Vietnam - Kambodža

Vietnam, Kambodža

Kategória zájazdu Poznávacie zájazdy

Vietnam - Kambodža

Program

Program zájazdu Vietnam - Kambodža

Úvod:
11 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Socialistický Vietnam, chudobná krajina, ktorá môže ponúknuť viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Kambodžské kráľovstvo, ktoré dodnes zostáva takmer nedotknuté turistickým ruchom. Dve krajiny, bohaté na kultúru, prírodné krásy, zvyky a tradície. Miesta, ktoré neuvidíte nikde inde na svete, pocity, ktoré už nikdy nezažijete.

Ubytovanie:
3* hotely.

Stravovanie:
Raňajky, 5x obed, 1x večera.

Celková cena zahŕňa:

Leteckú dopravu s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA, 8 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 5 x obed a 1 x večera, transfery klimatizovanými dopravnými prostriedkami, vstupy podľa programu, výlet loďou po delte rieky Mekong, miestne prelety na trase Hanoj – Saigon, Saigon – Siem Reap, pozývací list do Vietnamu, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne výlety, povinné prepitné šoférom, nosičom a miestnym sprievodcom. Príplatok za jednolôžkovú izbu 280 EUR. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky:
Vstupné vízum do Vietnamu 25 USD (platí sa po prílete na letisku) a do Kambodže 30 USD (platí sa po prílete na letisku), miestne odletové taxy.

Poznámka:
Doprava:
Letecká.

1. deň:
1. - 2. deň Odlet z Európy, prílet do Hanoja. Cestu za poznaním začneme zoznámením sa s kultúrou, históriou a obyvateľmi hlavného mesta Vietnamu. Prezrieme si Chrám literatúry, jedno z etnologických múzeí. Pôjdeme späť do Starej štvrti a po krátkej prehliadke večerného mesta sa vrátime do hotela.

3. deň:
Po raňajkách sa presunieme ku komplexu Ho Či Min, kde navštívme Hočiminovo Mauzóleum, miesto posledného odpočinku vietnamského veľkého otca alebo strýčka Ho, Hočiminov dom, Hočiminovo múzeum a Jednostĺpovú pagodu. Predtým, ako sa vydáme na cca tri hodiny dlhú cestu cez zelené ryžové políčka do Halong City, budeme mať chvíľku čas na obed vo vlastnej réžii. Prenocujeme na lodi v Halong Bay.

4. deň:
Dnes nás čaká neuveriteľná výletná plavba po nádhernej zátoke Ha Long (Dračia zátoka), ktorá je zapísaná do svetového prírodného dedičstva UNESCO a je známa najmä vďaka vápencovým skalám, ktoré vystupujú z mora často len ako osamotené monumenty. Obedovať budeme na palube. Po plavbe pôjdeme na návštevu Keramickej dediny a vrátime sa späť do Hanoja.

5. deň:
Dnes sa presunieme do Hočiminovho mesta, známeho ako Saigon. Po raňajkách bude nasledovať transfer na letisko a vnútroštátny prelet. Po prílete sa vydáme na prehliadku mesta. Uvidíme známe miesta ako Múzeum Histórie, navštívime Konferenčnú sálu Thong Nhat (bývalý Palác nezávislosti), či trh Ben Thanh. Fotozastávku si spravíme pri známych turistických miestach ako Radnica, Grand Theatre, Katedrála Notre Dame a budova Hlavnej pošty.

6. deň:
Tunely Cu Chi – tvorili dôležitú základňu počas vietnamskej vojny, najmä vďaka svojej strategickej polohe. Vietkong postavil 100 km dlhú sieť tunelov spájajúcu miesta velenia, nemocnice, či továrne na zbrane. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a vrátime sa späť do Saigonu, kde budeme mať voľný program.

7. deň:
My Tho – hlavné mesto provincie Tien Giang, prístav na delte rieky Mekong, cca dve hodiny jazdy zo Saigonu. Vydáme sa na výlet loďou. Navštívime ovocné záhrady a budeme mať možnosť ochutnať tropické ovocie. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a vrátime sa späť do Saigonu, kde budeme mať čas na posledné nákupy a rozlúčku s Vietnamom.

8. deň:
Presunieme sa na letisko a odletíme do Siem Reap. Po prílete nás privíta priateľský miestny sprievodca a presunieme sa do hotela. Návšteva Južnej brány Angkoru Thom, slávneho Bayon, Baphoun a Terasy malomocného kráľa. Je čas na prehliadku jedného z najväčších divov sveta, symbolu, srdca a duše Kambodže, chrámu Angkor Wat. Večeru si vychutnáme v sprievode tanečnej show Khmer Apsara.

9. deň:
Spoznávanie Kambodže bude dnes pokračovať rozprávkovým chrámom Ta Prohm, ktorý obklopujú korene obrovských figovníkov a gigantických popínavých rastlín. Navštívime i Krovan, Kráľovské kúpele Srah Srang a chrámy Banteay Kdei.

10. deň:
10. - 11. deň Plávajúce dediny Chong Khneas, ktoré sa nachádzajú asi 10 km južne od mesta Siem Reap. Exkurzia na tradičnej drevenej lodi po jazere Tonle Sap, jednom z najväčších v Ázii. Transfer na letisko, odlet naspäť do Európy.

Vietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - KambodžaVietnam - Kambodža
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Vietnam - Kambodža

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
28.9.2020 - 8.10.202011leteckáViedeň2 358,00 €Objednať
terminy

Dovolenkové info

Vietnam - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Vietnam Doklady k vycestovaniu do Vietnamu:
   - platný cestovný pas a vízum
   - na pobyt dlhší ako 15 dní sa vyžaduje pozvanie súkromnej osoby,
      alebo cestovnej kancelárie
   - veľvyslanectvo vyžaduje manipulačný poplatok 60,- EUR
   - po vstupe do krajiny treba vyplniť vstupný/výstupný deklaračný list
   - do 2 dní od vstupu do krajiny je potrebná policajná registrácia

Časový posun vo Vietname :
   - SEČ +5 hodinydovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk