Hotel Athina San Stefano 3*

Grécko / Korfu / Agios Stefanos

Kategória zájazdu Pobytové zájazdy

ubytovanie priamo u pláže
100 m od centra
45,0 km od letiska

Hotel Athina San Stefano 3*

Ubytovanie

Ubytovanie Hotel Athina San Stefano 3*

Rýchly popis:
Menší hotelový komplex s príjemnou atmosférou situovaný priamo na širokej piesočnatej pláži na severozápadnom pobreží ostrova Korfu, v pokojnom stredisku Agios Stefanos, s veľmi pekným výhľadom do okolia a na pláž. Hotel odporúčame rodinám s deťmi a všetkým, ktorí hľadajú oddych.

Poloha:
priamo na pláži, 100 m od centra strediska Agios Stefanos, v ktorom sa nachádza niekoľko reštaurácií, kaviarní a supermarketov, 10 km od známeho rušného strediska Sidari.

Hotel:
pozostáva z jednej dvojposchodovej budovy s peknou záhradou s rozľahlým bazénom. V hoteli je vstupná hala s recepciou, lobby bar a reštaurácia, odkiaľ je veľmi pekný výhľad na bazén a na more, Wi-Fi pripojenie na internet v lobby zdarma, k dispozícii aj biliard. Súčasťou hotelového areálu je bar pri bazéne so širokou ponukou rôznych nápojov a snackov (za poplatok). Bazén má oddelenú detskú časť, ležadlá a slnečníky pri bazéne sú zdarma. Hneď za bazénom sa nachádza pláž.

Izby:
dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky alebo 4-lôžkové izby (3. a 4. lôžko je poschodová posteľ) sú vybavené klimatizáciou (za poplatok), TV, telefónom, majú chladničku, trezor (za poplatok), vlastné sociálne zariadenie, balkón, časť izieb sa nachádza v prízemí na úrovni záhrady a majú terasu.

Stravovanie:
polpenzia, raňajky rozšírené kontinentálne formou bufetu a večere formou bufetu.

Pláž:
široká, pekná piesočnatá pláž s veľmi pozvoľným vstupom do mora s priezračne čistou vodou. Pláž je ocenená modrou vlajkou za čistotu vody. Ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok). Na pláži sa nachádza centrum vodných športov (za poplatok).

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7 x ubytovanie s polpenziou, letecká doprava Bratislava - Korfu - Bratislava alebo Košice - Korfu - Košice, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci). Špeciálna cena letenky: 245,- EUR pre 1. dieťa 2-9 rokov prístelke.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 5 rokov 180,- EUR, pre osoby 2-5 rokov 115,- EUR, pre osoby do 2 rokov 50,- EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: výhľad na more 90,- EUR/izba/7 nocí. Príplatok za 1/1 izbu 285,- EUR/7 nocí.

Typ stravy:
polpenzia

Informácie o krajine a stredisku:

KORFU Ostrov Korfu, po grécky Kerkyra, je najsevernejší z Iónskych a najzelenší zo všetkých gréckych ostrovov. Čarovné pláže s krištáľovo čistou vodou, členité pobrežie so stovkami malebných zálivov, uličky starého centra Kerkyry so stredovekou architektúrou, zámok Achillion s množstvom umeleckých diel, ktorý dala postaviť cisárovná Sisi, kláštor Panagía Vlachéma, známy Myší ostrov (Pontikonisi) a veľa ďalších pamiatok a zaujímavostí zanechajú v návštevníkovi jedinečný zážitok.


AGIOS STEFANOS A AGIOS GEORGIOS Tichšie strediská s veľmi peknou a širokou piesočnatou plážou v severozápadnej časti ostrova vzdialené od seba asi 8 km. Táto oblasť je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, pláž má pozvoľný vstup do mora. V strediskách je niekoľko reštaurácií, obchodíkov a zopár barov, kde si môžete posedieť do neskorých večerných hodín. V oboch strediskách sú centrá vodných športov. Transfer z letiska cca 1 hod. 20 min.


Fakultatívne výlety:

Klasický okruh ostrovom – okružná prehliadka s návštevou najzaujímavejších miest ostrova, ako je hlavné mesto Kerkyra, polostrov Kanoni, zámok Achilion, Paleokastritsa .

Aqualand – jeden z najmodernejších a najnovších vodných parkov v Európe s veľkým množstvom vodných atrakcií pre deti aj pre dospelých.

Lodný výlet na ostrov Paxos a Parga – plavba pozdĺž južného pobrežia ostrova Korfu na ostrov Paxos spojená s prehliadkou mestečka Gaios. V popoludňajších hodinách plavba na ostrov Parga.

Grécky večer – tradičný grécky večer s bohatým programom a gréckou hudbou. Počas programu je podávaná večera, po celý večer je neobmedzená konzumácia vína a džúsu.

Výlet do mesta Korfu – prehliadka mesta (Námestie Spianada, Nová pevnosť, archeologické a byzantské múzeum, Kostol sv. Spyridiona, Palác sv. Michala a Juraja).

Albánsko – plavba z Korfu do prístavu Saranda v Albánsku. Polhodinová prehliadka mesta Saranda so sprievodcom, možnosť návštevy archeologického miesta Butrint s antickými pamiatkami alebo výlet k jazeru Modré oko.


Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*Hotel Athina San Stefano 3*
ubytovanie

Destinácia

Destinácia Korfu

   Ostrovu Korfu sa hovorí aj záhrada Jónskeho mora. Prenádherný ostrov plný olivových sadov, figovníkov čí citrusových sadov. Zmes pestrých vôní Vás očarí hneď po príchode na čarokrásny ostrov Korfu. Nádherné miesto, kde v architektúre nájdete vplyv rôznych kultúr, najviac ho však ovplyvnili Benátčania, takže si určite vychutnáte prechádzky úzkymi uličkami. Ostrov Korfu nájdete na západnom pobreží Grécka.

  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Grécko

destinacie

Dovolenkové info

Korfu - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    24     28    31      32     28    23
Voda:        20     23    25      26     24    21

Korfu - aktuálne počasie
     Deň: 17°C     Noc: 11°C

Korfu - čas prepravy

   Korfu letecky:
   Prílet: Kerkyra
   Let z Bratislavy: 1:50 h.
   Transfer z letiska: 0:10 - 0:50 h.

   Korfu autom:
   Vzdialenosť z Bratislavy: približne 1.550 km
   Čas prepravy autom : 17-24 h.
   Čas prepravy je informatívny a závisí od premávky, vodičských schopností a počte prestávok.
   Viac info blog o cestovaní - Grécko autom

   Korfu autobusom:
   Čas prepravy autobusom : približne 22-26 h.
   Autobus má pravidelné bezpečnostné prestávky každé 4 hodiny.

Fakultatívne výlety z ostrova Korfu

KORFU - fakultatívne výlety

Celodenný okruh ostrovom
výlet autobusom okolo ostrova Korfu. Prehliadka najzaujímavejších pamiatok a atrakcii ako napríklad zámok rakúskej cisárovnej Sissi - Achilion, ochutnávka likéru miestnej výroby, vyhliadka Bella vista a samozrejme aj typická ostrovná dedinka Makrades.

Večerné Korfu
výlet do hlavného mesta za zábavou, či nákupmi.

Vodný park
Výlet do jedného z najväčších aquaparkov v Európe. Množstvo tobogánov, šmýkačiek a samozrejme reštaurácii. Relax a oddych pre všetkých, deti aj dospelých.

Paxos - Antipaxos
Celodenný výlet loďou za morskými jaskyňami a so zastávkou na Antipaxose a v hlavnom meste Paxosu - Gaios

Albánsko
Celodenný výlet loďou do Albánska. Prehliadka mesta a voľný program.

Grécko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Grécko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Grécka:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Srbsko a Macedónsko tiež postačuje platný občiansky preukaz
   - doplňujúce informácie k ceste autom : blog o cestovaní - Grécko autom

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Grécku :
   - SEČ +1 hodina

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk