Srí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkých

Program

Program zájazdu Srí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkých

Úvod:
11-dňový letecký zájazd

Perex:
Fantastická kombinácia dobrodružstva pre celú rodinu v novoobjavenom regióne panenských pláží na severozápade s prírodným a kultúrnym bohatstvom v srdci ostrova. Predstavenie morských a suchozemských tvorov obývajúcich Srí Lanku, starostlivo prispôsobené detskému vnímaniu. Deti si odnesú množstvo nádherných zážitkov.

Ubytovanie:
4* hotely. 

Stravovanie:
Polpenzia.

Poznámka:
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená. Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá a fabriky zatvorené.

Doprava:
Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

Program:
1. deň:
Odlet z Európy na Srí Lanku.

2. deň:
Prílet do Colomba. Presunieme sa do oblasti Negombo, oddych po ceste, prehliadka rybárskeho mestečka.
3. deň:
Presun do Kandy. Cestou sa zastavíme v sloňom sirotinci v Pinnawale. Bol založený v roku 1975 a vtedy začínal s 25 slonmi. S dnešným počtom slonov, ktoré tu žijú sa zaradil medzi najväčšie zariadenia svojho druhu na svete. Slony tu majú vytvorené prirodzené podmienky na život a môžu si utvárať vlastné stáda. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj každodenné kúpanie slonov, čo je jedna z najzaujímavejších atrakcií, keď sa 70 dupajúcich slonov presúva k asi 400 m vzdialenej rieke. Zastávka v kráľovskej botanickej záhrade Peradeniya. Večer navštívime chrám na mestom Kandy. 

4. deň:
Kandy, hlavé mesto sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu. Pozrieme si toto nádherné mesto a navštívime miestne trhy. Cesta nás povedie i k čajovým plantážam, kde navštívime miestnu továreň na spracovanie čaju. Vodopády Ramboda.

5. deň:
Ráno sa vydáme na cestu do známeho rybárskeho prístavu Trincomalee , ktorý je dôležitým obchodným miestom. Prístav je známy aj rybolovom, budeme mať možnosť sledovať návrat rybárov s ich úlovkami na nádherných farebných lodičkách. Prístav nás vtiahne do svojho čulého denného života. Za návštevu stojí aj miestny rybí trh a Portugalská pevnosť. Cestou sa zastavíme v hinduistickom chráme a v záhrade s korením v Matale. Jedným z najznámejších Národných parkov je Pigeon Island, ktorého pobrežie je pokryté koralovými útesmi s bohatým podmorským životom. 

6. - 7. deň
Pobyt na nádherným plážach v Passikudah, možnosť fakultatívneho výletu na Pigeon Island alebo pozorovanie veľrýb v oblasti Nilaveli.

8. deň:
Dopoludnia si pozrieme mesto, rybí trh a pevnosť, popoludní sa vydáme do NP Minneriya. 8800 hektárov je svätyňou pre stáda voľne žijúcich slonov. Migruje ich tu naraz až 300. V NP je možnosť vidieť až 160 druhov exotických vtákov, 25 druhov plazov, 26 druhov rýb a až 78 druhov motýľov. Raritou oblasti sú bambusové stromy, ktoré sa nikde inde na Srí Lanke nevyskytujú.

9. deň:
Sigirya
- „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa. „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a je pokladaná za ôsmy div sveta. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžete čítať zo zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Spoznávanie okolia Dambully. Možnosť jazdy na slonoch (fakultatívne).

10. deň:
Colombo. Hlavné mesto Srí Lanky je zaujímavou zmesou roznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy za posledných 600 rokov.  Najlepším dokazom toho sú štvrte Fort alebo Pettah. Nachádza sa tu budova Prezidentského paláca, prekrásna budova z pieskovca, ktorá je sídlom úradu prezidenta a parlamentu, a ktorá silne pripomína anglický Whitehall. Galle Face Green - jednu míľu dlhá pešia zóna, ktorá hraničí so štvrťou Fort na juhu, je najrozlahlejším otvoreným a rušným miestom. Štvrť Fort je tiež veľmi príťažlivá pre nakupujúcich, pretože je tu množstvo starých obchodov, ktoré sa špecializujú na predaj drahokamov, hodvábu, starých poštových známok a kvalitného koženého tovaru. Štvrť Pettah, ktorá skor tvorila vonkajší okraj štvrti Fort, je stále najrušnejším bazárom v meste. Oblasti, špecializujúce sa na rozne druhy tovaru, je možné od seba odlíšiť iba podľa ulíc. Sú tu ulice predajcov textilu a sárí, korenia, ulice zlatníkov, klenotníkov, veľkoobchodníkov s ryžou, cukrom, šošovicou alebo paprikou. Jedna z miestnych ulíc, Gabo´s Lane, sa neustále špecializuje na predaj bylín pre ajurvédske liečenie. Na okraji mesta sa nachádzajú dve turisticky veľmi príťažlivé zaujímavosti. Jednou z nich je Kelaniaya Raja Maha Vihara – budhistický chrám, ktorý navštívil Budha. Vo večerných hodinách transfer na letisko.

11. deň:
Prílet do Európy.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Viedne. Miestne transfery. 9x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK. Servisné poplatky 420 EUR. Vstupné vízum 60 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne aktivity. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 550 EUR. Prepitné miestnym sprievodcom a vodičom. Príplatok za all inclusive počas pobytu 230 EUR. Cestovné poistenie.

Srí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkýchSrí Lanka - tajomná cesta pre malých i veľkých
program

Destinácia

Destinácia Srí Lanka

   Srí Lanka je ostrovný štát ležiaci v Ázii a nachádzajúci sa južne od Indie. Jeho hlavné mesto, Kolombo, má bohatú minulosť a je plné kultúrno-historických pamiatok. Miestni obyvatelia sú väčšinou potomkovia britských kolonistov a sú veľmi dobrí a ochotní, čo vyplýva aj z toho, že väčšina obyvateľstva tu žije z turizmu.
  > Čítať celý článok

Destinácia Negombo

   Veľmi obľúbené turistické stredisko Negombo je známe najmä ako veľmi moderné mesto plné luxusných hotelov, penziónov, reštaurácií a barov. Napriek tomu nie je tak rušné, ako neďaleké hlavné mesto Colombo. Krásne prírodné pláže lemované palmami Vám zaručia príjemné kúpanie a slnenie.
  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Srí Lanka - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    30   31    32     31     31     29    29     28     29     29    29    29
Voda:        27   27    27     28     28     29    28     27     27     28    28    27

Srí Lanka - čas prepravy

   Prílet : Colombo
   Let z Viedne : 11:30 - 18:00 h
   Transfer z letiska do stredísk na Sri Lanke: 0:20 - 3:00 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Fakultatívne výlety - Srí Lanka

* Kandy
   Celodenný výlet do nádhernej prírodnej scenérie vnútrozemia ostrova s návštevou bývalého hlavného mesta sinhalských kráľov - Kandy, zahrňujúci návštevu chrámu Budhovho zuba, čajovej plantáže, kráľovskej botanickej záhrady Peradeniya i sirotinca slonov v Pinnawala.

* Sigiriya
   Skalnatá veža, tiež zvaná „Pevnosť v oblakoch“ alebo „Levia skala“ , ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového dedičstva. Na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky a na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán.

* Sloní útulok a záhrada
   Výlet do známeho a obľúbeného slonieho útulku, kde budete vidieť kŕmenie mláďat a kúpanie slonov v rieke. Môžete si zajazdiť na slonoch v blízkej Elephant Village. Pokračuje sa prehliadkou záhrady, kde sa pestuje napr. vanilka, škorica, papája.

* Dažďový prales Singharaja
   Rezervácia zapísaná do zoznamu UNESCO s rozlohou 18 899 hektárov s bohatou a bujnou faunou a flórou. Žijú tu stovky druhov motýľov, plazov, vtákov či cicavcov.

* Safari v národnom parku Yala
   Výlet do najväčšieho národného parku na Srí Lanke. Počas jazdy jeepom budete môcť vidieť napr. divé slony, vodné byvoly, leopardy, krokodíly, plazy a veľké množstvo vtákov.


Srí Lanka - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Srí Lanka Doklady k vycestovaniu na Srí Lanku:
   - platný cestovný pas s platnosťou 6 mesiacov od ukončenia pobytu
   - Registrácia v systéme ETA :
   - pobyt nad 30 dní si vyžaduje vízum

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun na Srí Lanke :
   - SEČ +5:30 hodinydovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk