Najkrajšie mestá Talianska

Program

Program zájazdu Najkrajšie mestá Talianska


1. deň : Odchod z Bratislavy do Brna/Viedne (2. nástupné miesto) v skorých ranných hodinách cesta so zdravotnými zastávkami , prejazd do oblasti rieky Piave , známej krvavými bojmi v čase I. svetovej vojny , pokračovanie do Lido di Jesolo , ubytovanie v hoteli v blízkosti pláže , možnosť prechádzky po historickom strede mestečka , v júli a septembri v prípade dobrého počasia aj možnosť neskorého popoludňajšieho kúpania . Nocľah .


2. deň : Ráno po raňajkách odchod na odstavné parkovisko , odtiaľ vaporettom alebo vlakom do centra Benátok, kde bude možnosť výberu buď samostatného programu , alebo prechádzka so sprievodcom po najdôležitejších pamiatkach - Námestie San Marco , bazilika a zvonica San Marco , Most vzdychov , Ponte Rialto , kostol Dei Frari , Scuola San Rocco . Možnosť spoločnej návštevy Dóžovho paláca , baziliky San Marco , kostola Dei Frari , prípadne Galérie Akadémie a kostola Santa Maria delle Salute . Popoludní voľno , možnosť spoločného posedenia v niektorej z malebných pizzerií alebo kaviarní , prípadne možnosť návštevy niektorého z ostrovov v Benátskej lagúne ( Murano , Burano , Torcello , Lido ) . Večer ubytovanie v hoteli pri Florencii .


3. deň : Po raňajkách odchod do Florencie , autobusom na odstavné parkovisko v Sesto Fiorentino a presun vlakom ( 15 min ) do centra Florencie . Prehliadka Piazza della Signoria , Palazzo Vecchio a Loggia dei Lanzi sa slávnymi sochami , Piazza del Duomo so slávnou katedrálou a Giottovou zvonicou , Baptistérium , Palazzo Pitti , Ponte Vecchio so zlatníckymi obchodíkmi , kostol Santa Croce s náhrobkami slávnych osobností , možnosť návštevy galérie Uffizi ( individuálne ) , ktorá patrí medzi najvýznamnejšie obrazárne sveta , Akadémie s Michelangelovým Davidom ( individuálne ) . V podvečerných hodinách odchod do Ríma , nocľah v hoteli pri Ríme .


4. deň : Po raňajkách odchod do Ríma , peší okruh Večným mestom - Koloseum , Fori Imperiali , Kapitol , Forum Romanum , Kapitolské námestie s Palácom konzervatória , kostol Sv. Márie , Sv. Peter v reťaziach . Popoludní pešia prechádzka od Kapitolu a pamätníka Viktora Emanuela : Piazza Venezia , Pantheon , Piazza Navona , Augustove mauzóleum , Piazza Popolo s egyptským obeliskom , Španielske schody ... Individuálne voľno k návšteve múzeí . Nocľah .


5. deň : Po raňajkách pokračovanie v prehliadke mesta . Dopoludnia fakultatívne návšteva Vatikánu a Vatikánskych múzeí ( slávne Raffaelovho Stanze , Sixtínska kaplnka , obrazová galéria , zbierky antických a stredovekých plastík ) , prehliadka baziliky Sv. Petra s možnosťou vystúpiť do kopule kostola s nádherným výhľadom na Rím . Popoludní prechádzka po ďalších pamiatkach - Prezidentský palác na Quirinale s fontánou Krotitelia koní , Fontána di Trevi . Voľno na posedenie v niektorej z pouličných kaviarní . Večer odchod z Ríma , nočná jazda domov .


6. deň : Príchod do Brna/Viedne a následne transfer do Bratislavy okolo poludnia .

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v hoteloch s raňajkami , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
príplatok 1/1 izba 96,- eur , komplexné cestovné poistenie, pobytové taxy v hoteli, miestnu dopravu, vstupy

Poznámky a informácie:
Orientačné ceny vstupného: Vatikánske múzeá 16 € , Galéria Uffizi 20 € , Anjelský hrad 10 € , Kupola chrámu sv. Petra 8 € , Koloseum + pahorok Palatin + Forum Romanum 12 € ( ceny z predošlej sezóny ) .

Názor CK:
Na zájazde okrem iného detailnejšie spoznáte mestá : Benátky - Florencia - Rím

Najkrajšie mestá TalianskaNajkrajšie mestá TalianskaNajkrajšie mestá TalianskaNajkrajšie mestá TalianskaNajkrajšie mestá Talianska
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Najkrajšie mestá Talianska

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
26.10.2021 - 31.10.20216autobusová359,00 €Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Benátska riviéra

   Benátska riviéra je najobľúbenejšia destinácia pre Slovenských turistov hlavne pre jeho blízkosť k Slovensku. Veď z Bratislavy sme v oblasti Benátska riviéra autom za necelých 8 hodín.
  > Čítať celý článok

Destinácia Toskánsko

   Toskánsko to je prekrásna oblasť, v ktorej minulosti žili a tvorili viacerý významný umelci. Počas Vašej dovolenky tu nájdete množstvo zachovaných umeleckých diel. Aj preto je Toskánsko dnes tak veľmi vyhľadávanou dovolenkovou destináciou.
A nie len pre umenie, ale aj pre kuchyňu, ktorá uspokojí aj tých najnáročnejších gurmánov, či fantastické svetoznáme vína ako Chianti, alebo Montalcino.
  > Čítať celý článok

Destinácia Lazio

   Krásne pieskové pláže a čaro Tyrhénskeho mora sú len zlomok toho, čo Vám ponúka Lazio. Vďaka blízkosti Ríma je dovolenka ideálna hlavne pre obdivovateľov pamiatok. Veď snáď nikde inde na svete nenájdete toľko historických skvostov ako v samotnom Ríme.
  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Fakultatívne výlety v Taliansku

TALIANSKO - fakultatívne výlety

Dovolenka Taliansko   Last minute Taliansko   Destinácie Taliansko    informácie o Taliansku

Fakultatívne výlety - TALIANSKO pevnina

Vzhľadom na obrovskú rozlohu a rôznorodosť Talianska máte k dipozícii obrovské množstvo rôznych atrakcií, kultúrnych či prírodných krás. Od oblasti, v ktorej sa nachádzate závisí aj aktuálna ponuka výletov.

Ak ste si vybrali miesto pre svoju dovolenku na severe Talianska, určite si nezabudnite pozrieť romantické Benátky ( Venezia ), prekrásne mesto Padova, či vyraziť na výlet k jazeru Lago di Garde, alebo tí odvážnejší do Dolomitov. Ak dovolenkujete s deťmi, tak určite nevynechajte Guliverland v Lignane, alebo aquapark v Lido di Jeselo.

V strede Talianska pri Jadranskom mori odporúčame navštíviť mestá Senigallia s jeho hradbami a polkruhovým neoklasickým trhoviskom, alebo Ascoli Piceno s množstvom pamätihodností. Rovnako tak za návštevu určite stojí Atri, ktoré je považované za najkrajšie mestečko regiónu Ambruzzo, Lanciano so zachovaným stredovekým jadrom, hlavné mesto regiónu Ambruzzo L Aquila či stredoveké mestečko Scanno s nádherným jazerom.

Na juhu Talianska v regióne Apúlia ( Puglia ) sa okrem nádherných prírodných scenérii môžete kochať historickou vstupnou bránou do mesta Gargano, navštíviť vraj najkrajšie historické mesto regiónu Peschici a množstvo ďalších miest, ktoré sú doslova posiate historickými pamiatkami ( Ostuni, Masserie, Bari, Lecce... )

V regióne Kampánia určite nezabudnite navštíviť ostrovy Capri a Ischia s nádhernou prírodou a na Ischii aj s termálnymi prameňmi.

V oblasti Lazzio už blízkosť samotného Ríma dáva predpoklady na skvelé zážitky všetkým čo túžia po historických pamiatkach.

Na severozápadnom pobreží talianska si určite nenechajte ujsť šikmú vežu v Pise, nádherné mesto Florencia, historické mestečko Pietrasanta a pod. A samozrejme využite aj možnosti vidieckeho turizmu, ktorý je vo vnútrozemí tohto regiónu vybudovaný na veľmi vysokej úrovni.

V takmer každom stredisku nájdete množstvo vodných športov a neodmysliteľné výlety loďou popri pobreží s kúpaním v romantických zátokách a s gurmánskymi špecialitami servírovanými priamo na lodi, alebo na pláži.

O možnosti fakultatívnych výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.



Taliansko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Taliansko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Talianska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Taliansku :
   - nie je

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk