To naj z južného Talianska - Rím, Neapol, Pompeje, sopka Vezuv, ostrov Capri, Kalábria

Taliansko, Vatikán

Kategória zájazdu Poznávacie zájazdy

To naj z južného Talianska - Rím, Neapol, Pompeje, sopka Vezuv, ostrov Capri, Kalábria

Program

Program zájazdu To naj z južného Talianska - Rím, Neapol, Pompeje, sopka Vezuv, ostrov Capri, Kalábria


1.deň 

ranný odlet z Košíc s medzipristátím v Prahe. Prílet do Ríma v popoludňajších hodinách. Transfer z letiska do najmenšieho štátu sveta - Vatikán. Možnosť prehliadky Bazilky a námestia Sv. Petra. Po prehliadke presun do hotela, ubytovanie v 3* hoteli v Ríme.


2.deň 

po raňajkách prehliadka antického Ríma so sprievodkyňou. Prehliadka Koloseum, Forum Romanum, Fontána di Trevi, Panteón. Odchod z Ríma a presun do mesta Neapol. Krátka prehliadka mesta Neapol – jedno z najkrajších miest Talianska a rodisko „pizze“. Po prehliadke presun do hotela, ubytovanie v 3* hoteli.


3.deň 

po raňajkách presun na celodenný výlet - ostrov Capri. Výlet na Capri je jedinečná príležitosť prezrieť si to, čo mnohí považujú za jeden zo siedmych divov sveta. Ostrov má dve časti - Annacapri a Capri. V Annacapri stojí za povšimnutie Villa San Michelle s nádherným priľahlým parkom, v Capri zasa Augustove záhrady. Známe je námestie Piazetta a skalní obrovia - Faraglioni. Zážitkom je aj návšteva slávnej belasej jaskyne Grotta Azzura (vstup nie je zahrnutý v cene zájazdu). Návrat na pevninu a ubytovanie v 3* hoteli.


4.deň 

po raňajkách prehliadka archeologického areálu so zachovalým antickým mestom Pompeje, po ukončení prehliadky presun k sopke Vezuv (vstup do objektu v cene) s možnosťou výstupu na okraj krátera (výstup na kráter nie je zahrnutý v cene), nocľah v 3* hoteli.


5.deň

po raňajkách oddych na pláži alebo fakultatívny výlet so sprievodnom do mesta Tropea a Pizzo. V podvečer transfer na letisko v Lamezia Terme. Odlet chartrovým letom priamo do Košíc (bez prestupu).


Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a iné vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok vyhradená.


Základná cena zahŕňa:

- 3x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteloch,

- 1x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou,

- letenky na trase Košice - Praha - Rím a Lamezia Terme - Košice,

- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 15 kg do batožinového priestoru),

- sprievodcu podľa pogramu,

- transfer z letiska do Vatikánu,

- autobusová doprava z Ríma do Lamezia Terme (podľa programu),

- trajekt loďou na Capri a späť,

- transfer z hotela na letisko v Lamezia Terme,

- vstup do archeologického areálu Pompeje,

- vstup do objektu k sopke Vezuv,

- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.


Základná cena nezahŕňa:

- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) 189 €,

- cestovné poistenie UNION,

- miestnu dopravu v Ríme,

- vstupy do pamiatok v Ríme a na Capri,

- pobytovú taxu v hoteloch (platí sa na mieste),

- voliteľné fakultatívne výlety (platia sa na mieste).

To naj z južného Talianska - Rím, Neapol, Pompeje, sopka Vezuv, ostrov Capri, KalábriaTo naj z južného Talianska - Rím, Neapol, Pompeje, sopka Vezuv, ostrov Capri, KalábriaTo naj z južného Talianska - Rím, Neapol, Pompeje, sopka Vezuv, ostrov Capri, KalábriaTo naj z južného Talianska - Rím, Neapol, Pompeje, sopka Vezuv, ostrov Capri, Kalábria
program

Destinácia

Destinácia Taliansko

   Taliansko nie je len krajina pizze a špagiet, ale aj krajina s dlhými pieskovými plážami na severe a s nádhernými skalnatými útesmi na Juhu, či na Sardínii.
Samozrejme nemenej zaujímavé sú aj prekrásne pamiatky Rímskej histórie, či množstvo nádherných kostolov. Rovnako očarujúco pôsobia aj nekonečné olivové háje, mandľovníky a rôzne citrusové porasty.
  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Taliansko

destinacie

Dovolenkové info

Rím Vatikán - priemerné teploty

               V.   VI.   VII.   VIII.   IX.
Vzduch:    19   21    28     28     25
Voda:        18   20    23     22     20

Rím Vatikán - čas prepravy

   Rím letecky:
   Prílet: Rím
   Let z Bratislava / Viedeň / Budapešť: 1:30 h.
   Transfer z letiska do stredísk v Laziu: 0:40 - 2 h.

   Rím autom:
   Vzdialenosť z Bratislavy do Ríma: približne 1.200 km
   Čas prepravy autom : 12-17 h.
   Čas prepravy je informatívny a závisí od premávky, vodičských schopností a počte prestávok.    Trasu odporúčame naplánovať s prestávkou, prípadne s tranzitným ubytovaním
   a využiť čas na prehliadku miest : Benátky, Verona, Bologna, alebo Pisa.

   Viac info o ceste autom do Talianska

   Rím autobusom:
   Čas prepravy autobusom : približne 17 h.
   Autobus má pravidelné bezpečnostné prestávky každé 4 hodiny.Fakultatívne výlety v Taliansku

TALIANSKO - fakultatívne výlety

Dovolenka Taliansko   Last minute Taliansko   Destinácie Taliansko    informácie o Taliansku

Fakultatívne výlety - TALIANSKO pevnina

Vzhľadom na obrovskú rozlohu a rôznorodosť Talianska máte k dipozícii obrovské množstvo rôznych atrakcií, kultúrnych či prírodných krás. Od oblasti, v ktorej sa nachádzate závisí aj aktuálna ponuka výletov.

Ak ste si vybrali miesto pre svoju dovolenku na severe Talianska, určite si nezabudnite pozrieť romantické Benátky ( Venezia ), prekrásne mesto Padova, či vyraziť na výlet k jazeru Lago di Garde, alebo tí odvážnejší do Dolomitov. Ak dovolenkujete s deťmi, tak určite nevynechajte Guliverland v Lignane, alebo aquapark v Lido di Jeselo.

V strede Talianska pri Jadranskom mori odporúčame navštíviť mestá Senigallia s jeho hradbami a polkruhovým neoklasickým trhoviskom, alebo Ascoli Piceno s množstvom pamätihodností. Rovnako tak za návštevu určite stojí Atri, ktoré je považované za najkrajšie mestečko regiónu Ambruzzo, Lanciano so zachovaným stredovekým jadrom, hlavné mesto regiónu Ambruzzo L Aquila či stredoveké mestečko Scanno s nádherným jazerom.

Na juhu Talianska v regióne Apúlia ( Puglia ) sa okrem nádherných prírodných scenérii môžete kochať historickou vstupnou bránou do mesta Gargano, navštíviť vraj najkrajšie historické mesto regiónu Peschici a množstvo ďalších miest, ktoré sú doslova posiate historickými pamiatkami ( Ostuni, Masserie, Bari, Lecce... )

V regióne Kampánia určite nezabudnite navštíviť ostrovy Capri a Ischia s nádhernou prírodou a na Ischii aj s termálnymi prameňmi.

V oblasti Lazzio už blízkosť samotného Ríma dáva predpoklady na skvelé zážitky všetkým čo túžia po historických pamiatkach.

Na severozápadnom pobreží talianska si určite nenechajte ujsť šikmú vežu v Pise, nádherné mesto Florencia, historické mestečko Pietrasanta a pod. A samozrejme využite aj možnosti vidieckeho turizmu, ktorý je vo vnútrozemí tohto regiónu vybudovaný na veľmi vysokej úrovni.

V takmer každom stredisku nájdete množstvo vodných športov a neodmysliteľné výlety loďou popri pobreží s kúpaním v romantických zátokách a s gurmánskymi špecialitami servírovanými priamo na lodi, alebo na pláži.

O možnosti fakultatívnych výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.Taliansko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Taliansko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Talianska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Taliansku :
   - nie je

Taliansko - aktuálne počasie
     Deň: 28°C     Noc: 18°C

Vatikán - aktuálne počasie
     Deň: 28°C     Noc: 18°C

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk