Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*

Maroko / Essaoiura

Kategória zájazdu Pobytové zájazdy, Exotické zájazdy

ubytovanie priamo u pláže
170,0 km od letiska

Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*

Ubytovanie

Ubytovanie Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*

V skratke o hoteli:
Atlas Essaouira & Spa je veľmi príjemný hotelový rezort známej siete Atlas. Hotel je vhodný pre všetky typy cestujúcich, pre rodiny, pre páry aj pre seniorov.Svoj pobyt pri mori môžete skombinovať s prehliadkou známych marockých kráľovských miest.

Poloha:
Hotel Atlas Essaouira & Spa stojí v tichšej časti prímorského strediska Essaouira, ktorá je známa ako modro-biele mesto, priamo na hlavnej prímorskej promenáde. Neďaleké starobylé centrum mesta a prístav sú dostupné krátkou, asi desaťminútovou prechádzkou. Pred hotelom je široká piesočnatá pláž, oddelená komunikáciou. Letisko v Marakéši je vzdialené cca 175 km, letisko v Agadire asi 170 km.

Vybavenie:

HOTEL
Hotel Atlas Essaouira & Spa ponúka nezabudnuteľný výhľad na „staré mesto“ Medinu a dominantnú pevnosť. Má vstupnú halu s recepciou v marockom štýle, zmenáreň, konferenčné miestnosti, butik. Wi-Fi pripojenie je v spoločných priestoroch zdarma.  

REŠTAURÁCIE
K hotelu patria 4 reštaurácie. Le Alizés je hlavná reštaurácie, Le Safran je marocká a la carte reštaurácia, Le Deck nájdete pri bazéne a Le 7 je rybia reštaurácia na pláži. K dispozícii je aj bar.  

BAZÉNY
V areáli hotela sa nachádza bazén obklopený udržiavanou záhradou s tropickou vegetáciou. Slnečníky, ležadlá a osušky sú pri bazéne zdarma.  

ŠPORT & ZÁBAVA
Hostia majú v cene fitnes centrum.  

WELLNESS & SPA
Obľúbené Daniel Jouvance Spa ponúka rôzne procedúry, vírivku, masážne miestnosti, orientálny hammám, oddychové miestnosti, kaderníctvo. Služby sú za poplatok.  

TIPY NA VÝLETY
Počas svojej dovolenky v Maroku môžete podniknúť výlety na zaujímavé miesta.

Casablanca –v starobylom meste budete obdivovať mešitu Hassana II.

Rabat –jedno zo štyroch kráľovských miest s pôsobivou pevnosťou Kasbah des Oudaias.

Meknes –mesto patriace do zoznamu pamiatok UNESCO.

Fez –je jedno z najkrajších moslimských miest.

Ubytovanie:
Hotel Atlas Essaouira & Spa má priestranné klimatizované izby v prírodnom dekóre s tradičnými marockými prvkami. Izby majú kúpeľňu a sušič vlasov, SAT TV, minibar, trezor. Wi-Fi je zdarma. Niektoré izby majú výhľad na more.  

TYPY IZIEB

Standard

Premium– v izbách je možnosť prístelky

Stravovanie:
Atlas Essaouira & Spa poskytuje hosťom raňajky s možnosťou doobjednať si polpenziu alebo plnú penziu.

Pre deti:
V hoteli Atlas Essaouira & Spa sú detské postieľky a stoličky. Opatrovateľská služba je za poplatok.

Oficiálne hodnotenie:
*****

Pláž:
*****

Pre deti:
*

Kvalita služieb:
****+

Miesto pobytu:
*****


Dĺžka transferu:
Transfer z letiska v Agadire do hotela trvá cca 3,5 hodiny a z letiska v Marakéši cca 3 hodiny.

Doprava:
V rámci zájazdu je zabezpečená letecká doprava z Viedne.   


Služby v cene:
V cene je letecká doprava z Viedne, 3-krát alebo 7-krát ubytovanie s raňajkami, transfery letisko-hotel-letisko, asistencia anglicky hovoriaceho zástupcu partnerskej cestovnej kancelárie.

Povinné doplatky:
Servisné poplatky sú vo výške 300 EUR. Na mieste sa platí turistická taxa 13 EUR na osobu za pobyt na 3 noci, 23 EUR na osobu za pobyt na 7 nocí. Doplatok za silvestrovský večer je 100 EUR na osobu.

Ostatné doplatky:
Doplatok za polpenziu je 45 EUR osoba 3 noci, 80 EUR osoba 7 nocí. Doplatok za plnú penziu je 65 EUR osoba 3 noci, 150 EUR osoba 7 nocí.

Upozornenie:
Cena letenky je kalkulovaná v základnej tarifnej triede, vyššie triedy sú za doplatok.   

Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*Hotel Atlas Essaouira & Spa 4*
ubytovanie

Dovolenkové info

Fakultatívne výlety v Maroku

* Marakeš – jednodenný výlet
   Na potulky najstarším mestom Maroka sa vydáte už v skorých ranných hodinách, kedy spolu s kvalifikovaným sprievodcom začínate objavovať jeho exotické krásy. Mestečko s prívlastkom kultúrnej a historickej pokladnice, si vás takmer okamžite získa najmä svojou neopakovateľnou atmosférou. Unikátom je najmä množstvo budov nesúcich výraznú červenú farbu a taktiež prekrásna palmová oáza, ideálna na strávenie romantických prechádzok vo dvojici. Historický Marakéš svojich návštevníkov očarí i skutočne netradičnou polohou. Kým jedna časť krajiny vám ponúkne takmer idylický pohľad na horúcu marockú púšť, z druhej časti sa vám naskytá pohľad na prekrásnu scenériu zasnežených vrcholkov Vysokého Atlasu. Počas fakultatívneho výletu v histórii opradenom Marakéši navštívite exteriér mešity Koutoubia, Saadské hrobky, velkovezírsky palác Bahia i slávnu marakéšsku tržnicu. Po výdatnom obede však svojou návštevou poctíte i námestie Djema El-Fna, patriace medzi najokúzľujúcejšie miesta v Maroku.

* Marakéš – Essaouira/ dvojdenný výlet
   Fakultatívny výlet Marakéš – Essaouria je obdobnou verziou prvého zájazdu, predĺženou o jeden deň. Počas predĺženého pobytu navštívite okrem Saadských hrobiek, marakéšskej tržnice či palácu Bahia i mnoho ďalších, nemenej známych kultúrnych pamiatok. Medzi nimi napríklad i spomínané okúzľujúce námestie Djema El-Fna, ktoré si vďaka prenocovaniu užijete i počas noci. Práve po zotmení sa totiž mení na miesto gurmánskych zážitkov. Po prehliadke exotického Marakéša na vás čaká ubytovanie v kvalitnom štvorhviezdičkovom hoteli s fantastickou večerou. Ak sa vám však po výdatnej marockej večeri zachce ďalšieho spoznávania blízkeho okolia, pokojne sa vydajte na večernú prechádzku spomínaného námestia či prehliadku slávnej záhrady Majorelle. Počas druhého dňa vás ihneď po raňajkách čaká výlet do mestečka Essaouira, ktorého centrum patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za zážitok možno považovať už i samotnú cestu do mestečka, ktorá vám poskytne pohľad na nádhernú scenériu. Tešiť sa však môžete i na návštevu prístavu s portugalskou pevnosťou, židovskú štvrť či tržnicu, na ktorej možno nájsť nespočetné množstvo tradičných marockých výrobkov.

* Tafraout/ jednodenný výlet
Tafraout, malebná krajina pohoria Atlas, unikátna svojimi tradičnými berberskými pevnosťami. Cieľom jednodenného fakultatívneho výletu do oblasti Tafraout je nie len prehliadka samotného mestečka, presláveného palmami a chutnými mandľami ale i návšteva mesta Tiznit, známeho svojou výrobou šperkov.

* Massa/ jednodenný výlet
Netradičný typ fakultatívneho zájazdu, ktorý vám ponúka prehliadku exotickej prírody priamo zo sedadla rýchleho džípu. Počas jednodenného zájazdu na vás čaká nie len návšteva priehrady na úpätí pohoria Atlas ale i prehliadka unikátnych banánových plantáží či pieskových dún. Po chutnom marockom obede, ktorý si vychutnáte priamo z tradičného berberského domu, vás čaká prehliadka prírodnej rezervácie pre vtáctvo a návšteva pláže, ktorá vám poskytne vytúžený oddych. Po zaslúženom odpočinku váš výlet zakončíte prekrásnym panoramatickým výhľadom na rybársku dedinku Tifnit a v prípade záujmu možno navštíviť i zaujímavú, tradičnú keramickú dielňu.

* Maroko – kráľovské mestá Rabat, Meknes, Fez,
V prípade, že patríte k akčnejšiemu typu dovolenkárov a vylihovanie na pláží nie je pre vás pravým oddychom, využite možnosť prehliadky nádherných, marockých kráľovských miest.

Ako prvá na vás čaká prehliadka hlavného mesta Casablanca, s unikátnou mešitou Hassana II. Hneď po nej sa môžete vybrať na potulky mestom Rabat, ktoré na vás zapôsobí najmä pevnosťou Kasbah a mešitou Tour Hassan, v ktorej možno nájsť mauzóleum Mohameda V. Po návšteve mesta Rabat možno svojou návštevou poctiť i mesto Meknes, patriace do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za návštevu však bezpochyby stojí i bývalé rímske mestečko Volubilis. Unikátna je svojimi historickými manufaktúrami na výrobu olivového oleja, zachovanými farebnými mozaikami s morskými motívmi i bránou Bab al Mansour, považovanú za najkrajšiu v Maroku. Jedným z najstarších no zároveň najkrajších historických miest v Maroku je i mesto Fez, členiace sa na tri časti. Navštíviť možno tzv. Medinu - Staré mesto s hradbami, Nový Fez i oblasť Ville Nouvelle. Každá zo spomínaných troch oblastí svojim návštevníkom ponúka niekoľko zaujímavostí, medzi nami napríklad mešitu Karaouiyne s 270 stĺpmi a 14 bránami, najväčšie predajne kobercov či prekrásne farebné záhrady.Maroko - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Maroko Doklady k vycestovaniu do Maroka:
   - platný cestovný pas
   - cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od vstupu do krajiny

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Maroku :
   - SEČ -1 hodina - zimný čas
   - SEČ -2 hodiny - letný časdovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk