Porto za víkend

Program

Program zájazdu Porto za víkend

Úvod:

4-dňový letecký zájazd


Program:


1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, Po prílete do Porta panoramatická prehliadka druhého najväčšieho mesta Portugalska a hlavného mesta provincie Douro, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom, ktoré však nie je celkom z Porta – vinice sa nachádzajú v údolí rieky Douro, asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka ležiaceho na druhej strane rieky takmer splývajúceho s Portom, kde dozrieva v pivniciach. Do jednej z nich nakukneme a ochutnáme portské víno. Transfer na ubytovanie.


2. deň:

Raňajky. Pokračovanie prehliadky Porta, krásneho mesta, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou, množstvom pamiatok, ako aj intenzívnym nočným životom.  Porto je známe aj veľkým počtom mostov, ktoré patria k dominantám mesta. Centrum je unikátnym mixom architektonických slohov, farebných variácií a neopakovateľných kombinácií vzorov. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Návrat do hotela. Fakultatívne predstavenie "fado".


3. deň:

Raňajky. Fakultatívne celodenný lodný výlet (s obedom na palube) z Porta do Peso da Regua cez nádherné údolie rieky Douro, posiate vinicami. Celkovo je povolených takmer 80 modrých a bielych odrôd, z ktorých sa portské smie vyrábať – sú spísané na špeciálnom zozname, ktorý schválil portugalský parlament v roku 1940. Najčastejšie sa možno stretnúť s odrodami Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca a Tinta Cao. Je len na konkrétnom vinárovi, ktoré odrody použije v závislosti na chuti a vôni, ktorú chce dosiahnuť. Návrat do hotela.

 
4. deň:

Raňajky, dopoludnia individuálne voľno, transfer na letisko. Odlet z Porta do Viedne (s prestupom) a transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:

3x v hoteli 3*


Stravovanie:

3x raňajky


Doprava:

Letecká, autokarová v mieste pobytu.

Cena zahŕňa:

Leteckú dopravu Viedeň – Porto (s prestupom) – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava ,transfer letisko- hotel-letisko, okružnú prehliadku Porta, 3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*,  1 x ochutnávku vína, sprievodcu CK.


Cena nezahŕňa:

Vstupy, dopravu v Porte okrem uvedenej, cestovné poistenie.


Povinné doplatky:

Servisné poplatky 220 EUR.


Ostatné doplatky:

Za 1/1 izbu 198 EUR, za plavbu loďou s obedom (bez transferu do prístavu) 74 EUR, za predstavenie "fado" 24 EUR (bez transferu).


Upozornenie:

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.
Porto za víkendPorto za víkendPorto za víkendPorto za víkendPorto za víkendPorto za víkend
program

Destinácia

Destinácia Portugalsko

   Krajina neobmedzených možností, ktorú sa oplatí vidieť! Čo nám táto čarokrásna krajina ponúka? Nádherné piesočnaté pláže so zlatistým pieskom, najviac slnečných dní v Európe v rámci leta, bohaté historické pamiatky, luxusné obchody, kľukaté uličky s príjemnými kaviarničkami a reštauráciami i úžasnú vôňu atlantického oceána. A aby toho nebolo málo, muži si túto krajinu zamilujú už len pre pravé portugalské víno Portské, môžu si naplno vychutnať kvalitný futbal a poriadne sa zabaviť s partiou. Nežnejšie pohlavie rovnako nebude ľutovať dovolenku v Portugalsku. Čo sa týka nákupov Bairro Alto a Chiado sú hlavným centrom alternatívnych značiek.

  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Portugalsko

destinacie

Dovolenkové info

Portugalsko - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    24     26    29      29     27    23
Voda:        17     20    23      23     22    19

Portugalsko - aktuálne počasie
     Deň: 26°C     Noc: 16°C

Portugalsko - čas prepravy

   Portugalsko letecky:
   Prílet: Faro
   Let z Bratislavy: 3:20 h.
   Transfer z letiska: 0:50 - 1:15 h.dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk