Borneo - Sarawak - Brunej - Sabah

Program

Program zájazdu Borneo - Sarawak - Brunej - Sabah


1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Kuching odletom.

2: KUCHING
Prílet do Kuching. Ubytovanie, nocľah.

3: KUCHING
Po raňajkách prehliadka Kuching, mesta plného zelene, založeného sirom Brook, prvým bielym rádžom Sarawaku. Mesto je plné všadeprítomných čínskych chrámov, farebných trhov na každom rohu a príjemnou promenádou pozdĺž rieky. Obchody ponúkajú najlepší výber tradičných výrobkov z celého Bornea. Návšteva najznámejšieho tunajšieho múzea, popoludní voľný program. Nocľah.

4: NÁRODNÝ PARK BAKO
Raňajky. Odchod do dediny Bako, potom loďou do parku situovaného na polostrove. Bako je jedno z najlepších miest na pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí : hŕbu druhov opíc, jašteríc a diviakov žijú v tomto kúte dažďového pralesa zahŕňajúce pieskovcové skaly, močiare, skalné útesy či mangrovníky. Prechádzka po krásnych chodníkoch, ponúka sa tu aj možnosť kúpania na odľahlej pláži teplého Juhočínskeho mora. Nocľah v Kuching.

5: MIRI
Raňajky. Transfer na letisko. Nasleduje odlet do Miri. Po prílete návšteva miestneho trhoviska, rybieho trhu a čínskeho chrámu. Prehliadka prvého ropného vrtu v Malajzii zvaného Grand Old Lady z roku 1910. Návšteva Múzea ropy. Návrat do mesta. Ubytovanie, nocľah.

6: NÁRODNÝ PARK LAMBIR HILLS - BRUNEJ
Raňajky. Skorý odchod do Lambir. Národný park pokrýva plochu 70 km2 a je obľúbeným miestom na prechádzky v dažďovom lese s bohatou flórou a faunou. V parku je veľké množstvo menších avšak krásnych vodopádov s možnosťou kúpeľa v osviežujúcich lagúnach. Návrat do Miri. Cesta pokračuje cez štátnu hranicu v Sungai do Bruneju. Ubytovanie, nocľah.

7: BRUNEJ
Raňajky. Celodenná prehliadka Bandar Seri Begawan ( hlavné mesto ) a okolia zahŕňa veľkoryso postavenú mešitu sultána Hassana al - Bolkiah, zastávku pri sultánskom paláci, miestnom múzeu a návšteva tradičnej časti mesta Kampong Ayer s domami nad vodou, ktoré existuje už od stredoveku a bývalo jedným z obchodných centier juhovýchodnej Ázie, lodný výlet s návštevou miestnych obyvateľov. Nocľah.

8: BRUNEJ - KOTA KINABALU
Raňajky. Transfer na letisko. Prelet do Kota Kinabalu, hlavného mesta malajskej štátu Sabah, transfer do hotela. Popoludní prehliadka mesta novo prestavaného po 2. svetovej vojne s návštevou nočného trhu a večerou spojenou s typickým tanečným vystúpením. Nocľah v Kota Kinabalu.

9: PORING - KINABALU PARK
Skoro ráno po raňajkách odchod k horúcim sírnym prameňom Poring, po ceste zastávka v dedine Nabale s možnosťou nákupu tradičných výrobkov. Nasleduje unikátne pozorovanie pralesa na tzv. závesnom chodníku v korunách stromov a možnosť kúpania v prameňoch obklopených krásnou scenériou. Po obede prechádzka Národným parkom Kinabalu, ktorý je na zozname UNESCO. Park bol založený v roku 1964 a jedná sa o absolútny botanický raj s veľmi rôznorodou flórou i faunou, ktorú nenájdete na iných miestach. Nocľah v Kota Kinabalu.

10: OSTROV MANUTIK ALEBO MANUKAN
Raňajky. Len 15 minút loďou od Kota Kinabalu sa nachádza prekrásne koralové ostrovčeky Tunku Abdul Rahman ponúkajúce pôvodné biele pláže, priezračnú vodu a koralové útesy. Možnosť kúpania, šnorchlovania (vybavenie možné zapožičať) vrátane obeda na mieste. Popoludní návrat do hotela v Kota Kinabalu.

11: SANDAKAN - SEPILOK - KINABATANGAN RIVER
Po raňajkách odlet do Sandakanu, presun do orangutanieho útulku v Sepiloku, odkiaľ bývajú preradení späť do voľnej prírody, možnosť ich pozorovanie pri kŕmení v pralese. Nasleduje prejazd do prístaviska a plavba loďou po delte rieky Kinabatangan pozdĺž mangrovníkového lesa, kde žijú opice nosaté, rôzni plazy a vtáky. Po obede sa pokračuje loďou po delte a potom po rieke Menanggul v objavovaní ďalšie fauny a flóry. Ubytovanie v národnom parku, večera, nocľah.

12: KINABATANGAN RIVER
Skorý výlet loďou k jazeru Ox Bow. Pozorovanie divokej prírody. Raňajky. Voľný program v národnom parku. Neskorom popoludní lodný výlet po rieke Menanggul. Pozorovanie prírody. Návrat do lodge. Nocľah.

13: SANDAKAN - KOTA KINABALU
Po raňajkách návrat loďou do Sandakan na prehliadku mesta s návštevou budhistického chrámu Puh Jih Syf s panoramatickým výhľadom. Po obede transfer na letisko a odlet späť do Kota Kinabalu. Ubytovanie v plážovom hoteli Voľno, nocľah.

14: KOTA KINABALU - VOĽNÝ PROGRAM
Raňajky. Voľný program s možnosťou kvalitného kúpania.

15: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Voľné dopoludnie s možnosťou kúpania. Popoludní transfer na letisko. Nasleduje odlet do Prahy (Viedne).

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha- Kuching a Kota Kinabalu – Praha vrátane miestnych preletov - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
13 x ubytovanie s raňajkami v hoteloch 3* -4*
8 x obed, 3 x večera
program vrátane všetkých vstupov a transferov
miestneho česky hovoriaceho sprievodcu (min. 16 os.)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 369,- EUR
fakultatívne akcie a prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
Borneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - SabahBorneo - Sarawak - Brunej - Sabah
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Borneo - Sarawak - Brunej - Sabah

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
21.10.2022 - 5.11.202216leteckáPraha3 379,00 € (3 669,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Malajzia

   Malajzia určite zaujme milovníkov exotickej dovolenky s kilometrami prázdnych piesočnatých pláží, či prechádzkami po čajových plantážach a palmových hájoch. Východné pobrežie Malajského polostrova láka taktiež milovníkov potápania a šnorchlovania, avšak v období monzúnov, ktoré trvá od októbra do marca, sú strediská najmä na ostrovoch v tejto časti krajiny zatvorené. Malajzia je krajina mnohých kontrastov. Na jednej strane ponúka pohľad na krásy pôvodnej architektúry s koloniálnymi pamiatkami v podobe zapadnutých dediniek, chrámov a mešít, na strane druhej najmodernejšie stavby a ruch veľkomesta Kuala Lumpur. Malajzia je jednou z najzaujímavejších krajín Ázie, ktorú sa rozhodne oplatí navštíviť.
  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Malajzia - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    29   29    30     31     30     30    30     29     29     30    30    29
Voda:        27   28    28     29     29     29    29     29     29     28    28    28

Malajzia - čas prepravy

   Prílet : Kuala Lumpur
   Let z Viedne / Prahy : 20:00 - 24:00 h


Malajzia - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Malajzia Doklady k vycestovaniu do Malajzie:
   - platný cestovný pas
   - cestovný pas musí byť pri vstupe do krajiny platný minimálne 6 mesiacov od plánovaného ukončenia pobytu
   - vízum pri pobyte na turistické účely max. do 90 dní sa nevyžaduje

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Malajzii :
   - SEČ +6 hodín v lete a +7 hodín v zimedovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk