Strážnice, Skalica, Holíč

Program

Program zájazdu Strážnice, Skalica, Holíč

Úvod:
1-dňový autokarový zájazd.

Úvod:
Zájazd zo skupiny "Nielen pre seniorov".


Program 1. deň:
Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Prvou zastávkou bude Strážnice, mesto vína a ľudových tradícií. Najväčším lákadlom pre turistov je strážnický skanzen – „Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy“, ktorého súčasťou je areál vinohradníckych stavieb. Po prehliadke sa presunieme na Slovensko, do malebného mesta Skalica. Prejdeme sa historickým centrom, kde sa nachádza veľké množstvo historických pamiatok.  Na Slovensku je len málo miest, kde je možné sledovať všetky známe slohy vrátane najstaršieho – románskeho. V rámci individuálneho voľna budete môcť ochutnať tradičný skalický trdelník alebo kvalitné vínko. Zo Skalice budeme pokračovať do Holíča. Navštívime  holíčsky zámok s opevnením, ktorý stojí na mieste renesančnej protitureckej pevnosti. Neďaleko kaštieľa je komplex manufaktúrnych budov, ktorý nechal vybudovať František Štefan I. Lotrinský na mieste starších habánskch keramických dielní. Manufaktúrne budovy slúžili na výrobu Holíčkej fajansy, ktorá sa dodávala na cisársky dvor. Atrakciou je i Veterný mlyn, technická pamiatka v pôdoryse kruhu z 80. rokov 19. st. Ide údajne o jediný zachovaný kamenný mlyn na Slovensku. Po prehliadke návrat do Bratislavy.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.


Stravovanie:
Bez stravy.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za miestenku. Vstupy. Cestovné poistenie.

Doprava:
Autokar.


Strážnice, Skalica, HolíčStrážnice, Skalica, HolíčStrážnice, Skalica, HolíčStrážnice, Skalica, HolíčStrážnice, Skalica, HolíčStrážnice, Skalica, HolíčStrážnice, Skalica, HolíčStrážnice, Skalica, Holíč
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Strážnice, Skalica, Holíč

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
27.7.2024 - 27.7.20241autobusová33,00 €Objednať
terminy

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk