Bicyklom krásami tureckej Alanye

Turecko / Alanya

Kategória zájazdu Cyklistika

bazén
klimatizácia
internet, WiFi
bazén vnútorný, sauna, turecké kúpele, masáž, biliard, jacuzzi, vírivka
fitness centrum
Bicyklom krásami tureckej Alanye

Program

Program zájazdu Bicyklom krásami tureckej Alanye

Alanya je mestečko na polostrove južného pobrežia Turecka. Je súčasťou obľúbenej Tureckej riviéry, pod krásnym pohorím Taurus. Patrí k obľúbeným destináciám vďaka svojim bielym piesočným plážam a príjemnému teplému moru, ale aj vďaka svojej prenádhernej a nedotknutej prírode a bohatej histórii - spojenej aj so samotnou kráľovnou Egypta - Kleopatrou.
Alanya si zachováva svoju skutočnú Tureckú atmosféru a tak môžeme reálne spoznať a vychutnať si láskavú, skromnú a veľmi ochotnú tureckú kultúru, ešte neprezlečenú do nereálneho pozlátka, o ktoré sa niektoré destinácie tak snažia.

UBYTOVANIE
Ubytovaní budeme v prekrásnom a luxusnom hoteli Alaiye Kleopatra****, ktorý si nás získal už pri vstupe a ani prinajmenšom sme počas celého pobytu o ňom ani kúsok nezapochybovali. Úslužný a milí personál, tak ako aj majiteľ hotela v nás zanechával atmosféru domova. Klimatizované izby sú naozaj prekrásne a každá z izieb má balkón a samozrejme vlastnú kúpeľňu. Hotel je vybavený wifi pripojením, vonkajším aj vnútorným bazénom, fitness centrom, Jacuzzi a za poplatok je k dispozícii aj biliard, sauna a typická turecká masáž hammam. A aká je masáž v mydlovej pene? Viac ako úžasná. 

STRAVOVANIE
Majstrovsky vyzdobené a prekypujúce chodmi švédske stoly sú len zlomkom toho aká je chuť každého jedného sústa. O rôznorodosti a kvalite chodov je zbytočné rozprávať, úprimne vám želáme si ich vychutnať.

• 10:00 – 23:00 : Všetky alkoholické nápoje, drinky, čaje, káva, cappuccino, espresso.
• 07:00 – 10:00 : Raňajky
• 12:30 – 14:00 : Obed
• 17:00 – 18:00 : Coffee Break
• 19:00 – 21:00 : Večera

PROGRAM CYKLOZÁZAJDU
1. deň:

odlet o 13:55 z Viedne, ubytovanie približne o 20:00 miestneho času (presun z letiska v Antalyi do hotela trvá približne 2 hodiny)
 2-7. deň:

cyklotúra alebo program podľa vlastného výberu.
Program je rozdelený pre 2 výkonnostné skupiny turistov – jednoduchšie cyklotrasy vhodné aj pre deti a náročnejšie cyklotrasy pre športovo zdatnejších.  

8. deň:

odlet 12:05, prílet do Viedne o cca 13:05 miestneho času (časový posun medzi štátmi sú 2 hodiny).  

PRE KOHO JE CYKLOZÁZAJD VHODNÝ?
Pre všetkých, ktorí majú chuť skrátiť si zimu na Slovensku a vychutnať si jar v Turecku, kde sa teploty vo februári pobybujú okolo 17 C.
Cyklotrasy sme rozdelili do 2 skupín a máme pre vás k dispozícii 2 sprievodcov:
ľahšie typy trás – vhodné aj pre mamičky a deťmi
náročné typy trás pre tých, ktorí hľadajú skutočný športový výkon

Budeme vás sprevádzať cyklotúrami a zaujímavými príbehmi a faktami o miestach, kde sa budeme nachádzať. Náš cyklosprievodca Marek Gnot vám zabezpečí každý deň rozcvičenie spojené s jogovým cvičením.

Ako ochutnávku našich cyklotrás sme pre vás vybrali:
Od hotela po západnej pláži nazývanej ako Kleopatrina  pláž sa po 3 km ocitneme pred majestátnou dominantou mesta Hradom Alanya. Oblasť okolo mesta Alanya venoval Marcus Antonius Kleopatre ako svadobný dar a na pláž, ktorá nesie meno egyptské kráľovnej, nechal navoziť jemný piesok. Niet divu, že je Kleopatrina pláž považovaná za najkrajšie miesto Tureckej riviéry.


Hrad je tvorený aj starou pôvodnou tureckou dedinkou so záhradkami alebo môžeme dôjsť až k mešite a na cintorín vyvoňaný rozmarínom.  A nepochybne si nesmieme nechať ujsť aj prekrásny výhľad na rôzne strany Alanye.

Môžeme pokračovať do starobylého mestečka Hamaxia, ktoré je dnes tvorené už len ruinami ale  obklopené prenádhernou prírodou pohoria Taurus a poskytuje dych vyrážajúce výhľady na Stredozemné more, pláže a pevnosť Alanya. Hovorí sa, že mesto bolo známe svojimi cédrovými stromami a že drevo sa používalo najmä pri stavbe lodí počas rímskeho obdobia. Mestečko daroval taktiež Marcus Antonius Kleopatre.

Neďaleko pozostatkov mestečka žije v dedinke Elikesik so svojimi kozami niekoľko farmárov a aj tých sme stretli naším výletom na bicykli. 

Určite by sme si nemali nechať ujsť aj keď pomerne náročnú trasu bicyklom, prípadne si vychutnať terénnu jazdu jeepom pozdĺž rieky Oba. Ocitneme sa v lone nedotknutej prírody s prekrásnymi pohľadmi a neskutočne pokojnou atmosférou.

Ľahšou alternatívou je návšteva mestečka Syedra, starého prístavného mestečka na južnom pobreží Turecka. Moderné výkopy odhalili podmorské pozostatky prístavu Syedra až z doby bronzovej. Prvý storočný nápis BCE, ktorý sa nachádza v meste naznačuje, že mesto odolávalo pirátskym útokom a Syedriáni sa museli útokom tvrdo brániť.

Náš cyklovýlet si môžeme spestriť  3 – hodinovou jazdou na koňoch a nechať sa viesť majiteľmi ďalšími prekrásnymi pohľadmi obklopenými prenádherným pohorím Taurus.

Viac o našich cyklotrasách vám prezradíme na našom spoločnom cyklozájazde v prekrásnej Alanyi.


CENA ZAHŔŇA:
-ubytovanie na 7 nocí v hoteli Alaiye Kleopatra****
-ALL Inclusive formou švédskych stolov
-spiatočná letenka z Viedne do Tureckej Antalye, transfer z letiska do hotela
-zapožičanie bicykla (bicykle budú uskladnené priamo v hoteli)
-zákonné poistenie proti insolventnosti
-program a služby cyklosprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA:
-transfer na letisko Viedeň (v prípade záujmu radi zabezpečíme)
-komplexné cestovné poistenie (v prípade záujmu radi zabezpečíme)
-prípadnú leteckú prepravu vlastného bicykla a zapožičanie prenosného kufra na bicykel – k dispozícii za 30 eur.
-Fakultatívne výlety, jazda na jeepoch, koňoch, preprava lanovkou na Hrad Antalya

Bicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej AlanyeBicyklom krásami tureckej Alanye
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Bicyklom krásami tureckej Alanye

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
9.11.2019 - 15.11.20197leteckáViedeň392,80 €Objednať
29.11.2019 - 5.12.20197leteckáViedeň392,80 €Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Alanya

   Je jedným z najpopulárnejších letovísk tureckej riviéry, často nazývaným aj miestom s „tyrkysovým pobrežím“. Alanya je situovaná pri fascinujúcom skalistom polostrove vybiehajúcom do mora medzi dvoma piesočnatými plážami. Jednou z najznámejších pláží v Alanyi je zlatistá Kleopatrina pláž, ktorú daroval Markus Antonius milovanej Kleopatre a piesok dal údajne priviezť až z delty Nílu.
  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Turecko

destinacie

Dovolenkové info

Alanya - priemerné teploty

               IV.   V.   VI.   VII.   VIII.   IX.   X.
Vzduch:    20   26    30     34     34     31    28
Voda:       19    21    24     27    28     24     24

Alanya - čas prepravy

   Prílet : Antalya
   Let z Bratislavy : 2:20 h
   Transfer z letiska do strediska Alanya: 2 - 2:30 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Turecká riviéra - fakultatívne výlety

* PAMUKALE
   Jedno z najkrajších a najvýznamnejších miest v Turecku, kde si na vlastnej koži môžete vyskúšať účinky minerálnej vody s teplotou 35 - 38 stupňov, ktorá vytvára už niekoľko tisícročí vápencové terasy ( bavlnený zámok ). Cestou navštívite antické mesto Hierapolis s amfiteátrom pre 15 000 ľudí, či pohrebisko Nekropolis a dozviete sa veľa zaujímavých vecí o Turecku.

* ANTALYA CITY
   Mestský okruh Antalyou, počas ktorého navštívite najdôležitejšie turistické miesta, ako napr. Yivli minare (Flautový minaret), triumfálny oblúk z roku 130 (Hadriánová brána), nádherný prístav, či Ataturkova ulica. Zájazd je zakončený návštevou nákupného centra.

* ALANYA CITY
   Mestský okruh Alanyou, počas ktorého navštívite najdôležitejšie turistické miesta, ako pirátsky hrad, z ktorého sa Vám ukáže nádherný výhľad na mesto, návšteva jaskyne Dim, a samozrejme neodmysliteľné nákupy kože, zlata, či kobercov.

* KAPPADOKIA
   Dvojdňový výlet za jedným z ďalších skvostov Tureckej prírody. Kappadokie pôsobí ako mesačná krajina kvôli sopečným vyvreninám a pôsobeniu dažďa a vetra. Ďalej spoznáte kláštory a domy vytesané do skál, rozprávkové komíny v Urgupu, či 7-poschodové podzemné mesto Kaymakli. Výlet sa organizuje len z oblasti Alanya.

* HAMMAM - turecký kúpeľ
   Hammam odporúčame absolvovať hneď v prvý deň pobytu v Turecku. Ponúkajú ho všetky lepšie hotely. Počas úžasnej, asi 2-hodinovej procedúry, si rozohrejete telo v saune, absolvujete penovú masáž, peeling od hlavy až po päty, masku na tvár, či dokonalú masáž celého tela. Vychutnajte si starostlivosť ako za čias Sultána.

* SAFARI - JEEP
   Výlet za krásami Tureckej prírody do pohoria Taurus obohatený o adrenalínové zážitky na zastávkach, či prechodom jeepov spenenými prúdmi, lesmi a údoliami.

* SAFARI - ŠTVORKOLKY
   Výlet za krásami Tureckej prírody obohatený o fascinujúci výhľad na údolia a vrcholky pohoria Taurus. Nezabudnite si vodičský preukaz.

* VODNÉ PARKY A DELFINÁRIÁ
   Delfináriá, či aquaparky sú v každom väčšom stredisku a organizujú sa do nich jednodňové výlety z každého strediska.

* RAFTING
   Užite si dobrodružstvo pri splavovaní divokej horskej rieky. Výlet je vhodný pre všetkých s dobrodružnou povahou. Vymeňte kúpanie sa v horúcej morskej vode za osviežujúci zážitok z horskej rieky.

* VÝLET LOĎOU
   Vychutnajte si celodenný odpočinok na palube lode, počas ktorého si prezriete pobrežie z morskej strany, vykúpete sa v zátokách s krištáľovo čistou vodou a ochutnáte morské špeciality.

* POTÁPANIE
   Nechajte skúseného inštruktora, aby Vám predviedol fascinujúci podmorský svet. Ponorte sa k vrakom potopených lodí, alebo za krásnymi koralmi a pestrofarebnými morskými živočíchmi.

* TURECKÝ VEČER
   Vychutnajte si čaro orientu. Počas večera ochutnáte turecké špeciality a predvedú sa Vám aj rôzne folklórne súbory, či brušné tanečnice.Turecko - vstupné a vízové informácie

Foto Turecko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Turecka:
   - cestovný pas platný minimálne 5 mesiacov od dátumu vstupu na územie Turecka
    v pase 2 voľné strany
    Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Turecku :
   - SEČ +1 hodina

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk