MSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcom

bazén
klimatizácia
trezor, chladnička,minibar, tenis, wellness, spa, sauna, volejbal, futbal, masáž, thalasso terapia, ...
internet, WiFi
animačný program, večerný program
fitness centrum
MSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcom

Program

Program zájazdu MSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcom

Popis:
Výletná loď MSC PREZIOSA bola postavená v roku 2013. Kapacita lode je 3502 pasažierov a 1388 členov posádky. Celkovo má 18 palúb (z toho 14 pre pasažierov). K vybaveniu lode patrí: wellness centrum MSC AUREA SPA (fínska a parná sauna, thalassotherapia, ľadová sprcha, masáže, vírivky,..), moderne zariadené fitnes centrum, oddelená luxusná časť lode MSC YACHT CLUB (s vlastnou recepciou, reštauráciou, panoramatickým barom, knižnicou, súkromnou slnečnou terasou s bazénom, barom a all inclusive službami), 4 bazény, 120 metrov dlhý tobogan, 12 víriviek, multifunkčné športové ihrisko (tenis, futbal, basketbal, volejbal), vonkajšia bežecká dráha, bowling (50m2), minigolf, formula 1 simulátor, divadlo, 4 D kino, večerné show, diskotéka, kasíno, animácie a detské kluby podľa veku, videoherňa, knižnica, konferenčné miestnosti, kartáreň, fajčiarsky salón, internetová kaviareň, duty free obchody, zdravotnícke centrum, 8 reštaurácií a 20 barov.

Úvod:
10-dňová okružná plavba

Ubytovanie:
Klimatizované kajuty s talianskym dizajnom sú vybavené SAT TV, rádiom, minibarom, telefónom, trezorom, kúpeľňou so sprchou a WC, sušičom na vlasy, kozmetikou, pripojenie na internet za poplatok. Dvadsaťštyrihodinový kajutový servis a osobný kajutový stevard. Typy kajút: vnútorné bez okna, kajuty s oknom, kajuty s balkónom, suity – všetky s kapacitou maximálne 4 osoby.

Stravovanie:
Plná penzia (v cene voda, káva, čaj v bufetovej reštaurácii).

Doprava:
Letecká, autobusová z/do Viedne alebo individuálna. Viac informácií v CK.

Cena zahŕňa:
9x ubytovanie v kajute s plnou penziou (v cene voda, káva, čaj v bufetovej reštaurácii), vybrané služby na lodi, prístavné poplatky, služby slovenského sprievodcu.

Cena nezahŕňa:
Dopravu do/z prístavu, prepitné (10 EUR/osoba nad 14 rokov/noc, 5 EUR/dieťa 3-14 rokov/noc), nápoje, fakultatívne výlety, komplexné cestovné poistenie.

Upozornenie:
Ceny uvedené v tomto cenníku sú v eurách a sú aktuálne ku dňu vydania katalógu. Cenníky lodných spoločností sa môžu počas jeho platnosti meniť na základe rozhodnutia jednotlivých spoločností a v závislosti od stavu predaja, takže platné ceny vami vybratej plavby vám budú oznámené v čase jej výberu.

1. deň:
Janov (Taliansko) odchod 17:00 h.

2. deň:
Na mori.

3. deň:
Malaga (Španielsko) príchod 10:30 h. - odchod 17:30 h.

4. deň:
Casablanca (Maroko) príchod 08:00 h. - 23:00 h.

5. deň:
Na mori.

6. deň:
Lisabon (Portugalsko) príchod 08:00 h. - odchod 16:00 h.

7. deň:
Na mori.

8. deň:
Barcelona (Španielsko) príchod 12:00 h. - odchod 19:00 h.

9. deň:
Marseille (Francúzsko) príchod 08:00 h. - 18:00 h.

10. deň:
Janov (Taliansko) príchod 09:00 h.
MSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcomMSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcom
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu MSC PREZIOSA - Krásy Andalúzie a Maroka so slov. sprievodcom

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
26.10.2018 - 4.11.201810vlastná1 349,00 €Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Taliansko

   Taliansko nie je len krajina pizze a špagiet, ale aj krajina s dlhými pieskovými plážami na severe a s nádhernými skalnatými útesmi na Juhu, či na Sardínii.
Samozrejme nemenej zaujímavé sú aj prekrásne pamiatky Rímskej histórie, či množstvo nádherných kostolov. Rovnako očarujúco pôsobia aj nekonečné olivové háje, mandľovníky a rôzne citrusové porasty.
  > Čítať celý článok

Destinácia Španielsko

   Španielsko ponúka svojim návštevníkom prekrásne pieskové pláže, skalnaté útesy a vynikajúce možnosti zábavy alebo pokojného odpočinku. Nechajte sa unášať rytmom Španielskeho flamenca, rozmaznávať kvalitnými hotelovými službami, vychutnávajte si skvelé Španielske víno, alebo kolísať na vlnách nádherného pobrežia. Prípadne si užívajte v nočných kluboch na Španielskom pobreží, alebo na Baleárskych ostrovoch Malorka, Ibiza, Menorka...
  > Čítať celý článok

Destinácia Portugalsko

   Krajina neobmedzených možností, ktorú sa oplatí vidieť! Čo nám táto čarokrásna krajina ponúka? Nádherné piesočnaté pláže so zlatistým pieskom, najviac slnečných dní v Európe v rámci leta, bohaté historické pamiatky, luxusné obchody, kľukaté uličky s príjemnými kaviarničkami a reštauráciami i úžasnú vôňu atlantického oceána. A aby toho nebolo málo, muži si túto krajinu zamilujú už len pre pravé portugalské víno Portské, môžu si naplno vychutnať kvalitný futbal a poriadne sa zabaviť s partiou. Nežnejšie pohlavie rovnako nebude ľutovať dovolenku v Portugalsku. Čo sa týka nákupov Bairro Alto a Chiado sú hlavným centrom alternatívnych značiek.

  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Portugalsko - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    24     26    29      29     27    23
Voda:        17     20    23      23     22    19

Francúzsko ( pobrežie ) - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    13   14    15     18     20     24    28     27     25     21    18    14
Voda:        13   13    13     14     16     20    22     23     21     19    16    14

Portugalsko - čas prepravy

   Portugalsko letecky:
   Prílet: Faro
   Let z Bratislavy: 3:20 h.
   Transfer z letiska: 0:50 - 1:15 h.Francúzsko - čas prepravy

   Francúzsko letecky:
   Prílet: Paríž
   Let z Bratislava / Viedeň / Budapešť: 2:30 h.

   Francúzsko autom:
   Vzdialenosť z Bratislavy do stredísk na Francúzskej riviére: približne 1.200 km
   Vzdialenosť z Bratislavy do Paríža: približne 1.400 km
   Čas prepravy autom : 10-18 h.
   Čas prepravy je informatívny a závisí od premávky, vodičských schopností a počte prestávok.    Trasu odporúčame naplánovať s prestávkou, prípadne s tranzitným ubytovaním
   a využiť čas na prehliadku miest : Benátky, Verona, Bologna, Milano, prípadne Monaco.

   Francúzsko autobusom:
   Čas prepravy autobusom : približne 22 h.
   Autobus má pravidelné bezpečnostné prestávky každé 4 hodiny.


Fakultatívne výlety v Taliansku

TALIANSKO - fakultatívne výlety

Dovolenka Taliansko   Last minute Taliansko   Destinácie Taliansko    informácie o Taliansku

Fakultatívne výlety - TALIANSKO pevnina

Vzhľadom na obrovskú rozlohu a rôznorodosť Talianska máte k dipozícii obrovské množstvo rôznych atrakcií, kultúrnych či prírodných krás. Od oblasti, v ktorej sa nachádzate závisí aj aktuálna ponuka výletov.

Ak ste si vybrali miesto pre svoju dovolenku na severe Talianska, určite si nezabudnite pozrieť romantické Benátky ( Venezia ), prekrásne mesto Padova, či vyraziť na výlet k jazeru Lago di Garde, alebo tí odvážnejší do Dolomitov. Ak dovolenkujete s deťmi, tak určite nevynechajte Guliverland v Lignane, alebo aquapark v Lido di Jeselo.

V strede Talianska pri Jadranskom mori odporúčame navštíviť mestá Senigallia s jeho hradbami a polkruhovým neoklasickým trhoviskom, alebo Ascoli Piceno s množstvom pamätihodností. Rovnako tak za návštevu určite stojí Atri, ktoré je považované za najkrajšie mestečko regiónu Ambruzzo, Lanciano so zachovaným stredovekým jadrom, hlavné mesto regiónu Ambruzzo L Aquila či stredoveké mestečko Scanno s nádherným jazerom.

Na juhu Talianska v regióne Apúlia ( Puglia ) sa okrem nádherných prírodných scenérii môžete kochať historickou vstupnou bránou do mesta Gargano, navštíviť vraj najkrajšie historické mesto regiónu Peschici a množstvo ďalších miest, ktoré sú doslova posiate historickými pamiatkami ( Ostuni, Masserie, Bari, Lecce... )

V regióne Kampánia určite nezabudnite navštíviť ostrovy Capri a Ischia s nádhernou prírodou a na Ischii aj s termálnymi prameňmi.

V oblasti Lazzio už blízkosť samotného Ríma dáva predpoklady na skvelé zážitky všetkým čo túžia po historických pamiatkach.

Na severozápadnom pobreží talianska si určite nenechajte ujsť šikmú vežu v Pise, nádherné mesto Florencia, historické mestečko Pietrasanta a pod. A samozrejme využite aj možnosti vidieckeho turizmu, ktorý je vo vnútrozemí tohto regiónu vybudovaný na veľmi vysokej úrovni.

V takmer každom stredisku nájdete množstvo vodných športov a neodmysliteľné výlety loďou popri pobreží s kúpaním v romantických zátokách a s gurmánskymi špecialitami servírovanými priamo na lodi, alebo na pláži.

O možnosti fakultatívnych výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.Fakultatívne výlety v Maroku

* Marakeš – jednodenný výlet
   Na potulky najstarším mestom Maroka sa vydáte už v skorých ranných hodinách, kedy spolu s kvalifikovaným sprievodcom začínate objavovať jeho exotické krásy. Mestečko s prívlastkom kultúrnej a historickej pokladnice, si vás takmer okamžite získa najmä svojou neopakovateľnou atmosférou. Unikátom je najmä množstvo budov nesúcich výraznú červenú farbu a taktiež prekrásna palmová oáza, ideálna na strávenie romantických prechádzok vo dvojici. Historický Marakéš svojich návštevníkov očarí i skutočne netradičnou polohou. Kým jedna časť krajiny vám ponúkne takmer idylický pohľad na horúcu marockú púšť, z druhej časti sa vám naskytá pohľad na prekrásnu scenériu zasnežených vrcholkov Vysokého Atlasu. Počas fakultatívneho výletu v histórii opradenom Marakéši navštívite exteriér mešity Koutoubia, Saadské hrobky, velkovezírsky palác Bahia i slávnu marakéšsku tržnicu. Po výdatnom obede však svojou návštevou poctíte i námestie Djema El-Fna, patriace medzi najokúzľujúcejšie miesta v Maroku.

* Marakéš – Essaouira/ dvojdenný výlet
   Fakultatívny výlet Marakéš – Essaouria je obdobnou verziou prvého zájazdu, predĺženou o jeden deň. Počas predĺženého pobytu navštívite okrem Saadských hrobiek, marakéšskej tržnice či palácu Bahia i mnoho ďalších, nemenej známych kultúrnych pamiatok. Medzi nimi napríklad i spomínané okúzľujúce námestie Djema El-Fna, ktoré si vďaka prenocovaniu užijete i počas noci. Práve po zotmení sa totiž mení na miesto gurmánskych zážitkov. Po prehliadke exotického Marakéša na vás čaká ubytovanie v kvalitnom štvorhviezdičkovom hoteli s fantastickou večerou. Ak sa vám však po výdatnej marockej večeri zachce ďalšieho spoznávania blízkeho okolia, pokojne sa vydajte na večernú prechádzku spomínaného námestia či prehliadku slávnej záhrady Majorelle. Počas druhého dňa vás ihneď po raňajkách čaká výlet do mestečka Essaouira, ktorého centrum patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za zážitok možno považovať už i samotnú cestu do mestečka, ktorá vám poskytne pohľad na nádhernú scenériu. Tešiť sa však môžete i na návštevu prístavu s portugalskou pevnosťou, židovskú štvrť či tržnicu, na ktorej možno nájsť nespočetné množstvo tradičných marockých výrobkov.

* Tafraout/ jednodenný výlet
Tafraout, malebná krajina pohoria Atlas, unikátna svojimi tradičnými berberskými pevnosťami. Cieľom jednodenného fakultatívneho výletu do oblasti Tafraout je nie len prehliadka samotného mestečka, presláveného palmami a chutnými mandľami ale i návšteva mesta Tiznit, známeho svojou výrobou šperkov.

* Massa/ jednodenný výlet
Netradičný typ fakultatívneho zájazdu, ktorý vám ponúka prehliadku exotickej prírody priamo zo sedadla rýchleho džípu. Počas jednodenného zájazdu na vás čaká nie len návšteva priehrady na úpätí pohoria Atlas ale i prehliadka unikátnych banánových plantáží či pieskových dún. Po chutnom marockom obede, ktorý si vychutnáte priamo z tradičného berberského domu, vás čaká prehliadka prírodnej rezervácie pre vtáctvo a návšteva pláže, ktorá vám poskytne vytúžený oddych. Po zaslúženom odpočinku váš výlet zakončíte prekrásnym panoramatickým výhľadom na rybársku dedinku Tifnit a v prípade záujmu možno navštíviť i zaujímavú, tradičnú keramickú dielňu.

* Maroko – kráľovské mestá Rabat, Meknes, Fez,
V prípade, že patríte k akčnejšiemu typu dovolenkárov a vylihovanie na pláží nie je pre vás pravým oddychom, využite možnosť prehliadky nádherných, marockých kráľovských miest.

Ako prvá na vás čaká prehliadka hlavného mesta Casablanca, s unikátnou mešitou Hassana II. Hneď po nej sa môžete vybrať na potulky mestom Rabat, ktoré na vás zapôsobí najmä pevnosťou Kasbah a mešitou Tour Hassan, v ktorej možno nájsť mauzóleum Mohameda V. Po návšteve mesta Rabat možno svojou návštevou poctiť i mesto Meknes, patriace do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za návštevu však bezpochyby stojí i bývalé rímske mestečko Volubilis. Unikátna je svojimi historickými manufaktúrami na výrobu olivového oleja, zachovanými farebnými mozaikami s morskými motívmi i bránou Bab al Mansour, považovanú za najkrajšiu v Maroku. Jedným z najstarších no zároveň najkrajších historických miest v Maroku je i mesto Fez, členiace sa na tri časti. Navštíviť možno tzv. Medinu - Staré mesto s hradbami, Nový Fez i oblasť Ville Nouvelle. Každá zo spomínaných troch oblastí svojim návštevníkom ponúka niekoľko zaujímavostí, medzi nami napríklad mešitu Karaouiyne s 270 stĺpmi a 14 bránami, najväčšie predajne kobercov či prekrásne farebné záhrady.Francúzsko - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Francúzsko Doklady k vycestovaniu do Francúzska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko, alebo Taliansko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Časový posun vo Francúzsku :
   - nie jeTaliansko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Taliansko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Talianska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Taliansku :
   - nie je

Španielsko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Španielsko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Španielska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko, Taliansko, Francúzsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Španielsku :
   - nie je

Maroko - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Maroko Doklady k vycestovaniu do Maroka:
   - platný cestovný pas
   - cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od vstupu do krajiny

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Maroku :
   - SEČ -1 hodina - zimný čas
   - SEČ -2 hodiny - letný časFrancúzsko - aktuálne počasie
     Deň: 17°C     Noc: 9°C

Maroko - aktuálne počasie
     Deň: 28°C     Noc: 14°C

Portugalsko - aktuálne počasie
     Deň: 26°C     Noc: 16°C

Taliansko - aktuálne počasie
     Deň: 24°C     Noc: 12°C

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk