Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)

Program

Program zájazdu Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)


1. deň 
 - odchod z Bratislavy, Hlavná stanica o 5.55 (závisí od nastevenia grafikonu IC vklakov) ráno vlakom do Košíc. Z Košíc minibusom do Užhorodu. Prestup v Užhorode na nočný vlak s nocľahom do Kyjeva. Celonočná jazda vlakom.

2. deň
 - ráno príjazd do Kyjeva, prestup na objednaný minibus, odchod do černobyľskej zóny, bezpečnostná inštruktáž, so slovenským sprievodcom prehliadka samotného mesta Černobyľ, opusteného prístavu, múzea techniky, ktorá likvidovala následky katastrofy, návšteva opustených alebo zakopaných dedín v okolí Černobyľu. Odchod na ubytovanie, spoločná veľká večera. Večerný program podľa dohody skupiny na mieste.

3. deň
 -  raňajky, odchod na prehliadku do mesta Pripjať, kde navštívime opustený hotel, kultúrny dom, lunapark, nemocnicu, autobusovú a železničnú stanicu, prístav, futbalové ihrisko, školu, škôlku, plavecký bazén, policajnú a požiarnu stanicu, vojenský závod Jupiter, cestou späť návšteva chladiacich veží nedostavaného 5. a 6. bloku jadrovej elektrárne, fotenie pri nedostavaných reaktoroch a aj pri samotnom sarkofágu vybuchnutého reaktora černobyľskej jadrovej elektrárne, výstupná kontrola radiácie návštevníkov, večer odchod na vlak z Kyjeva do Užhorodu, nočná jazda s nocľahom.

4. deň
- príchod do Užhorodu, presun mikrobusom do Košíc, vlakom z Košíc do Bratislavy.


Zájazd vlakom sa bude realizovať pri minimálnom počte 6 účastníkov.

 

Poznámky:
Eurá je možné zameniť priamo na Ukrajine, podľa potreby. Sprievodca Vám pomôže. Odporúčame vziať si menšie papierové bankovky 5, 10 a 20 euro. V zóne je už možné aj platiť platobnou kartou. Stravu aj nápoje si bez problémov zakúpite na Ukrajine.Je tam pomerne lacno a určite si vezmite pár eur navyše na suveníry.  


V cene zájazdu:
cesta vlakom z Užhorodu s nocľahom do Kyjeva a späť, cesta z vlakom Bratislavy do Košíc a späť, transfer z Košíc do Užhodorodu a späť, doprava minibusom po zóne,  ubytovanie v Černobyle, 2x obed, 1x večera, 1x raňajky, vstup do uzavretej zóny, sprievodcovské služby CK Desirea.
 
V cene zájazdu nie je:
Komplexné cestovné poistenie, jedlo a pitie počas cesty.

 

V prípade záujmu je možné cestu absolvovať i letecky a ku skupine sa pripojíte v Kyjeve.


Bezpečnosť a radiácia dnes:
V Černobyľskej zóne stále existujú rádioaktívne miesta, aj keď radiácia je iba zlomkom toho, čo bolo namerané v prvých mesiacoch a rokoch po havárií. Rádioaktívne izotopy sa totiž dostávajú stále hlbšie do zeme. V zóne sa človek stretne najmä s beta radiáciou, ktorá sa po čase z tela človeka vylúči. Iba bezprostredne blízko pri reaktore je aj gama radiácia, ktorá zostáva uložená v orgánoch človeka navždy. Žiarenia v celej zóne nie sú životu ani zdraviu nebezpečné. Za dva dni strávené v zakázanej zóne telo dostane dávku radiácie porovnateľnú s jedným absolvovaním RTG v nemocnici alebo jedným interkontinentálnym letom (radiácia v lietadle).

Časté otázky:
Je pobyt v Černobyľskej zóne nebezpečný?     

 

Áno, tak isto ako pobyt niekde inde na svete. Radiácia je vysoká iba na určitých miestach, ktorým sa dá vyhnúť. Aj pobyt počas dvoch dní v týchto miestach však dá do tela dávku radiácie porovnateľnú s jednou snímkou RTG alebo niekoľkým hodinám strávených v lietadle.

 

Ako sa dá do Černobyľu dostať?    

 

Jednoducho. Základ je dostať sa do Kyjeva, tam sa už o všetko postará sprievodca. Cesta do Černobyľskej zóny trvá maximálne dve hodiny autobusom. Celá exkurzia prebieha v autobuse, ktorý vozí turistov na najzaujímavejšie miesta a na tých má skupina rozchod.    

 

Môže sa v Černobyle fotiť?    

 

Áno, všetko sa môže fotiť. Zákaz fotenia je iba v oblasti elektrárne. Pred sarkofágom reaktora je fotenie aj natáčanie videa povolené.  

Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)Poznávací zájazd do Černobyľu (vlakom)
program

Dovolenkové info

Ukrajina - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Ukrajina Doklady k vycestovaniu na Ukrajinu:
   - platný cestovný pas
   - vízum sa pri pobyte do 90 dní nevyžaduje
   -
Časový posun na Ukrajine :
   - SEČ -1 hodinaPripjať - aktuálne počasie
     Deň: 22°C     Noc: 13°C

Užhorod - aktuálne počasie
     Deň: 22°C     Noc: 13°C

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk