Hotel Venus 3*

Grécko / Kréta / Gerani

Kategória zájazdu Pobytové zájazdy, Baby friendly

ubytovanie priamo u pláže
12,0 km od centra

Hotel Venus 3*

Ubytovanie

Ubytovanie Hotel Venus 3*

Stredisko
Stredisko Gerani sa nachádza na severnom pobreží Kréty, približne 14 km od mesta Chania. Stredisko ponúka neobvyklú kombináciu ruchu plne vybaveného turistického strediska a zároveň pokoja a pohody starej romantickej dedinky. Pláž v Gerani je takmer dva kilometre dlhá a 50 m široká a umožňuje tichú a pohodovú dovolenku.

Poloha
priamo na piesočnato – štrkovo - kamienkovej pláži, na ktorú je prístup cez záhradu hotela. Hotel sa nachádza na pokojnom mieste medzi strediskami Platanias a Gerani a má vynikajúcu polohu. V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie, obchodíky a bary, kde sa dostanete približne 10 minútovou prechádzkou. Do neďalekého mesta Chania (cca 12 km) sa dostanete pravidelnou autobusovou dopravou. Zastávka autobusu cca 50 m od hotela.

Popis
príjemný rodinný hotel pozostáva z dvoch dvojposchodových budov bez výťahu. Budova, ktorá sa nachádza bližšie k bazénu, je ubytovacia časť a vo vzdialenejšej budove sa nachádza okrem izieb recepcia hotela a spoločenská hala so SAT TV. Hneď vedľa hotela je miestny supermarket a vo vzdialenosti cca 150 m je supermarket Lidl.

Vybavenie izieb a ďalšie služby
vstupná hala, recepcia, reštaurácia, bar, bazén s oddelenou časťou pre deti, spoločenská hala so SAT TV, terasa, záhrada.

Ubytovanie
Typy izieb:
• štandardné dvojlôžkové izby na poschodí alebo trojlôžkové izby na prízemí.

Vybavenie izieb
individuálna klimatizácia (za poplatok 6,- € / noc, platí sa na mieste), kúpeľňa, sociálne zariadenie, chladnička, telefón, trezor (za poplatok), balkón alebo terasa. Detská postieľka do 2 rokov zadarmo (nutná rezervácia vopred v cestovnej kancelárii).

Stravovanie
polpenzia – raňajky a večere podávané formou bufetu v hotelovej reštaurácii (bez nápojov k večeri). Večere sú zdravé, typicky stredomorské a veľmi chutné, súčasťou sú šaláty a grécke jedlá.

Pláž
piesočnato – štrkovo - kamienková pláž, na ktorú je prístup cez záhradu hotela. Slnečníky a ležadlá pri bazéne a v záhrade sú zadarmo. Pláž pred hotelom je chránená prírodná oblasť, môžete tu však použiť vlastný slnečník. Plážové sety sú pri vedľajších plážových baroch buď za konzumáciu alebo za poplatok (5 - 8,- €). Odporúčame obuv do vody.

Šport a zábava
vodné športy na pláži v neďalekom stredisku Platanias. Možnosť účasti na fakultatívnych výletoch alebo prenajatie automobilu.

Internet
Wi-Fi pripojenie v priestoroch recepcie hotela a čiastočne na izbách zadarmo.

Názor CK:
Jeden z mála hotelov na pobreží v oblasti Chanie, ktorý si zachoval svoju tradičnú rodinnú atmosféru a komorné prostredie. Ubytovanie je jednoduchšie, ale udržiavané, bonusom popri polpenzii je chladnička na izbe, kde si môžete uchovávať vo vedľajšom supermarkete nakúpené ovocie a nápoje. Veľkou výhodou je zázemie hotela s umiestnením bazéna v stredomorskej záhrade, z ktorej sa priamo prechádza k moru. Na pláži v tejto oblasti nie je zabezpečený plážový servis, preto je naďalej panenská a tichšia. O niekoľko metrov ďalej však už nájdete plný plážový servis, bary, vodné športy a väčší hluk, ktorý patrí k pravej dovolenkovej atmosfére.

KOMU TENTO HOTEL ODPORÚČAME?
Hotel je vhodný pre dovolenkárov, ktorí nemajú radi preplnené pláže, ale potrebujú si oddýchnuť, avšak záleží im na dobrej cene, za ktorú v tomto hoteli strávia svoju letnú dovolenku. Uprednostnia ho takí cestovatelia, ktorí chcú poznávať Krétu, a teda nepotrebujú mat zaplatenú celodennú stravu formou all inclusive. Západná Kréta je vhodným východiskovým bodom na viacero atraktívnych miest na ostrove.

OFICIÁLNE HODNOTENIE: ***

Základná cena zahŕňa:
 - 7x ubytovanie s polpenziou,
- letenka na trase Košice - Heraklion - Košice,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- delegát,
- DPH.
Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne.

Základná cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy):
  189,00 € osoba nad 2 roky
    45,00 € dieťa do 2 rokov
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 2,50 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A1 EXTRA: 2,90 € / osoba / deň

Hodnotenie klientov:
Hotel Venus sme navštívili ako predĺženie pobytu na Kréte. V prvej časti dovolenky sme bývali v 5* hoteli na ktorý sme zvyknutí, následne sme prišli do 3* Venusu. Veľmi som sa tejto zmeny obávala. Keď sa obzriem späť, nemala som sa čoho báť. Je pravdou, že izby aj kúpeľne sú jednoduché a nie veľké. Sú však každý deň veľmi pedantne upratované. Jedlo je vynikajúce, poctivé. Mojej malej dcére chutilo tak, že kričala na celú jedáleň "Mňam mňam." Ak mi niečo chýbalo, išla som si dokúpiť nápoje alebo ovocie do vedľajšieho supermarketu. Personál je veľmi milý a snaživý. Za peniaze, ktoré sme zaplatili za tento hotel mu dávam v pomere kvalita / cena 1*. Mali sme sa veľmi dobre a hotel je aj výborným východiskovým bodom na spoznávanie celej Kréty.
Denisa

Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*Hotel Venus 3*
ubytovanie

Destinácia

Destinácia Kréta

   Spoznajte miesto, kde sa narodil boh Zeus. Krásne skalnaté pobrežie a nekonečné pieskové pláže dotvárajú famóznu dovolenkovú atmosféru krásneho ostrova Kréta, kde život v typických Gréckych dedinkách plynie svojím pomalým kľudným životom a pomôže Vám aspoň na chvíľku zabudnúť na dnešnú uponáhľanú dobu plnú stresu a naháňania.

  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Grécko

destinacie

Dovolenkové info

Kréta - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    23     29    31      33     29    25
Voda:        21     22    24      25     24    22

Kréta - aktuálne počasie
     Deň: 25°C     Noc: 16°C

Kréta - čas prepravy

   Kréta letecky:
   Prílet: Heraklion
   Let z Bratislavy: 2:20 h.
   Transfer z letiska do stredísk na ostrove: 0:20 - 2:00 h.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Fakultatívne výlety z ostrova Kréta

KRÉTA - fakultatívne výlety

Tradičné dedinky
Pohľad do vnútrozemia, do tradičných gréckych ostrovných dedín.

Gramvousa
Celodenný výlet na ostrov Gramvousa. Kúpanie a potápanie na pláži s bielym pieskom. Prehliadka benátskej pevnosti na ostrove Imeri Gramvousa.

Elafonisi
Celodenný výlet spojený s prehliadkou jaskyne v Agia Sofii, kláštora Chrissoskalitissa a kúpaním na jednej z najkrajších pláží na ostrove Kréta s bielym a ružovým pieskom. Tejto oblasti sa pre krásu pláží a priezračnej vody hovorí aj Európske tichomorie.

Akvárium
Fakultatívny výlet do jedného z najväčších akvárií v južnej Európe, prehliadka mesta Rethymno a kúpanie v mori.

Krétsky večer
Krétske špeciality, folklór, tanec a spev.

Vodný svet
Celodenný fakultatívny výlet do aquaparku. Množstvo bazénov a ďalších vodných atrakcii.

Spinalonga
Výlet loďou na ostrov s benátskou pevnosťou, prehliadka liečebne pre malomocných, kúpanie obed s morskými špecialitami.

ostrov Chrisi
Výlet loďou za krásami mora. Najjužnejšie miesto Európy Vám ukáže céderový les a pláže s bielym pieskom.

palác Knossos
Prehliadka hlavného mesta a paláca Knossos. Okružná prehliadka Heraklionu, voľný čas na nákupy.

Safari
Výlet na džípoch do vnútrozemia Kréty cez tradičné dediny a krétsku divočinu. Výlet zakončíte kúpaním v zátoke Tholos.

Santorini
Celodenný výlet na vulkanický ostrov Santorini. Prehliadka a kúpanie na jednom z najromantickejších gréckych ostrovov. Vulkanický ostrov Vás poteší s čiernym jemným pieskom, či s prekrásnym západom slnka.

Samaria
Turistika v národného parku Samaria s prekrásnou prírodou. Celodenný výlet začína cestou autobusom do vnútrozemia Kréty so zastávkou na občerstvenie v dedinke Omalos ( 1.227 m.n.m. ). Pešia túra cca 16 km s nádhernými prírodnými scenériami končí pri Lýbijskom mori, kde sa môžete okúpať na nádhernej piesočnatej pláži.

O možnosti ďalších výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.

Grécko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Grécko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Grécka:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Srbsko a Macedónsko tiež postačuje platný občiansky preukaz
   - doplňujúce informácie k ceste autom : blog o cestovaní - Grécko autom

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Grécku :
   - SEČ +1 hodina

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk