Na ľadovej kryhe z Ruska do Ameriky

Rusko, USA

Kategória zájazdu Poznávacie zájazdy, Expedícia

Na ľadovej kryhe z Ruska do Ameriky

Program

Program zájazdu Na ľadovej kryhe z Ruska do Ameriky

Kombináciu Aljašky a Čukotky nenájdete u nikoho. Rovnako aj unikátny prechod Beringovým prieplavom. Máš odvahu? Ukáž ju na ľade a prejdi z Ruska do Ameriky po vlastných! V roku 2014 sa nám prechod nepodaril, podarí sa to teraz? Pridajte sa k tisíckam ľudí, ktorí túto cestu prešli pred vami avšak 10000 rokov dozadu.

1. deň:
Odlet do Moskvy a začiatok našej fantastickej expedície. V roku 2015 sme sa dostali na ostrov Little Diomede uprostred Beringovho prielivu. Priamo pred nami bol ruský ostrov Big Diomede a dátumová línia. Všade okolo je oceľovo sfarbené more. Rusko a USA sú tak blízko pri sebe. Delí ich 2,4km. V zimných mesiacoch sa na tento ostrov dá priletieť priamo z Nome a pristáť na ľadovej runway. Čukotka je takisto štandardom v rámci ciest po Rusku a spojené zájazdy Aljaška a Čukotka tiež. Prechod po zemi je možný vždy len v chladných a mrazivých zimných mesiacoch pokiaľ je ľad dostatočne zamrznutý. Vted tu pristanete aj lietadlom. Prejsť peši z Ruska do Ameriky sa podarilo zatiaľ desiatkam tisícom ľudí, ale vtedy sa neriešila politika. Dnes? Je to športový výkon popretkávaný množstvom povolení a je dostupný len zopár klientom. Vyskúšame to spolu.

2. deň:
Prílet do Anadyru. Stretnutie s expedičným lídrom a celým expedičným tímom. Bezpečnostný briefing a kontrola výstroja a výzbroje. Začíname.

3. deň:
Prelet vrtuľníkom na severovýchod Čukotky a začiatočný bod našej expedície dedina Vankarem.

4. deň:
Vankarem a posledná príprava.  Psychologická a fyziologická adaptácia na nízke teploty.  Náuka o ľade, jeho rozličných formách a záludnostiach. Dávajte pozor!

5. deň:
Začíname prechádzať Beringovym prielivom. Drina, drina a drina. Naša expedícia prejde cca 500km. V najužšom bode má Beringova úžina 86 kilometrov. Celá oblasť je pokrytá polámaným ľadom. Z ničoho nič sa pred nami objavia tmavé miesta s nezamrznutou vodou, ktorú budeme musieť obchádzať. Tieto zradné miesta rovnako rýchlo zamrznú ako sa otvoria. Dávame si pozor a obchádzame ich.  Niekedy nás ľadové kryhy odnesú na miesto kam nechceme a budeme sa musieť vrátiť. Všetko čo vidíte okolo seba, všetko čo voláme ľad sa nepredvídateľne pohybuje  vplyvom vetra a morských prúdov. Pod vplyvom južného vetra sa ľad v prielive pohybuje rýchlosťou 7-8 km za hodinu. Našim plánom je hýbať sa každý deň 9-11 hodín v závislosti od prírodných podmienok.  Teplota vzduchu sa bude pohybovať niekde medzi -35 až 0 stupňov Celzia. Každý večer sa spojíme s centrálou, overíme si stav ľadovej pokrývky a vyberieme správnu cestu. Nebude to ľahké, ale prešli to už mnohí naši predkovia s podstatne horším vybavením.

6. deň:
Každodenná rutina. Zima, sneh, ľad a pukot ľadových krýh ktoré nám robia zimomriavky. Zvládneme to?

7. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

8. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

9. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

10. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

11. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

12. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

13. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

14. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

15. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

16. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

17. deň:
Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

18. deň:
Dnes by sme mali našu expedíciu doviesť do zdarného konca. Vkročíme na pevnú zem, na americkú pevninu. Dokázali sme to! Nocľah v hoteli, u miestnych či v stanoch podľa toho kde na pevninu vkročíme.

19. deň:
Príchod do civilizácie, sprcha, teplo a prelet do Anchorage. Oslava.

20. deň:
Odlet domov.

21. deň:
Prílet a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.
Na ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do AmerikyNa ľadovej kryhe z Ruska do Ameriky
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Na ľadovej kryhe z Ruska do Ameriky

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
6.2.2025 - 26.2.202521leteckáViedeň16 560,00 €Objednať
terminy

Dovolenkové info

USA - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka USA Doklady k vycestovaniu do USA :
   - platný cestovný pas s biometrickými údajmi a potvrdenie ESTA
   - aj deti do 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas s biometrickými údajmi
   - bezvízový styk platí len pre cesty kratšie než 90 dní

Časový posun v USA :
   - SEČ -6 hodín



Rusko - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Rusko Doklady k vycestovaniu do Ruska:
   - platný cestovný pas a vízum
   - cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od ukončenia platnosti víz
   - od 15.01.2007 platí povinnosť registrácie cudzincov. Zodpovednosť za registráciu nesie pozývajúca osoba

Časový posun v Rusku :
   - SEČ +2 hodiny



dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk