Lisabon

Program

Program zájazdu Lisabon

Rýchly popis:

Skvelý tip na príjemnú mestskú poznávačku. Spoločne preskúmame ďalšiu európsku metropolu. Lisabon je plný nádherných historických budov, romantických uličiek a úžasnej atmosféry. S Turancarom uvidíte historickú štvrť Alfama, hrad sv. Juraja, štvrť Ajuda, rovnomenný palác a botanickú záhradu, štvrť Belém, kde nejaký čas strávil aj Vasco da Gama, unikátny 45 metrov vysoký mestský výťah, či katedrálu Sé. Toto a veľa ďalšieho vás čaká na poznávacom zájazde do hlavného mesta Portugalska.


Ubytovanie: 3x v hoteli
Stravovanie: 3x raňajky


Lisabon



Doprava:
letecká

Program:

1. deň - prílet do Lisabonu, hlavného mesta Portugalska. Prechádzka malebnými historickými štvrťami AlfamaMouraria s typickou maurskou architektúrou. Ich základný pôdorys jej ale dali Rimania. Spleťou úzkych malých uličiek chceli vytvoriť akési bludisko, na zmätenie nepriateľa. Dnes dýchajú neopakovateľnou atmosférou susedského života starého a pomaly miznúceho Lisabonu. Jazda typickou portugalskou električkou, ktorá je jedným zo symbolov mesta, ku hradu sv. Juraja, týčiaceho sa nad mestom s veľkolepým panoramatickým výhľadom. S hradom je okrem iného spojený hrdinský čin rytiera Martima Moniza, ktorý sa počas jeho dobývania v 2. križiackej výprave statočne hodil do zatvárajúcej sa hradnej brány a umožnil tak ostatným bojovníkom vniknúť do hradu a dobyť ho. Ubytovanie a nocľah.

2. deň - raňajky, prechádzka štvrťou Ajuda s rovnomenným palácom a botanickou záhradou. Klasicistický palác bol počas 19. storočia oficiálnym sídlom kráľovskej rodiny. Presun do slávnej štvrte Belém s najvýznamnejšími pamiatkami mesta zaradenými do zoznamu UNESCO – Kláštor hieronymitov s náhrobkom moreplavca Vasca da Gamu, ktorý tu strávil svoju poslednú noc pred plavbou do Indie. Veža Belém, ako je hovorovo označovaná Veža sv. Vincenta, ktorá patrí k najfotografovanejším miestam Lisabonu. V minulosti bola vnímaná ako symbol objavovania nových území, keďže sa ako posledná lúčila a zároveň ako prvá vítala portugalských moreplavcov na ich výpravách. Pamätník moreplavcov Padrao dos Descobrimentos odkazujúci na zrod portugalskej zámorskej veľmoci. Prejazd cez ikonický most 25. apríla, panoramatická vyhliadka na podvečerný Lisabon od sochy Kráľa Krista, obdoby slávnejšej sochy Krista Vykupiteľa v Rio de Janeiro. Návrat do hotela, nocľah. Fakultatívne návšteva predstavenia portugalského hudobného žánru fado.

3. deň - raňajky, začiatok prehliadky na námestí Rossio, presun do štvrte Baixa, možnosť vyviezť sa výťahom Santa Justa. Výťah je známy aj pod menom Carmo, má 45 metrov a každé poschodie je zdobené iným spôsobom v neogotickom štýle. Pokračovanie až po námestie Praça do Comércio, ktorého vchod tvorí Víťazný oblúk s vyhliadkou. Možnosť nákupov na miestnom trhovisku Mercado da Ribeira, ktoré je rajom pre milovníkov dobrého jedla. Návrat do hotela. Fakultatívne prechádzka nočnou bohémskou štvrťou Bairro Alto a jej okolia.

4. deň - raňajky, prechádzka štvrťou Bairro Alto s vyhliadkami na historické centrum Lisabonu. Individuálne voľno. Návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko, odlet.


V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Lisabon – Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 205 EUR/3 noci.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    

Pamiatky v programe pre leták:
Alfama | Mouraria | Ajuda | Belém

LisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabonLisabon
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Lisabon

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
19.9.2023 - 22.9.20234leteckáViedeň562,65 € (605,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Portugalsko

   Krajina neobmedzených možností, ktorú sa oplatí vidieť! Čo nám táto čarokrásna krajina ponúka? Nádherné piesočnaté pláže so zlatistým pieskom, najviac slnečných dní v Európe v rámci leta, bohaté historické pamiatky, luxusné obchody, kľukaté uličky s príjemnými kaviarničkami a reštauráciami i úžasnú vôňu atlantického oceána. A aby toho nebolo málo, muži si túto krajinu zamilujú už len pre pravé portugalské víno Portské, môžu si naplno vychutnať kvalitný futbal a poriadne sa zabaviť s partiou. Nežnejšie pohlavie rovnako nebude ľutovať dovolenku v Portugalsku. Čo sa týka nákupov Bairro Alto a Chiado sú hlavným centrom alternatívnych značiek.

  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Portugalsko

destinacie

Dovolenkové info

Portugalsko - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    24     26    29      29     27    23
Voda:        17     20    23      23     22    19

Portugalsko - čas prepravy

   Portugalsko letecky:
   Prílet: Faro
   Let z Bratislavy: 3:20 h.
   Transfer z letiska: 0:50 - 1:15 h.



dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk