Velká cesta po Jónských ostrovech

Program

Program zájazdu Velká cesta po Jónských ostrovech

PLAVBA "4 OSTROVY" - loď EPTANISOS


Lefkada
Ako už názov napovedá, počas jediného dňa máte jedinečnú možnosť navštíviť 4 ostrovy. Prvá zastávka sa uskutoční na jednej z najkrajších pláží Lefkada, Egremni / Porto Katsiki, s možnosťou zaplávať si v blankytnom mori a obdivovať tunajšie nádhernú scenériu. Nasleduje plavba na najväčší Jónsky ostrov Kefalonia, do mestečka Fiskardo (tu bude voľný čas na prechádzku malebnou dedinkou, či občerstvenie a nákup suvenírov). Plavba pokračuje na Odyseův ostrov Ithaka (kúpanie na bielej pláži). Ďalej bude loď smerovať na západné pobrežie ostrova Meganisi, kde bude naplouvat do známej morské jaskyne Papanikolis. Na spiatočnej ceste uvidíte malebné súkromné ostrovčeky, napr. Skorpios (zastávka na kúpanie), Madouri, Sparti, Skorpidi. Obed nie je v cene.
30 € / dospelý * 15 € / dieťa (5-12 rokov) * Dieťa do 5 rokov zdarma

LODNÝ VÝLET S GRILOVANÍM NA PLÁŽI - grécka antická loď Odysseia (replika)
Prežijete deň plný mytológie, relaxu, kúpanie a opaľovanie sa skvelým jedlom. Loďou sa budete plaviť pozdĺž pobrežia Lefkada k jaskyni Papan Kolis na ostrove Meganisi s možnosťou plávania. Ak budete mať šťastie, môžete uvidieť delfíny, morské korytnačky či tuleňmi. Ďalej loď pokračuje späť pozdĺž Meganisi do dedinky Spartochori s prekrásnym výhľadom do okolia. Dedinka je známa výrobou ručne robených suvenírov a navštívite starú lisovňu olivového oleja. Ďalej loď popláva k malej opustenej pláži, kde bude dostatok času na opaľovanie a kúpanie. Medzitým pre vás kapitán s posádkou pripraví BBQ obed s ochutnávkou miestneho lefkadského vína plus nealko nápoje. Poslednou časťou výletu bude okružná plavba s kúpaním okolo Onassisová ostrova Skorpios.
50 € / dospelý * 25 € / dieťa (4-11 rokov)

Lodný výlet na ostrovy Kalamos A KASTOS - plachetnica CHRISTINA
Komfortný spôsob, ako sa zoznámiť s krásou Lefkada a okolitých ostrovov. Kúpanie a odpočinok. Program zahŕňa np. Jaskyňu Papanikolis, tradičné dedinku na ostrove Kastos, kúpanie na pláži Asprogiali, na ceste späť sa vykúpete pri ostrove Skorpios. Obed je na lodi formou bufetu, k obedu nealko nápoje a víno. Odchod z prístavu v Nidri (z ďalších letovísk za príplatok)
55 € / dospelý * 28 € / dieťa (3-11 rokov)

LODNÝ VÝLET NIKOLAOS - možnosť dvoch okruhov
Okruh 1: jaskyne Papanikolis, ostrov Kastos, pláž Asprogiali a kúpanie pri ostrove Skorpios.
Okruh 2: tri najkrajšie pláže Lefkada: Egremni, Porto Katsiki, Agio Fili / Lakka. Obed nie je v cene. Odchod z prístavu v Nidri (z ďalších letovísk za príplatok)
30 € / dospelý * 15 € / dieťa (3-11 rokov)

Kefalonia:
Celodenný výlet na ostrov ITHAKA

Výlet loďou na Ithaka kúpanie na plážach Gidaki a Filiatro, typické grécke mestečko Vathi a tradičné dedinka Kioni.
Cena: 40, -EUR / os.

Okruh ostrovom Kefalonia
Dračí jaskyne Drogarati, skalné jazero Mellisani dedinka Fiskardo, vyhliadky na Assos a na pláž Myrtos.
Cena 39, -EUR / os.

Zakynthos:
okruh ostrovom
Vydajte sa s nami na celodenný výlet po prírodných krásach ostrova Zakynthos, dych berúce vyhliadky, idylické dedinky, čarovný kláštor, ochutnávka tradičných dobrôt na biofarme, kúpanie v zátoke Keri.
Cena 30, -EUR / os.

Navagio
Najfotografovanejší pláž Iónskych ostrovov, s vrakom pašeráckej lode, je symbolom ostrova. Na pláž sa dostanete jedine po mori, však pohľadom na pláž sa môžete kochať aj zo skál, ktoré pláž obklopujú.
Lodný výlet na úžasnú pláž s vrakom lode skorších pašerákov. Útesy, prekrásna biela pláž, tyrkysové more, kúpanie pri Modrých jaskýň a liečivých sírnych prameňov, nádherné výhľady na rozmanité pobreží ostrova.
Cena 33, -EUR / os

Carreto-Carreto
Jednou z najväčších atrakcií ostrova sú korytnačky Caretta-caretta, ktoré na vybraných plážach kladú svoje vajcia.
Plavba na Korytnačí ostrov
Poldenný relaxačné plavba a kúpanie v tyrkysovej vode na južnej časti ostrova. Spoločne sa vydáme na pozorovanie korytnačiek Caretta - Caretta. Zakotvíme pri modrých jaskýň Keri a na korytnačím ostrovčeku Marathonisi. Výlet vhodný pre celú rodinu
Cena 30, -EUR / os.

Velká cesta po Jónských ostrovechVelká cesta po Jónských ostrovechVelká cesta po Jónských ostrovechVelká cesta po Jónských ostrovechVelká cesta po Jónských ostrovech
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Velká cesta po Jónských ostrovech

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
16.9.2022 - 26.9.202211leteckáPraha990,00 € (1 160,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Lefkáda

Ostrov Lefkáda leží v iónskom mori medzi ostrovmi Korfu a Kefalónia. Je to jediný grécky ostrov spojený s pevninou. Keď sa chcete prejsť po najkrajšej pláži Európy, rozhodne nevynechajte pláž Porto Katsiki.
  > Čítať celý článok

Destinácia Kefalónia

    Ostrov Kefalónia sa nachádza medzi ostrovmi Zakynthos a Lefkada. Nádherné priezračné more a unikátne zálivy s pieskovými, alebo okruhliakovými plážami Vás očaria už na prvý pohľad.
  > Čítať celý článok

Destinácia Zakynthos

   Prekrásne pieskové pláže, skalnaté útesy a nádherné modré more - to ponúka ostrov Zakynthos. Veď kto by nepoznal typickú fotografiu pláže Navaggio nádherne osadenú pieskovú pláž medzi skalnaté útesy okorenenú s vrakom pašeráckej lode. Ostrov Zakynthos je ideálny pre turistov obdivujúcich nádhernú prírodnú scenériu, vyhľadávajúcich kľudné ničím a nikým nerušené miesta na pokojnú dovolenku, ale rovnako tak aj pre mladých túžiacich po nespútanej zábave v baroch a reštauráciách do neskorých nočných hodín.

  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Grécko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Grécko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Grécka:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Srbsko a Macedónsko tiež postačuje platný občiansky preukaz
   - doplňujúce informácie k ceste autom : blog o cestovaní - Grécko autom

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Grécku :
   - SEČ +1 hodina

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk