Kalábria a Sicília - letecký pobytovo-poznávací zájazd

Program

Program zájazdu Kalábria a Sicília - letecký pobytovo-poznávací zájazd


1.deň
- odlet z Košíc na letisko Lamezzia Terme, prílet do Kalábrie vo večerných hodinách, transfer do hotela pri mori, večera, ubytovanie v hoteli Villago Baia Della Roccheta so službami Light all inclusive

2.deň
- raňajky, voľný deň na pláži alebo možnosť fakultatívnych výletov (nie sú zahrnuté v cene): 1. Pobrežie Bohov (celodenný výlet loďou na najkrajšie pláže v okolí – orientačná cena. 40,- €). 2. Celodenný autobusový výlet Capo Vaticano- Tropea – Pizzo, najatraktívnejšie miesta s návštevou historickej farmy „Delizie Vaticane di Tropea“- kde ochutnáte typické Kalábrijské produkty. Prehliadka mesta Tropea a Pizzo, slávne stredoveké mestá so zachovalými pamiatkami, známe aj výrobou špeciálnej zmrzliny Tartuffo plnenej čokoládou. Zastávka v Capo Vaticano s nádhernými vyhliadkami na Tyrhenské more a Liparské ostrovy a sopka Stromboli  (orientačná cena 39,- € + 2,50 € vstupy). Návrat do hotela, večera, nocľah, ubytovanie v hoteli Villago Baia Della Roccheta so službami Light all inclusive

3.deň
- po raňajkách odchod autobusom na Sicíliu pozdĺž tzv. fialového pobrežia, krátka zastávka v rybárskom mestečku Scilla - nazývaná aj kalábrijské Benátky, kde bájny Odyseus čelil podmorským príšerám Skylla/Scilla a Charibda. Trajekt messinskou úžinou (iba cca 16 km), pokračovanie v ceste pozdĺž Iónskeho mora, Popoludní návšteva čarovného mestečka Taormina, ktoré je najjvyhľadávanejším turistickým centrom Sicílie. Prehliadka centra mesta a zachovalého gréckeho divadla, kde sa hrali diela Sofokla, Aeschylusa a Euridipa. Večera individuálne. Ubytovanie v 3* hoteli na Sicílii (raňajky v cene).

4.deň
- skoré raňajky, presun do hlavného mesta Sicílie - Palerma, kde nájdete na jednom mieste skvosty arabskej, normandskej a byzantskej architektúry. Prehliadka katedrály, radnice, kláštora kapucínov s katakombami. Popoludní prehliadka blízkeho Monreale – katedrály s unikátnou mozaikovou výzdobou. Voľno, večera individuálne, návrat do hotela, nocľah.

5.deň
- raňajky, presun do Syrakúz, prehliadka Neapolis – najznámejšie pozostatky starej gréckej a rímskej kultúry, fontána Artemisa, grécke divadlo, Archimedova hrobka, tzv. „Dionýzovo ucho“, chrám bohyne Atény a i., večera individuálne, nocľah.

6.deň
- raňajky, odchod z hotela, výlet od oblasti sopky Etna – najväčšia aktívna sopka v Európe, možnosť vyviezť sa lanovkou alebo terénnymi autami až pod samotný kráter do výšky cca 3000 m (za príplatok). Transfer do Messiny, trajektom na pevninu do regiónu Kalábria. Neskorý príchod do hotela v oblasti Capo Vaticano – Tropea, ubytovanie v hoteli Villago Baia Della Roccheta so službami Light all inclusive.

7.deň
- raňajky, voľný deň na pláži, alebo možnosť fakultatívneho výletu loďou na Liparské ostrovy – činná sopka Stromboli, ostrov Lipari s kúzelným mestečkom s úzkymi uličkami a množstvom štýlových reštaurácií. Poslednou zastávkou je ostrov Vulcano, kde je možnosť okúpať sa v liečivých sírnych, alebo prírodných teplých morských prameňoch (orientačná cena 49,- € + miestna daň 1,50 €). Večer návrat do hotela, večera.

8.deň
- po raňajkách voľno, kúpanie v mori, v podvečerných hodinách transfer na letisko Lamezzia Terme, prílet do Košíc v neskorých večerných hodinách.

 

Zmena programu vyhradená - minimálny počet účastníkov 15 osôb.

Cena zahŕňa:
- letenka na trase Košice - Kalabria - Košice,

- 7x ubytovanie = 4x ubytovanie hotel BAIA DELLA ROCCHETTA*** s light all inclusive, 3x ubytovanie s raňajkami hotel*** na Sicílii,

- autobusová doprava počas presunov,

- trajekt Kalábria – Sicília a späť,

- sprievodca podľa programu,

- zákonné poistenie insolventnosti,

- delegát a DPH

Cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko) 189,- €,

- cestovné poistenie UNION,

- pobytovú taxu (platí sa na mieste),

- vstupy počas programu

Kalábria a Sicília - letecký pobytovo-poznávací zájazdKalábria a Sicília - letecký pobytovo-poznávací zájazdKalábria a Sicília - letecký pobytovo-poznávací zájazdKalábria a Sicília - letecký pobytovo-poznávací zájazd
program

Destinácia

Destinácia Kalábria

   Kalábria je hornatá krajina s teplým podnebím bez rozvinutého priemyslu a s veľmi krásnou prírodou. Krásne, dlhé piesočnaté pláže, skalnaté útesy, fascinujúce výhľady, azúrová farba mora a typická architektúra talianskeho juhu dotvárajú nádhernú dovolenkovú atmosféru.
  > Čítať celý článok

Destinácia Sicília

   Objavte krásy najväčšieho ostrova Stredozemného mora. Ostrov Sicília Vám ponúka odlišnú kultúru od zvyšku Európy, nakoľko bol v minulosti kvôli svojej strategickej polohe neustále napádaný dobyvateľmi. A tak na Sicílii nájdete stopy po kultúrach Grékov, Rimanov, Arabov, Normanov, Španielov a Francúzov.
Okrem bohatej kultúry Vám ostrov Sicília ponúka aj najviac slnečných dní v Európe, ktoré môžete stráviť na nádherných pieskových plážach, alebo v hornatom vnútrozemí s možnosťou výstupu k niektorým nižšie položeným kráterom stále činnej sopky Etna. Alebo sa nechať odviesť vláčikom okolo nej.
  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Fakultatívne výlety v Taliansku

TALIANSKO - fakultatívne výlety

Dovolenka Taliansko   Last minute Taliansko   Destinácie Taliansko    informácie o Taliansku

Fakultatívne výlety - TALIANSKO pevnina

Vzhľadom na obrovskú rozlohu a rôznorodosť Talianska máte k dipozícii obrovské množstvo rôznych atrakcií, kultúrnych či prírodných krás. Od oblasti, v ktorej sa nachádzate závisí aj aktuálna ponuka výletov.

Ak ste si vybrali miesto pre svoju dovolenku na severe Talianska, určite si nezabudnite pozrieť romantické Benátky ( Venezia ), prekrásne mesto Padova, či vyraziť na výlet k jazeru Lago di Garde, alebo tí odvážnejší do Dolomitov. Ak dovolenkujete s deťmi, tak určite nevynechajte Guliverland v Lignane, alebo aquapark v Lido di Jeselo.

V strede Talianska pri Jadranskom mori odporúčame navštíviť mestá Senigallia s jeho hradbami a polkruhovým neoklasickým trhoviskom, alebo Ascoli Piceno s množstvom pamätihodností. Rovnako tak za návštevu určite stojí Atri, ktoré je považované za najkrajšie mestečko regiónu Ambruzzo, Lanciano so zachovaným stredovekým jadrom, hlavné mesto regiónu Ambruzzo L Aquila či stredoveké mestečko Scanno s nádherným jazerom.

Na juhu Talianska v regióne Apúlia ( Puglia ) sa okrem nádherných prírodných scenérii môžete kochať historickou vstupnou bránou do mesta Gargano, navštíviť vraj najkrajšie historické mesto regiónu Peschici a množstvo ďalších miest, ktoré sú doslova posiate historickými pamiatkami ( Ostuni, Masserie, Bari, Lecce... )

V regióne Kampánia určite nezabudnite navštíviť ostrovy Capri a Ischia s nádhernou prírodou a na Ischii aj s termálnymi prameňmi.

V oblasti Lazzio už blízkosť samotného Ríma dáva predpoklady na skvelé zážitky všetkým čo túžia po historických pamiatkach.

Na severozápadnom pobreží talianska si určite nenechajte ujsť šikmú vežu v Pise, nádherné mesto Florencia, historické mestečko Pietrasanta a pod. A samozrejme využite aj možnosti vidieckeho turizmu, ktorý je vo vnútrozemí tohto regiónu vybudovaný na veľmi vysokej úrovni.

V takmer každom stredisku nájdete množstvo vodných športov a neodmysliteľné výlety loďou popri pobreží s kúpaním v romantických zátokách a s gurmánskymi špecialitami servírovanými priamo na lodi, alebo na pláži.

O možnosti fakultatívnych výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.Taliansko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Taliansko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Talianska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Taliansku :
   - nie je

Kalábria - aktuálne počasie
     Deň: 9°C     Noc: 4°C

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk