva aj fakt, že je spojený so Slnečným Pobrežím – spája ich pešia zóna, po ktorej premáva výletný vláčik. Pravidelná autobusová doprava zabezpečuje spojenie aj s Burgasom.

Nesebar - čas prepravy


   Nesebar letecky:
   Prílet: Burgas
   Let z Bratislavy: 1:30 h.
   Transfer z letiska: 0:20 - 0:40 h.

   Nesebar autom:
   Vzdialenosť z Bratislavy: približne 1.310 km
   Čas prepravy autom : 19-24 h.
   Čas prepravy je informatívny a závisí od premávky, vodičských schopností a počte prestávok.    Vyskúšali sme dve trasy a rýchlejšia sa nám javí cesta cez Srbsko, ale krajšia cez Rumunsko.
   Výber necháme na Vás. Viac info blog o cestovaní - Bulharsko autom

   Nesebar autobusom:
   Čas prepravy autobusom : približne 24 h.
   Autobus má pravidelné bezpečnostné prestávky každé 4 hodiny.


      Späť na Burgas
      Späť na Bulharsko
      Späť na dovolenkové destinácie

      Dovolenka Nesebar   Last minute Nesebar   Fakultatívne výlety   informácie o Bulharsku

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk