Výletná loď Costa Smeralda - Perly západného stredomoria, sprievodca a Planet Fun

Taliansko, Francúzsko, Španielsko

Kategória zájazdu Plavby

bazén
klimatizácia
trezor, chladnička,minibar, bazén vnútorný, aquapark, tenis, wellness, spa, sauna, turecké kúpele, volejbal, ...
fitness centrum
Výletná loď Costa Smeralda - Perly západného stredomoria, sprievodca a Planet Fun

Program

Program zájazdu Výletná loď Costa Smeralda - Perly západného stredomoria, sprievodca a Planet Fun

Úvod:
Výletná loď COSTA SMERALDA bola krstená v decembri 2019. Je prvou loďou spoločnosti Costa Crociere s pohonom na skvapalnený zemný plyn. Jej meno nesie názov jedného z najznámejších talianskych pobreží - Costa Smeralda na ostrove Sardínia. Dizajn lode je venovaný najznámejším miestam Talianska. Kapacita lode je 6518 pasažierov a 1646 členov posádky. Celkovo má 20 palúb (z toho 16 pre pasažierov). K vybaveniu lode patrí: wellness a fitnes centrum (sauny, vnútorný bazén, masáže, turecké kúpele, kaderníctvo, kozmetika,...), 4 bazény (1 so zaťahovacou strechou), vírivky, vodný park pre deti, multifunkčné športové ihrisko (basketbal, futbal, volejbal, tenis,...), vonkajšia bežecká dráha, kasíno, simulátor F1, divadlo, diskotéka, vonkajšie námestie Piazza Spagna s veľkoplošnou obrazovkou, vnútorné átrium Colosseo s recepciou, barmi, knižnica, galéria s umeleckými dielami CoDe, miestnosť s počítačmi a internetom, vonkajšia promenáda, obchody, detské kluby, 11 reštaurácií (napr. pizzeria, bufetová, ázijská...) a 19 barov (kaviareň, čokoládovňa, Aperol bar, jazz bar, ...).

Perex:
8-dňová okružná plavba.

Ubytovanie:
Elegantne zariadené kajuty sú vybavené regulovateľnou klimatizáciou, SAT TV, minibarom, telefónom, trezorom a sušičom na vlasy, kúpeľňou so sprchou alebo vaňou, toaletou a kozmetikou. Na vyžiadanie možná detská postieľka. 24 h kajutový servis a osobný kajutový stevard. Typy kajút: vnútorné kajuty (pre 2 až 4 osoby), kajuty s oknom (pre 2 až 4 osoby), kajuty s balkónom (pre 2 až 5 osôb) a suity (pre 2 až 5 osoby). K dispozícii sú aj bezbariérové kajuty.

Stravovanie:
Plná penzia (voda, káva, čaj z automatov v bufetovej reštaurácii). K dispozícii menu pre osoby s bezlepkovou diétou alebo vegetariánske menu.

Program:

1. deň:
Savona (Taliansko) odchod 18:00 hod.

2. deň:
Marseille (Francúzsko) príchod 8:30 hod - odchod 17:00 hod.

3. deň:
Barcelona (Španielsko) príchod 8:00 hod - odchod 19:00 hod.

4. deň:
Palma de Mallorca / Malorka (Španielsko) príchod 8:00 hod - odchod 18:00 hod.

5. deň:
Deň na mori.

6. deň:
Palermo/Sicília (Taliansko) príchod 7:00 hod - odchod 16:00 hod.

7. deň:
Civitavecchia/Rím (Taliansko) príchod 8:00 hod - odchod 19:00 hod.

8. deň:
Savona (Taliansko) príchod 8:00 hod.

Celková cena zahŕňa:
7x ubytovanie v kajute s plnou penziou, vodu, kávu, čaj v bufetovej reštaurácii z automatov, vybrané služby na lodi (bazény, tobogan, vírivky, animácie, fitnes centrum, detské kluby....), prístavné poplatky 150 EUR/osoba, slovenského sprievodcu, animátora Planet Fun.

Celková cena nezahŕňa:
dopravu do/z prístavu, nápoje, prepitné (platba na lodi) 10 EUR/dospeláosoba/noc, 5 EUR/dieťa 3 – 14 rokov/noc, platené služby na lodi (wellness, 4D kino, videoherňa,...), výlety, cestovné poistenie.

Poznámka:
Ceny plavieb sú uvedené v eurách na osobu, pokiaľ nie je uvedené inak a sú aktuálne ku dňu vydania katalógu. Cenníky lodných spoločností sa môžu počas jeho platnosti meniť na základe rozhodnutia jednotlivých spoločností a v závislosti od stavu predaja, preto platné ceny vami vybratej plavby vám budú oznámené v čase jej výberu. Lodná spoločnosť si vyhradzuje právo a zmenu trasy (prístavov a časov kotvenia).

Doprava:
Letecká, autobusová alebo individuálna.Viac informácií dostanete vo vašej CK.

Výletná loď Costa Smeralda - Perly západného stredomoria, sprievodca a Planet FunVýletná loď Costa Smeralda - Perly západného stredomoria, sprievodca a Planet FunVýletná loď Costa Smeralda - Perly západného stredomoria, sprievodca a Planet FunVýletná loď Costa Smeralda - Perly západného stredomoria, sprievodca a Planet FunVýletná loď Costa Smeralda - Perly západného stredomoria, sprievodca a Planet Fun
program

Destinácia

Destinácia Taliansko

   Taliansko nie je len krajina pizze a špagiet, ale aj krajina s dlhými pieskovými plážami na severe a s nádhernými skalnatými útesmi na Juhu, či na Sardínii.
Samozrejme nemenej zaujímavé sú aj prekrásne pamiatky Rímskej histórie, či množstvo nádherných kostolov. Rovnako očarujúco pôsobia aj nekonečné olivové háje, mandľovníky a rôzne citrusové porasty.
  > Čítať celý článok

Destinácia Španielsko

   Španielsko ponúka svojim návštevníkom prekrásne pieskové pláže, skalnaté útesy a vynikajúce možnosti zábavy alebo pokojného odpočinku. Nechajte sa unášať rytmom Španielskeho flamenca, rozmaznávať kvalitnými hotelovými službami, vychutnávajte si skvelé Španielske víno, alebo kolísať na vlnách nádherného pobrežia. Prípadne si užívajte v nočných kluboch na Španielskom pobreží, alebo na Baleárskych ostrovoch Malorka, Ibiza, Menorka...
  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Francúzsko ( pobrežie ) - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    13   14    15     18     20     24    28     27     25     21    18    14
Voda:        13   13    13     14     16     20    22     23     21     19    16    14

Francúzsko - čas prepravy

   Francúzsko letecky:
   Prílet: Paríž
   Let z Bratislava / Viedeň / Budapešť: 2:30 h.

   Francúzsko autom:
   Vzdialenosť z Bratislavy do stredísk na Francúzskej riviére: približne 1.200 km
   Vzdialenosť z Bratislavy do Paríža: približne 1.400 km
   Čas prepravy autom : 10-18 h.
   Čas prepravy je informatívny a závisí od premávky, vodičských schopností a počte prestávok.    Trasu odporúčame naplánovať s prestávkou, prípadne s tranzitným ubytovaním
   a využiť čas na prehliadku miest : Benátky, Verona, Bologna, Milano, prípadne Monaco.

   Francúzsko autobusom:
   Čas prepravy autobusom : približne 22 h.
   Autobus má pravidelné bezpečnostné prestávky každé 4 hodiny.


Fakultatívne výlety v Taliansku

TALIANSKO - fakultatívne výlety

Dovolenka Taliansko   Last minute Taliansko   Destinácie Taliansko    informácie o Taliansku

Fakultatívne výlety - TALIANSKO pevnina

Vzhľadom na obrovskú rozlohu a rôznorodosť Talianska máte k dipozícii obrovské množstvo rôznych atrakcií, kultúrnych či prírodných krás. Od oblasti, v ktorej sa nachádzate závisí aj aktuálna ponuka výletov.

Ak ste si vybrali miesto pre svoju dovolenku na severe Talianska, určite si nezabudnite pozrieť romantické Benátky ( Venezia ), prekrásne mesto Padova, či vyraziť na výlet k jazeru Lago di Garde, alebo tí odvážnejší do Dolomitov. Ak dovolenkujete s deťmi, tak určite nevynechajte Guliverland v Lignane, alebo aquapark v Lido di Jeselo.

V strede Talianska pri Jadranskom mori odporúčame navštíviť mestá Senigallia s jeho hradbami a polkruhovým neoklasickým trhoviskom, alebo Ascoli Piceno s množstvom pamätihodností. Rovnako tak za návštevu určite stojí Atri, ktoré je považované za najkrajšie mestečko regiónu Ambruzzo, Lanciano so zachovaným stredovekým jadrom, hlavné mesto regiónu Ambruzzo L Aquila či stredoveké mestečko Scanno s nádherným jazerom.

Na juhu Talianska v regióne Apúlia ( Puglia ) sa okrem nádherných prírodných scenérii môžete kochať historickou vstupnou bránou do mesta Gargano, navštíviť vraj najkrajšie historické mesto regiónu Peschici a množstvo ďalších miest, ktoré sú doslova posiate historickými pamiatkami ( Ostuni, Masserie, Bari, Lecce... )

V regióne Kampánia určite nezabudnite navštíviť ostrovy Capri a Ischia s nádhernou prírodou a na Ischii aj s termálnymi prameňmi.

V oblasti Lazzio už blízkosť samotného Ríma dáva predpoklady na skvelé zážitky všetkým čo túžia po historických pamiatkach.

Na severozápadnom pobreží talianska si určite nenechajte ujsť šikmú vežu v Pise, nádherné mesto Florencia, historické mestečko Pietrasanta a pod. A samozrejme využite aj možnosti vidieckeho turizmu, ktorý je vo vnútrozemí tohto regiónu vybudovaný na veľmi vysokej úrovni.

V takmer každom stredisku nájdete množstvo vodných športov a neodmysliteľné výlety loďou popri pobreží s kúpaním v romantických zátokách a s gurmánskymi špecialitami servírovanými priamo na lodi, alebo na pláži.

O možnosti fakultatívnych výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.Španielsko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Španielsko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Španielska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko, Taliansko, Francúzsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Španielsku :
   - nie je

Francúzsko - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Francúzsko Doklady k vycestovaniu do Francúzska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko, alebo Taliansko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Časový posun vo Francúzsku :
   - nie jeTaliansko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Taliansko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Talianska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Taliansku :
   - nie je

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk