Očarujúce Porto

Program

Program zájazdu Očarujúce Porto

:


1. deň:

Odlet z Viedne, prílet do mestečka PORTO, transfer z letiska do hotela. Ubytovanie, nocľah.


2. deň:

Po raňajkách celodenná prehliadka mesta. Návšteva Katedrály v románskom štýle z 12. storočia, Torre dos Clérigos – postavená v barokovom štýle v 16. storočí známym talianskym architektom Nicolau Nausonim. Pokračovanie k Palácio de Bolsa, neoklasická budova, ktorá zohrala dôležitú funkciu v XVII. storočí. Po obede, návšteva Kostola Sao Francisco, ktorý okrem románskych a gotických prvkov, je jedným z najvýznamnejších kostolov s typickou barokovou výzdobou – talha dourada, kde celý vnútrajšok kostola je ozdobený náterom z pravého zlata. Zastávka v Portskej pivnici, kde sa oboznámite s celou históriou tohto svetového vína. Záver dňa je venovaný ochutnávke svetlého aj tmavého portského. Plavba po rieke Douro, medzi šiestimi mostami, ktoré spájajú mestá Porto a Vila Nova de Gaia, ukončí celodennú prehliadku tohto očarujúceho mesta. Nocľah. 


3. deň:

Po raňajkách sa vydáme do vinohradníckej oblasti DOURO, ktoré je od roku zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Mikroklíma, strmé bridlicové údolia rieky Douro a neúnavná ľudská práca dodávajú tichým a portskému čaro, vôňu a charakter. Navštívime vinohradnícku usadlosť, kde Vám bude predstavená história najstaršej svetovo uznanej vinohradníckej oblasti. Pred odchodom do Porta, navštívime ešte mesto LAMEGO, kde majestátne vzhliada Svätyňa Panny Márie. Nocľah.


4. deň:

Po raňajkách sa vydáme na server Portugalska, kde navštívime kolísku Portugalska, mesto GUIMARAES, kde boli podpísané dôležité zmluvy, ktoré zaručili nezávislosť a úlohu prvého hlavného mesta portugalského grófstva, už v 12. storočí. Svoje historické centrum spolu s hradom sú zapísané v UNESCO. Majestátna BRAGA, spolu so svojou Katedrálou a Svätyňou Bom Jesus do Monte Vás určite očaria svojou históriou, barokovým schodiskom ale aj nezabudnuteľným výhľadom. Nocľah. 


5. deň:

Po raňajkách sa vyberieme do malebného mestečka AVEIRO, známeho ako portugalské Benátky. Krátka plavba portugalskou gondolou “barco moliceiro” medzi kanálmi, kde Vám bude vysvetlené ich dôležitosť pri rozvoji mesta, priemyslu a cestovného ruchu. Voľný čas na prechádzku, návšteva  Múzea secesnej architektúry alebo ochutnávka tradičnej cukrovinky “ovos moles”. Transfer na letisko a odlet domov.


Očarujúce PortoOčarujúce PortoOčarujúce PortoOčarujúce Porto
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Očarujúce Porto

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
14.7.2018 - 18.7.20185leteckáViedeň678,03 € (699,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Portugalsko

   Krajina neobmedzených možností, ktorú sa oplatí vidieť! Čo nám táto čarokrásna krajina ponúka? Nádherné piesočnaté pláže so zlatistým pieskom, najviac slnečných dní v Európe v rámci leta, bohaté historické pamiatky, luxusné obchody, kľukaté uličky s príjemnými kaviarničkami a reštauráciami i úžasnú vôňu atlantického oceána. A aby toho nebolo málo, muži si túto krajinu zamilujú už len pre pravé portugalské víno Portské, môžu si naplno vychutnať kvalitný futbal a poriadne sa zabaviť s partiou. Nežnejšie pohlavie rovnako nebude ľutovať dovolenku v Portugalsku. Čo sa týka nákupov Bairro Alto a Chiado sú hlavným centrom alternatívnych značiek.

  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Portugalsko - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    24     26    29      29     27    23
Voda:        17     20    23      23     22    19

Portugalsko - čas prepravy

   Portugalsko letecky:
   Prílet: Faro
   Let z Bratislavy: 3:20 h.
   Transfer z letiska: 0:50 - 1:15 h.err - aktuálne počasie
     Deň: 26°C     Noc: 12°C

Guimaraes - aktuálne počasie
     Deň: 23°C     Noc: 13°C

Porto - aktuálne počasie
     Deň: 23°C     Noc: 13°C

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk