New York, poznajte Big Apple!

USA / New York

Kategória zájazdu Poznávacie zájazdy

New York, poznajte Big Apple!

Program

Program zájazdu New York, poznajte Big Apple!


1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do New Yorku. Transfer do hotela, podľa časových možností individuálne návšteva niektorého zo zaujímavých miest centrálneho Manhattanu, alebo jeho blízkeho okolia. Nocľah v New Yorku na Manhattane.

2: NEW YORK
Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so svetoznámou sochou Slobody a tiež na ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie, ktorý sa stal symbolickým míľnikom pre milióny prisťahovalcov, ktorí tu často márne čakali na povolenie k vstupu do Nového sveta. Potom, už suchou nohou - prípadne metrom, prejdeme južný Manhattan a jeho najznámejšie miesta ako napríklad finančnú štvrť Wall Street s vplyvnou burzou cenných papierov, novogotický kostol Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnú Čínsku a tiež Taliansku štvrť, či noblesné SoHo (South of Houston), ktorá je najväčšou štvrťou liatinových fasád na svete - väčšina z nich pochádza z rokov 1840-1850. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvoľna sa rozsvecujúce mesto. Po ničivom útoku teroristov na "dvojičky" Svetového obchodného centra (WTC) v septembri 2001 sa ESB stala najvyššou budovou mesta. Po jedenástich rokoch opäť primát stratila v prospech novej budovy WTC (541 m). Nocľah na Manhattane.

3: NEW YORK
Dnes pokračujeme prehliadkou oblastí okolo Central Parku, Times Square. Navštívime a podľa možností si prezrieme Rockefellerove centrum, divadelnú štvrť a obchody na Piatej Avenue. Večer sa potom na rozžiarenom námestí Times Square, všeobecne považovanom za miesto, kde bije srdce New Yorku, ponúka ideálna príležitosť nasať jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah na Manhattane.

4: NEW YORK – PRAHA (VIEDEŇ)
Voľný program, prípadne individuálne dokončenie prehliadky mesta, či návšteva niektorého z múzeí. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

5: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:
Minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb. Prehliadka New Yorku spravidla pešo a metrom - cca 3,- USD/osoba/jazda. V New Yorku pri požiadavke na izbu s dvoma oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 39,- EUR/osoba.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

3 x ubytovanie kategórie 3* (na Manhattane) s raňajkami

transfery letisko - hotel a späť

služby sprievodcu CK (minimálne 10 osôb)

výlet loďou k soche Slobody a na ostrov Ellis Island

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 319,- EUR

fakultatívne vstupy a výlety

stravovanie a prepitné

vstupné

vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA.

Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!New York, poznajte Big Apple!
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu New York, poznajte Big Apple!

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
14.10.2022 - 18.10.20225leteckáPraha839,00 € (919,00 €)Objednať
terminy

Dovolenkové info

USA - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka USA Doklady k vycestovaniu do USA :
   - platný cestovný pas s biometrickými údajmi a potvrdenie ESTA
   - aj deti do 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas s biometrickými údajmi
   - bezvízový styk platí len pre cesty kratšie než 90 dní

Časový posun v USA :
   - SEČ -6 hodíndovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk