Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži

Program

Program zájazdu Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži

Úvod:
12 - dňový letecký zájazd

Perex:
Dobrodružné safari v troch národných parkoch, spojené s oddychom na nádherných plážach Indického oceánu. Vynikajúce NP Amboseli, Tsawo East a Tsawo West budú garanciou pozorovania tých najikonickejších zvierat Afriky a príjemný plážový rezort vám naopak zabezpečí skvelé dni plné oddychu a relaxu.

Ubytovanie:
Safari Lodge a 4* plážový rezort

Stravovanie:
Plná penzia počas safari časti programu, All Inclusive počas pobytu pri mori.

Poznámka:
Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb

Doprava:
Letecká

1. deň:
Transfer na letisko do Viedne a následný odlet do hlavného mesta krajiny, Nairobi.

2. deň:
Po prílete sa presunieme do miestnej reštaurácie, kde sa naraňajkujeme a krátko si oddýchneme. Následne opustíme Nairobi a začíname africké dobrodružstvo. Prvou zastávkou bude NP Amboseli, ktorý sa nachádza na úpätí hory Kilimandžáro. Je pomenovaný podľa suchého jazera, ktoré uvidí každý návštevník parku ako prvé. Kráľom zvierat v Amboseli nie je lev, leopard ani gepard. Takmer na každom kroku narazíme na majestátneho afrického slona. Mimo týchto gigantov budeme môcť v parku pozorovať ďalšie, predovšetkým veľké cicavce ako levy, gepardy, hrochy, žirafy ale aj mnoho druhov vtáctva vrátane pelikánov, plameniakov, ibisov a pštrosov. Po prvej safari jazde nás čaká ubytovanie v kvalitnom Safari Lodge a spoločná večera.

3. deň:
Dnešný deň budeme po raňajkách pokračovať v jazde naprieč parkom. Národný park Amboseli je jedným z najpopulárnejších prírodných parkov v Keni, resp. v celej Afrike. Vďačí za to najmä skutočne veľkým skupinám voľne žijúcich slonov. Park bol založený v roku 1974 a od roku 1991 je súčasťou zoznamu biosférických rezervácií UNESCO. Dnes nás čaká ranná jazda, počas ktorej budeme sledovať nádherný východ slnka, poobedný oddych a ďalšiu jazdu absolvujeme pred západom slnka. Neskôr opäť spoločná večera a oddych.

4. deň:
Po raňajkách pokračujeme v dobrodružstve smerom na východ. Zastavíme sa pri vulkanických prameňoch Mzima Springs, ktoré produkujú takmer 200 mil. litrov pramenitej vody denne a ďalšiu safari jazdu absolvujeme v NP Tsavo West. Poobede budeme pokračovať do NP Tsavo East, kde sa ubytujeme v luxusnom Safari Lodge a doprajeme si oddych pri bazéne.

5. deň:
Tsavo je najväčší národný park v Keni. Nachádzajú sa tu bohaté riečne systémy, pramene, oázy a akáciové háje. NP pretína hlavná cesta, ktorá spája Nairobi s Mombasou a zároveň park rozdeľuje na Tsavo West a Tsavo East, alebo Západné a Východné Tsavo. Tento park je domovom pre väčšinu veľkých cicavcov ako slony, nosorožce, byvoly, levy, leopardy, hrochy či krokodíly. Náš cieľ je jasný, celý deň venujeme pozorovaniu týchto nádherných, voľne žijúcich zvierat. Spolu s výkladom a historkami vynikajúcich miestnych sprievodcov to bude bezpochyby nezabudnuteľný zážitok. Po západe slnka sa vrátime na ubytovanie a doprajeme si spoločnú večeru.

6. deň:
Po raňajkách opúšťame kráľovstvo divočiny a smerujeme za príjemným relaxom na pláže Indického oceánu. Poobedný príchod do plážového rezortu, kde nás čaká oddych, miešané drinky a vynikajúca atmosféra.

7. deň:
7. - 10. deň Tieto dni budú venované skutočnému relaxu, aký zažijete iba v Keni. Nádherné piesočnaté pláže, skvelé jedlo, dokonalý oddych pod palmami či rozprávkové východy slnka. Pre tých aktívnejších budú k dispozícii aj rôzne fakultatívne aktivity, ktoré vám náš sprievodca zabezpečí priamo na mieste.

8. deň:
11. - 12. deň Počas posledného dňa si vychutnáme posledné lúče afrického slnka a večer sa presunieme na letisko. Čaká nás už len spiatočný let do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Transfer BA–letisko–BA. Súkromnú dopravu počas celého zájazdu. 4x ubytovanie v Safari Lodge, plnú penziu počas Safari časti programu, 5x ubytovanie v 4* plážovom rezorte s all inclusive. Vstupy do národných parkov (viď. program). Sprievodca CK SATUR. Vstupné Vízum Keňa - 55 EUR. Servisné poplatky 490 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 600 EUR. Cestovné poistenie.program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
28.12.2019 - 8.1.202012leteckáViedeň4 412,16 € (4 796,00 €)Objednať
4.3.2020 - 15.3.202012leteckáViedeň2 066,12 € (2 198,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Keňa

   Keňa je prímorský štát ležiaci vo východnej Afrike pri brehoch Indického oceánu. Ponúka množstvo tipov na nádherné prežitie dovolenky, ako sú napríklad neodolateľné savany, krásne piesčité pláže, pre odvážlivcov je tu Safari, bohatý morský život ponúkajúci množstvo príležitostí pre vodné športy, a tiež aj neodolateľné koralové útesy.
  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Keňa - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    29   30    31     28     27     26    26     27     28     28    29    29
Voda:        27   28    29     28     27     25    24     24     25     25    27    27

Keňa - fakultatívne výlety

* Malindi
   Poldňová prehliadka mesta s návštevou arabskej oblasti, miestnej továrne na výrobu nábytku, trhu a obchodov plných originálnych, ručne robených výrobkov, z ktorých si môžete odniesť pekný suvenír ako spomienku na dovolenku v Keni. Uvidíte tiež sokoliarov a hadiu farmu.

* Robinsonov ostrov
   Asi po 20 km jazdy severne od Malindi nastúpite na malú loď a doplavíte sa na ostrov vzdialený len pár stoviek metrov od pobrežia. Tu strávite celý deň kúpaním a relaxovaním na pláži. Cena celodenného výletu zahŕňa transfer z/do hotela, plavbu loďou a obed z darov mora. Nápoje k obedu nie sú v cene zahrnuté.

* Ruiny Gedi
   Poldňový výlet za poznaním ruín Gedi, viac ako 300 rokov opusteného svahilského mesta, ktoré je obklopené džungľou. Súčasťou celodenného výletu je aj návšteva motýlieho údolia, ktoré je domovom 260 druhov motýľov, z nich niektoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Zastavíte sa aj v dedine Giriamov, ktorí Vám predvedú ukážku tradičných tancov a ponúknu na ochutnanie mlieko z kokosových orechov.

* Prepadlina Marafa
   Tento pôsobivý geologický úkaz leží asi 30 km od Malindi, blízko dedinky Marafa. Ide o fascinujúcu farebnú zostavu pieskovcových roklín, ktorá vznikla ako dôsledok niekoľko tisícročí trvajúcej erózie pieskovcového hrebeňa. Najkrajší pohľad na ňu je pri východe a západe slnka.

* Pláž Che Shale
   Celodenné kúpanie a relaxovanie na nádhernej opustenej pláži, vzdialenej asi 20 km severne od Malindi. V cene výletu je transfer z/do hotela a obed v originálnej plážovej reštaurácii s príjemnou atmosférou.

* Národný morský park vo Watamu
   Po príchode do parku si z lode s preskleným dnom prezriete pestrofarebný podmorský svet. Po obede príde na rad šnorchlovanie a plávanie spojené s leňošením na pláži Mida Creek, jednej z najkrajších pláží v oblasti. Cena celodenného výletu zahŕňa transfer z/do hotela, plavbu loďou a obed z darov mora vrátane nápoja.

* Tana River a dedina Ormae
   V skorých ranných hodinách vyrazíte z hotela na celodenný výlet, počas ktorého prekonáte asi 500 kilometrovú vzdialenosť. Dopoludnia prídete k rieke Tana ústiacej do Indického oceánu a pretekajúcej rovnomennou národnou rezerváciou, ktorá vznikla za účelom ochrany tu žijúcich primátov. Nasleduje plavba po rieke zakončená obedom v reštaurácii. Po návšteve domorodej dediny Ormae sa vydáte späť do hotela.

* Celodenné safari
   Tento obľúbený park s jednoduchým prístupom je najväčšou prírodnou rezerváciou v Keni. Bol založený v roku 1948 a rozprestiera sa na ploche 21 812 km2. Je rozdelený na východnú a západnú časť, ktoré sú od seba oddelené cestou spájajúcou Nairobi a Mombasu. Vo východnej časti parku sa zastavíte v miestach, kde sa vyskytujú hrochy. Potom prídete k rieke Galana, ktorá je tvorená sútokom Tsavo a Athi. Počas prehliadky parku môžete zazrieť stáda slonov, levy, byvoly, žirafy alebo zebry. Nasleduje obed a popoludňajšia prehliadka parku. Cestou späť do hotela budete míňať okolité dediny, akáciové porasty a kokosové palmy.Keňa - čas prepravy

   Prílet : Moi Mombasa
   Let z Bratislavy ( Viedne ) : 8:00 - 10:00 h
   Transfer z letiska do stredísk: 0:50 - 2:00 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Keňa - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Keňa Doklady k vycestovaniu do Kene:
   - platný cestovný pas a vízum
   - platnosť pasu minimálne 6 mesiacov od plánovaného ukončenia pobytu v Keni
   - o vízum môžete požiadať aj pri vstupe do krajiny
   - doklady potrebné na pridelenie víza :
      platný cestovný doklad
      vyplnený prihlasovací formulár
      spiatočná letenka
      poplatok 50 USD
   - odporúča sa medzinárodný očkovací preukaz (očkovanie proti žltej zimnici).

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Keni :
   - SEČ +1 hodina v zime a +2 hodiny v letedovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk