Vietnamom od severu na juh

Program

Program zájazdu Vietnamom od severu na juh


1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO HANOJA
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Hanoja.

2: PRÍLET TO HANOJA
Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Relax v hoteli, večera v miestnej reštaurácii, nocľah.

3: HANOJ
Raňajky. Celodenný okruh po hlavnom meste Vietnamu s návštevou Ho Chi Minhovho mauzólea (zvonku), jeho bývalej rezidencie a konfuciánskeho Chrámu literatúry (prvej univerzity vo Vietname založenej v roku 1075), Pagody jediného stĺpu. Obed v hanojskom štýle. Po obede nasleduje vyhliadková okružná jazda rikšou po starom meste okolo jazera Navráteného meča s korytnačou svätyňou, návšteva chrámu Ngoc Son, pagody Tran Quoc a pozostatkov hanojskej citadely, ktoré patrí pod pamiatky UNESCO. Večer návšteva tradičného hanojského divadelného predstavenia vodných bábok. Nocľah.

4: LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU
Raňajky. Odchod do Ha Long, po príchode ubytovanie na lodi. Plavba medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke s kúzelnými krasovými scenériami a jaskyňami. Toto miesto je právom na zozname svetového dedičstva UNESCO. Obed z darov mora na palube lode. Počas plavby budete mať možnosť vyskúšať si prípravu tradičného vietnamského jedla. Možnosť plavby na pramici s preplávaním morského tunela do priepasti Luon. Príležitosť na kúpanie v mori na ostrove Ti Top, z ktorého vrcholu je krásna vyhliadka na panorámu zátoky. Večera a nocľah na lodi uprostred Dračej zátoky.

5: KRASOVÁ OBLASŤ NINH BINH
Možnosť ranného cvičenia Tajči na palube lode, raňajky. Pokračovanie v plavbe s návštevou jaskyne Sung Sot. Obed. Popoludní vylodenie a odchod do provincie Ninh Binh, kde navštívite unikátnu krasovú oblasť zapísanú na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Archeologické pamiatky tejto oblasti sú staré 30.000 rokov. Ubytovanie a nocľah v Ninh Binh.

6: PLAVBA JASKYŇAMI
Raňajky. Odchod do oblasti Trang An, ktorá je pod záštitou UNESCO. Jedná sa o unikátnu krajinu s krasovými útvarmi popretkávanú ryžovými poliami. Po rieke sa na loďkách dostanete ku komplexu jaskýň Sang, Toi, Nau Ruou, ktorými budete prechádzať. Na záver prehliadka chrámu Minh Dai Vuong. Obed v miestnej reštaurácii. V popoludňajších hodinách odchod na letisko v Hanoji. Prelet do Da Nang, transfer do hotela v Hoi An, ubytovanie, nocľah.

7: MALÝ ANGKOR WAT MY SON
Raňajky. Poldenný výlet do My Son – chrámového komplexu, taktiež nazývaného „Malý Angkor Wat“, ktorý je zrkadlom starobylej čamskej kultúry, tiež zapísanej v UNESCO. Uvidíte tu pozostatky hinduistických chrámov a iné dochované pamiatky čamskej kultúry. Obed. Popoludní prehliadka Hoi An s jeho starými meštianskymi domami a čínskymi chrámami, či japonského zastrešeného mosta a tradičných trhov v meste Hoi An. Nocľah v meste Hoi An.

8: NEBESKÝM PRIESMYKOM DO HUE
Raňajky. Odchod do Da Nangu, návšteva múzea čamského umenia, venovaného starobylému kráľovstvu Čampa. Transfer do Hue cez priesmyk Hai Van, ktorý delí trópy a subtrópy. Obedv miestnej reštaurácii. V popoludňajších hodinách prehliadka Cisárskeho paláca so Zakázaným purpurovým mestom a kráľovskej hrobky dynastie Nguyen. Ubytovanie, nocľah v Hue.

9: KRÁĽOVSKÉ MESTO HUE
Raňajky. Odchod do oblasti Quang Binh. Prehliadka vojenského cintorína a pamätného mosta Hien Luong cez rieku Ben Hai, ktorá tvorila demarkačnú čiaru medzi južným a severným Vietnamom. Obed. Návšteva Národného parku Phong Nha - Ke Bang zapísaného pod UNESCO. Plavba krasovou oblasťou po rieke Son cez jaskyňu Phong Nha, návšteva krasových útvarov. V neskorých popoludňajších hodinách návrat do Hue. Nocľah.

10: PRELET DO SAIGONU
Raňajky. Prehliadka Hue. Prehliadka pagody Thien Mu a hrobky z cisárskeho obdobia. Transfer na letisko k letu do Saigonu. Podvečerná prehliadka centra mesta, pagody Thien Hau v čínskej štvrti, večera. Ubytovanie, nocľah v Saigone.

11: DELTA MEKONGU
Raňajky. Odchod do My Tho, vstupnej brány k delte Mekongu, kde uvidíte najstaršiu miestnu pagodu Vinh Trang. Prejazd do Cai Be, odkiaľ pokračujete loďou po úzkych aj širokých ramenách rieky Mekong. Uvidíte typický život miestnych obyvateľov, navštívite výrobňu ryžového papiera a zoznámite sa s miestnym tropickým ovocím. Obed v miestnej reštaurácii. Návrat do Saigonu v podvečerných hodinách. Nocľah.

12: LETOVISKO MUI NE
Raňajky. V dopoludňajších hodinách individuálne voľno. Možnosť fakultatívneho výletu do známych podzemných tunelov Cu Chi. V popoludňajších hodinách transfer do letoviska Mui Ne. Ubytovanie, nocľah.

13 - 14: LETOVISKO MUI NE
Raňajky. Individuálne voľno. Nocľah.

15: ROZPRÁVKOVÝ POTOK, SAIGON
Raňajky. Návšteva Rozprávkového potoka (Suoi Tien). Ide o zaujímavú ukážku vodnej erózie v púštnej oblasti. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka chrámu Van Thuy Tu, postaveného v 18. storočí k ucteniu veľrýb. V popoludňajších hodinách transfer do Saigonu, odlet.

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Hanoj a Saigon – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) leteckú dopravu Hanoj – Da Nang, Hue - Saigon

12 x nocľah v hoteloch 3*, 1x nocľah na lodi 11 x polpenzia, 2x raňajky (raňajky a obedy, 4. deň večera na lodi, 13. a 14. deň raňajky)

program
transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
služby sprievodcu  CK a miestneho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy cca 449,- EUR vízum do Vietnamu (o vízum možné požiadať prostredníctvom CK za poplatok 40,- EUR/osoba)

fakultatívne výlety

prepitné (cca 40,- USD/osoba + 5,- USD/osoba na lodi)

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Vietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juhVietnamom od severu na juh
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Vietnamom od severu na juh

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
9.11.2020 - 24.11.202016leteckáPraha2 019,00 € (2 359,00 €)Objednať
29.1.2021 - 13.2.202116leteckáPraha1 999,00 € (2 169,00 €)Objednať
23.2.2021 - 10.3.202116leteckáPraha1 999,00 € (2 169,00 €)Objednať
20.3.2021 - 4.4.202116leteckáPraha1 999,00 € (2 169,00 €)Objednať
25.7.2021 - 9.8.202116leteckáPraha1 959,00 € (2 129,00 €)Objednať
5.11.2021 - 20.11.202116leteckáPraha2 029,00 € (2 209,00 €)Objednať
terminy

Dovolenkové info

Vietnam - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Vietnam Doklady k vycestovaniu do Vietnamu:
   - platný cestovný pas a vízum
   - na pobyt dlhší ako 15 dní sa vyžaduje pozvanie súkromnej osoby,
      alebo cestovnej kancelárie
   - veľvyslanectvo vyžaduje manipulačný poplatok 60,- EUR
   - po vstupe do krajiny treba vyplniť vstupný/výstupný deklaračný list
   - do 2 dní od vstupu do krajiny je potrebná policajná registrácia

Časový posun vo Vietname :
   - SEČ +5 hodinydovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk