Porto za víkend

Program

Program zájazdu Porto za víkend

Úvod:

4-dňový letecký zájazd


Program:


1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, Po prílete do Porta panoramatická prehliadka druhého najväčšieho mesta Portugalska a hlavného mesta provincie Douro, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom, ktoré však nie je celkom z Porta – vinice sa nachádzajú v údolí rieky Douro, asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka ležiaceho na druhej strane rieky takmer splývajúceho s Portom, kde dozrieva v pivniciach. Do jednej z nich nakukneme a ochutnáme portské víno. Transfer na ubytovanie.


2. deň:

Raňajky. Pokračovanie prehliadky Porta, krásneho mesta, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou, množstvom pamiatok, ako aj intenzívnym nočným životom.  Porto je známe aj veľkým počtom mostov, ktoré patria k dominantám mesta. Centrum je unikátnym mixom architektonických slohov, farebných variácií a neopakovateľných kombinácií vzorov. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Návrat do hotela. Fakultatívne predstavenie "fado".


3. deň:

Raňajky. Fakultatívne celodenný lodný výlet (s obedom na palube) z Porta do Peso da Regua cez nádherné údolie rieky Douro, posiate vinicami. Celkovo je povolených takmer 80 modrých a bielych odrôd, z ktorých sa portské smie vyrábať – sú spísané na špeciálnom zozname, ktorý schválil portugalský parlament v roku 1940. Najčastejšie sa možno stretnúť s odrodami Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca a Tinta Cao. Je len na konkrétnom vinárovi, ktoré odrody použije v závislosti na chuti a vôni, ktorú chce dosiahnuť. Návrat do hotela.

 
4. deň:

Raňajky, dopoludnia individuálne voľno, transfer na letisko. Odlet z Porta do Viedne (s prestupom) a transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:

3x v hoteli 3*


Stravovanie:

3x raňajky


Doprava:

Letecká, autokarová v mieste pobytu.

Cena zahŕňa:

Leteckú dopravu Viedeň – Porto (s prestupom) – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava ,transfer letisko- hotel-letisko, okružnú prehliadku Porta, 3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*,  1 x ochutnávku vína, sprievodcu CK.


Cena nezahŕňa:

Vstupy, dopravu v Porte okrem uvedenej, cestovné poistenie.


Povinné doplatky:

Servisné poplatky 220 EUR.


Ostatné doplatky:

Za 1/1 izbu 198 EUR, za plavbu loďou s obedom (bez transferu do prístavu) 74 EUR, za predstavenie "fado" 24 EUR (bez transferu).


Upozornenie:

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.
Porto za víkendPorto za víkendPorto za víkendPorto za víkendPorto za víkendPorto za víkend
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Porto za víkend

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
26.5.2018 - 29.5.20184leteckáBratislava614,56 € (668,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Portugalsko

   Krajina neobmedzených možností, ktorú sa oplatí vidieť! Čo nám táto čarokrásna krajina ponúka? Nádherné piesočnaté pláže so zlatistým pieskom, najviac slnečných dní v Európe v rámci leta, bohaté historické pamiatky, luxusné obchody, kľukaté uličky s príjemnými kaviarničkami a reštauráciami i úžasnú vôňu atlantického oceána. A aby toho nebolo málo, muži si túto krajinu zamilujú už len pre pravé portugalské víno Portské, môžu si naplno vychutnať kvalitný futbal a poriadne sa zabaviť s partiou. Nežnejšie pohlavie rovnako nebude ľutovať dovolenku v Portugalsku. Čo sa týka nákupov Bairro Alto a Chiado sú hlavným centrom alternatívnych značiek.

  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Portugalsko

destinacie

Dovolenkové info

Portugalsko - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    24     26    29      29     27    23
Voda:        17     20    23      23     22    19

Porto - aktuálne počasie
     Deň: 16°C     Noc: 6°C

Portugalsko - čas prepravy

   Portugalsko letecky:
   Prílet: Faro
   Let z Bratislavy: 3:20 h.
   Transfer z letiska: 0:50 - 1:15 h.dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk