Kráľovské mestá BTS

Program

Program zájazdu Kráľovské mestá BTS


1.deň: MARRÁKEŠ
Odlet z Viedne o 6.00 hod., prílet do Marrákešu do 9.00 hod . Labyrint uličiek mediny, rozprávkové paláce, čarovné noci na námestí Djemaa El Fna...mesto hippies Marrákeš oslavuje comeback ako turisticky vyhľadávaná destinácia v južnom Stredomorí. Transfer do 4* hotela, večera, nocľah.


2.deň: MARRÁKEŠ
Raňajky v hoteli, celodenná prehliadka mesta Marrákeš. Saadské hrobky, mešita Koutoubia (exteriér), prepychový Bahia Palace a nádherné záhrady Menara. Mesto z 11.st. fascinuje rôznorodosťou etnických skupín, islamskou a arabskou architektúrou a neopakovateľnými farebnosťou stavieb. Užijeme si jedinečnú atmosféru známeho centrálneho námestia Djemaa El Fna s nespočetnými atrakciami, tanečníkmi, akrobatmi, zaklínačmi hadov, rozprávačmi príbehov ...Toto rušné trhovisko (souk) je najväčším v Maroku. Večera, nocľah.


3.deň: MARRÁKEŠ – ESSAOUIRA - SAFI
Raňajky v hoteli, odchod do mesta Essaouira, vzdialeného asi 170 km od Marrákešu. Portugalci kedysi pomenovali toto opevnené mesto „Mogador“. Dnes je tiež známe ako „Biela perla Atlantického pobrežia“ s bielymi domami s okenicami a dverami v portugalskom štýle a takmer 5km dlhou piesočnou plážou. Prehliadka zahŕňa návštevu Mediny, prístav s typickými, prevažne modrými loďkami, rybí trh, námornú bránu, opevnenú vežu Skala Kashbah s bronzovými kanónmi zo španielskej éry. Essaouira je známa svojimi drevenými výrobkami vyrezávaných z cédra, tuje či ebenu. Toto nádherné mesto je tiež kolískou umelcov a kultúrnym uzlom. V ceste pokračujeme do mesta Safi, presláveného hrnčiarstvom, lovom a spracovaním sardiniek. Večera, nocľah.


4. deň: SAFI – EL JADIDA - CASABLANCA
Raňajky v hoteli, odchod cez El Jadida do Casablancy. Okružná jazda ekonomického a priemyselného hlavného mesta Maroka : námestie Mohameda V., vychýrená rezidenčná štvrť Anfa, plážová promenáda Ain Diab a monumentálna mešita kráľa Hassana II (exteriér) – jedna z najväčších mešít na svete. Večera, nocľah.


5. deň: CASABLANCA – RABAT – MEKNÉS – VOLUBILIS – FÉS
Raňajky v hoteli, odchod do Rabatu. Návšteva politického centra krajiny a prehliadka jeho známych dominánt: Hassanova veža so zničenými piliermi, veľkolepé Mauzóleum Mohameda V, Kráľovský palác (exteriér) a pevnosť Oudayas Kasbah. Pokračujeme do Meknés. Mesto je chránené trojitými hradbami. K prehliadke mesta sultána Moulay Ismaila patrí námestie El Hedim, Medina a majestátna brána „Bab Mansour“, ktorá je považovaná za najkrajšiu v Severnej Afrike. Odchod do archeologického náleziska Volubilis z rímskych čias s dodnes neporušenými mozaikami. Pokračujeme do mesta Fés. Večera, nocľah.


6. deň: FÉS
Raňajky v hoteli, prehliadka duchovného a kultúrneho centra krajiny založeného sultánom Idrissom v 8.storočí: mešita Karaouiine, mauzóleum Moulay Idrissa (obidva exteriér), Bab Boujloud, Medersa Attarine, farbiarne koží, fontána Najjarine, Medina a neutíchajúce miestne trhovisko (souk) s úzkymi uličkami, ktorými sa ledva prederie somárik s naloženým nákladom. Večera, nocľah.


7. deň: FÉS – BENI MELLAL – MARRÁKEŠ
Raňajky v hoteli. Dnešná cesta vedie cez cédrový a dubový les pohoria Atlasu, obzvlášť idylickou a zelenou oblasťou Národného parku. Krátka zastávka v meste Ifrane, ležiacom vo výške 1713m, kde sa nachádza aj rezort zimných športov. Pokračujeme do Beni Mellal. Mesto leží uprostred hôr obklopené poliami a sadmi. Odchod do Marrákešu. Večera, nocľah.


8.deň: MARRÁKEŠ
transfer na letisko, odlet z Marrákešu o 9.40 hod, prílet do Viedne o 14.35 hod.    

Cena zahŕňa:

7x ubytovanie v 4*hoteli v 2lôžk. izbe s polpenziou, letenku Viedeň - Marrakéš - Viedeň ( vrátane priority, 10kg na palubu, a seatingu), transfery klimatizovaným autobusom z/na letisko a počas okruhu, prehliadky a vstupy do múzeí a archeologických pamiatok podľa programu, profesionálny miestny sprievodca, slovensky hovoriaci sprievodca, poistenie insolventnosti. 


Cena nezahŕňa:
sprepitné pre šoférov a miestnych sprievodcov, komplexné cestovné poistenie


Iné príplatky:
Kompletné cestovné poistenie  • Príplatok za jednolôžkovú izbu 180,-Eur • Príplatok 25 Eur/1 cesta za batožinu 20 kg • Vstup do Majorelle Gardens v Marrákeši 8,- Eur • Vstup do mešity Hassana II v Casablance 13 Eur na os.

 Poznámka:

 Zmena programu vyhradená •  Minimálny počet účastníkov pre služby sprievodcu je 10 osôb.


Kráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTSKráľovské mestá BTS
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Kráľovské mestá BTS

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
12.3.2020 - 19.3.20208leteckáViedeň990,00 €Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Marakeš

Mesto z jednej strany obklopené horúcou púšťou a z druhej zasneženými vrcholkami pohoria Atlas, je v exotickom Maroku skutočným unikátom. Mesto Marakéš robí výnimočným i typická červená farba, vďaka ktorej na dlhé kilometre možno rozpoznať takmer všetky budovy či opevnenia. V neposlednom rade sú však unikátne i úzke uličky, exotické paláce, múzeá či mešity a taktiež mestské parky. Najpôsobivejším sa však mesto stáva počas noci.
  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Maroko

destinacie

Dovolenkové info

Marakeš - priemerné teploty

               IV.   V.   VI.   VII.   VIII.   IX.   X.
Vzduch:    16   19    23     29     28     26    22


Marakeš - čas prepravy

   Prílet : Marakeš
   Let z Bratislavy : 3:30 h
   Transfer z letiska do strediska Marakeš: 0:20 - 1:00 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Fakultatívne výlety v Maroku

* Marakeš – jednodenný výlet
   Na potulky najstarším mestom Maroka sa vydáte už v skorých ranných hodinách, kedy spolu s kvalifikovaným sprievodcom začínate objavovať jeho exotické krásy. Mestečko s prívlastkom kultúrnej a historickej pokladnice, si vás takmer okamžite získa najmä svojou neopakovateľnou atmosférou. Unikátom je najmä množstvo budov nesúcich výraznú červenú farbu a taktiež prekrásna palmová oáza, ideálna na strávenie romantických prechádzok vo dvojici. Historický Marakéš svojich návštevníkov očarí i skutočne netradičnou polohou. Kým jedna časť krajiny vám ponúkne takmer idylický pohľad na horúcu marockú púšť, z druhej časti sa vám naskytá pohľad na prekrásnu scenériu zasnežených vrcholkov Vysokého Atlasu. Počas fakultatívneho výletu v histórii opradenom Marakéši navštívite exteriér mešity Koutoubia, Saadské hrobky, velkovezírsky palác Bahia i slávnu marakéšsku tržnicu. Po výdatnom obede však svojou návštevou poctíte i námestie Djema El-Fna, patriace medzi najokúzľujúcejšie miesta v Maroku.

* Marakéš – Essaouira/ dvojdenný výlet
   Fakultatívny výlet Marakéš – Essaouria je obdobnou verziou prvého zájazdu, predĺženou o jeden deň. Počas predĺženého pobytu navštívite okrem Saadských hrobiek, marakéšskej tržnice či palácu Bahia i mnoho ďalších, nemenej známych kultúrnych pamiatok. Medzi nimi napríklad i spomínané okúzľujúce námestie Djema El-Fna, ktoré si vďaka prenocovaniu užijete i počas noci. Práve po zotmení sa totiž mení na miesto gurmánskych zážitkov. Po prehliadke exotického Marakéša na vás čaká ubytovanie v kvalitnom štvorhviezdičkovom hoteli s fantastickou večerou. Ak sa vám však po výdatnej marockej večeri zachce ďalšieho spoznávania blízkeho okolia, pokojne sa vydajte na večernú prechádzku spomínaného námestia či prehliadku slávnej záhrady Majorelle. Počas druhého dňa vás ihneď po raňajkách čaká výlet do mestečka Essaouira, ktorého centrum patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za zážitok možno považovať už i samotnú cestu do mestečka, ktorá vám poskytne pohľad na nádhernú scenériu. Tešiť sa však môžete i na návštevu prístavu s portugalskou pevnosťou, židovskú štvrť či tržnicu, na ktorej možno nájsť nespočetné množstvo tradičných marockých výrobkov.

* Tafraout/ jednodenný výlet
Tafraout, malebná krajina pohoria Atlas, unikátna svojimi tradičnými berberskými pevnosťami. Cieľom jednodenného fakultatívneho výletu do oblasti Tafraout je nie len prehliadka samotného mestečka, presláveného palmami a chutnými mandľami ale i návšteva mesta Tiznit, známeho svojou výrobou šperkov.

* Massa/ jednodenný výlet
Netradičný typ fakultatívneho zájazdu, ktorý vám ponúka prehliadku exotickej prírody priamo zo sedadla rýchleho džípu. Počas jednodenného zájazdu na vás čaká nie len návšteva priehrady na úpätí pohoria Atlas ale i prehliadka unikátnych banánových plantáží či pieskových dún. Po chutnom marockom obede, ktorý si vychutnáte priamo z tradičného berberského domu, vás čaká prehliadka prírodnej rezervácie pre vtáctvo a návšteva pláže, ktorá vám poskytne vytúžený oddych. Po zaslúženom odpočinku váš výlet zakončíte prekrásnym panoramatickým výhľadom na rybársku dedinku Tifnit a v prípade záujmu možno navštíviť i zaujímavú, tradičnú keramickú dielňu.

* Maroko – kráľovské mestá Rabat, Meknes, Fez,
V prípade, že patríte k akčnejšiemu typu dovolenkárov a vylihovanie na pláží nie je pre vás pravým oddychom, využite možnosť prehliadky nádherných, marockých kráľovských miest.

Ako prvá na vás čaká prehliadka hlavného mesta Casablanca, s unikátnou mešitou Hassana II. Hneď po nej sa môžete vybrať na potulky mestom Rabat, ktoré na vás zapôsobí najmä pevnosťou Kasbah a mešitou Tour Hassan, v ktorej možno nájsť mauzóleum Mohameda V. Po návšteve mesta Rabat možno svojou návštevou poctiť i mesto Meknes, patriace do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za návštevu však bezpochyby stojí i bývalé rímske mestečko Volubilis. Unikátna je svojimi historickými manufaktúrami na výrobu olivového oleja, zachovanými farebnými mozaikami s morskými motívmi i bránou Bab al Mansour, považovanú za najkrajšiu v Maroku. Jedným z najstarších no zároveň najkrajších historických miest v Maroku je i mesto Fez, členiace sa na tri časti. Navštíviť možno tzv. Medinu - Staré mesto s hradbami, Nový Fez i oblasť Ville Nouvelle. Každá zo spomínaných troch oblastí svojim návštevníkom ponúka niekoľko zaujímavostí, medzi nami napríklad mešitu Karaouiyne s 270 stĺpmi a 14 bránami, najväčšie predajne kobercov či prekrásne farebné záhrady.Maroko - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Maroko Doklady k vycestovaniu do Maroka:
   - platný cestovný pas
   - cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od vstupu do krajiny

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Maroku :
   - SEČ -1 hodina - zimný čas
   - SEČ -2 hodiny - letný časdovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk