Maurícius - skytá perla indického oceánu

Program

Program zájazdu Maurícius - skytá perla indického oceánu

Užite si oddychový zájazd s polpenziou pri blankytných vodách Indického oceánu na miestach, kde čas pre vás prestane existovať. Dokonalé odstrihnutie sa od sveta v spojení s poznávaním fascinujúceho prírodného bohatstva, ktoré v sebe tento ostrov ukrýva. Ideálny zájazd pre rodiny s deťmi!

Popis zájazdu
Nádherné pláže s exotickou príchuťou počas celého roka, to je pýcha Maskarén.
Krásne pláže z bieleho piesku, tiahnuce sa pobrežím nekonečné kilometre. Lagúny, rozmanitý podmorský svet, farebné koraly, ale aj panenská príroda vnútrozemia. Oddych a pohoda ako z veľkej knihy!

Program zájazdu:  
1. – 2. deň:
Odlet do hlavného mesta Maurícia PORT LOUIS, s následným transferom do plážového letoviska, kde si užijeme náš pobyt dosýta. Slnko, pláže, more, teplo a pohoda.

3. deň:
Pre záujemcov ponúkame možnosť fakultatívneho výletu do hlavného mesta PORT LOUIS, ktorý je zároveň jediným prístavným mestom krajiny. Moderné budovy, stojace vedľa tradičných domov kreolov, trhy s exotickým ovocím tak sladkým a šťavnatým, že sa vám o ňom bude snívať, ale aj korenie, svätostánky rôznych náboženstiev a omnoho viac. Svojou atmosférou nás dostane aj China Town. Nevynecháme tiež botanické záhrady Pamplemousser, naprojektované Pierrom Poivre v 13. storočí.

4. deň:
Zažite deň plný dobrodružstva v podobe návštevy populárneho parku Casela! 14 hektárová záhrada s exotickým, domorodým vtáctvom, no i ostatnou zverou, ako napríklad levy, africké antilopy, či zebry. Prekrásne farmy, ktoré sa budú len tak vynímať v objektívoch vašich fotoaparátov. Ľahší trek, počas ktorého vyskúšame ziplining, či plávanie pomedzi kaňony.

5. deň:
Zameňte pláže, za výlet k čajovníkovým plantážam, kde spoločne poodhalíme tajomstvo spracovania čaju, počnúc zberom čajových lístkov, až po finálny produkt. Ochutnáme šálku tohto zázračného moku kochajúc sa panoramatickými výhľadmi na jazero, ktoré vzniklo na mieste pradávneho krátera. Počuli ste už o Robertovi Edouardovi Hartovi? Miestny poet prežil posledné roky svojho života v dome postaveného z koralov. Navštívime ho aj my. A že Maurícius má aj skalnaté útesy padajúce do morskej hladiny, sa presvedčíme pri Gris – Gris. Následný návrat na rezort.

6. deň:
Pre záujemcov možnosť využiť plavbu na katamaráne k najkrajšej lagúne ostrova. To pravé spestrenie vašej dovolenky! Z paluby sa pokocháme výhľadmi na pohorie Grand Port. Zastavíme sa aj na mieste, kde Napoleon vyhral svoju jedinú námornú bitku proti Anglicku v roku 1810. Príchod na Ile Aux Cerfs bude ako z filmu o Modrej lagúne. Biele pláže, kde si dosýta užijeme kúpanie, či slnenie. Následný návrat do rezortu.

7. – 8. deň:
Relax na piesočných plážach za objavovania podmorského sveta, alebo prebúdzania dobrodružného ducha za využitia pestrej palety vodných športov. V posledný deň transfer na letisko s následným odletom do Európy. Trasa zájazdu: Port Louis – Post Lafayette

CENA  ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu, prípadných miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s polpenziou v 4* rezorte, prenajatú dopravu mikrobusom letisko – hotel - letisko, poistenie CK voči insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA
Obedy , fakultatívne výlety, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov

PRÍPLATKY
Príplatok za all inclusive v 4* rezorte: 250 EUR/osoba Príplatok za 5* rezort: 400 EUR/osoba Príplatok za all inclusive v 5* rezorte: 550 EUR/osoba Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 EUR/ 4 hotel – 500 EUR/ 5 hotel 700 EUR
Maurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánuMaurícius - skytá perla indického oceánu
program

Dovolenkové info

Mauricius - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    28   29    28     27     26     22    22     21     22     24    25    28
Voda:        26   27    27     26     25     24    23     22     23     23    24    25

Mauricius - čas prepravy

   Prílet : Mauritius
   Let z Bratislavy : 17:00 - 21:00 h
   Transfer z letiska do stredísk na Mauríciu: 0:10 - 1:20 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Fakultatívne výlety - Mauricius

* Ile Aux Cerfs
   Celodenný lodný výlet s obedom na známy ostrov s panenskými bielymi plážami, tyrkysovou lagúnou i možnosťami rozličných vodných športov.

* Spice Road
   Celodenný autobusový výlet do záhrad Pampplemouss s množstvom exotickej i endemickej fauny. Ďalej navštívite hlavné mesto Port Louis - poštové múzeum s Modrým Mauríciom, typický miestny trh so zmesami korenia a tropického ovocia i moderné nákupné centrum Waterfront.

* Mosaic
   Celodenný autobusový výlet po juhozápade ostrova s návštevou manufaktúry na lodné modely, vulkanického jazera Grand Bassin, Národného parku s endemickou faunou a flórou, Black River Gorges s vodopádom.

* Tradition and heritage
   Celodenný autobusový výlet na najväčšiu čajovú plantáž ostrova Bois Chéri spojený s ochutnávkou. Na tradičný kreolský obed sa zastavíte v St. Aubin v koloniálnom dome s vanilkovou plantážou a antúriovým poľom. Ďalej pokračujete do La Vanille – okrem krokodílej farmy tu nájdete diviaky, obrovské korytnačky a malé obojživelníky.Maurícius - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Maurícius Doklady k vycestovaniu na Maurícius:
   - platný cestovný pas
   - pri turistických cestách max. na 3 mesiace sa vízum pre občanov z krajín EU nevyžaduje

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun na Mauríciu :
   - SEČ +3 hodinydovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk