Objavenie raja - ostrov Mo’orea

Program

Program zájazdu Objavenie raja - ostrov Mo’orea

Objavenie raja - ostrov Mo’orea Cestovateľský projekt. Pripravte sa na nezabudnuteľnú rajskú cestu po Francúzskej Polynézii. Dobrodružná cesta v srdci Pacifiku - Objavte svet okolo vás a vo vašom vnútri.

Ste vítaní na návštevu ostrova Mo'orea v dvoch hlavných sezónach:

1. sezóna: 1.7. - 30.11. (s možnosťou pozorovania veľrýb, delfínov, rají, žralokov)

 

2. sezóna: 1.3. - 30.6. ( budete môcť vidieť delfíny, raje, žraloky)

Variant A (7 dní + čas potrebný na cestu (deň príchodu a odchodu letu))

 

Cena za osobu / 2700,- Eur  + Plane Ticket Trvanie zájazdu: 7 dní + čas potrebný na cestu (deň príchodu a odchodu letu) maximálny počet ľudí na 1 turnus – 5 až 7 osôb

 

Celková cena za pobyt nezahŕňa: letenku, individuálne zdravotné či iné poistenie Váš let: Vyberte si najlepšiu cenu za letenku: Na základe mojej osobnej skúsenosti odporúčam letieť s úplne novou spoločnosťou: www.frenchbee.com - z Paríža priamo do Papette (Tahiti) Európa – Tahiti Leťte s www.frenchbee.com , priamo z Paríža do Papette (Tahiti), leťte do Paríža z BA, Viedne, Prahy alebo Budapešti

 

Variant B (10 dní + čas potrebný na cestu (deň príchodu a odchodu letu))

 

Cena za 1 osobu / 3900 ,- EUR / Price per person / - Maximálny počet ľudí na 1 turnus – 5 až 7 osôb Váš let: Vyberte si najlepšiu cenu za letenku: Na základe mojej osobnej skúsenosti odporúčam letieť s úplne novou spoločnosťou: www.frenchbee.com - z Paríža priamo do Papette (Tahiti)

 

Cena zahŕňa tieto služby: ubytovanie v bungalovoch / jednolôžkové alebo dvojposteľové izby/ lokálna strava počas pobytu na ostrove

Celková cena za pobyt nezahŕňa: letenku, individuálne zdravotné či iné poistenie…

Možnosti aktivít  Aktivity na ostrove Mo’orea.  Hlavné možné činnosti na ostrove Ponúkané activity sme pre vás rozdelili do dvoch hlavných kategórií:

• Ranné aktivity

• Popoludné aktivity

 

Ranné aktivity  

 

Každé ráno začíname s aktivitami duchovného rastu - joga, meditácie - trvanie: 45 minút až 1 hodina

 

1 / Pozorovanie – šnorchlovanie s veľrýbami a delfínmi Objavte ostrov a jeho okolie pomocou rýchleho člnu /speed-boat/ Tento program prebieha počas pobytu 3 až 4 dni / každý deň v inom čase.

 

2 / Ďalším programom je šnorchlovanie s rajami a žralokmi

 

3 / Pochod džunglou / turistika v tropických kopcoch – výstup na kopec "Maua Puta"

 

4 /Výlety loďou na oceáne 

 

5 / Umelecké workshopy s Adeline - v centre Fare OM      Učenie sa tradičnému umeniu tahitskej kultúry. Návšteva miestneho rezbára, plastiky - Pitore alebo Nano. - vytvorenie tradičných "Tiki" sôch: práca s kameňom alebo drevom - Ori tahiti - tradičný tahitský tanec - pre mužov aj ženy - lekcie hry na Ukulele - Učenie sa viť tradičné kvetové vence Návšteva u miestneho tradičného majstra v tetovaní - Diskusie o kultúre a významoch tetovania - Kurz kreslenia tradičných tahitských ornamentov a oboznámenie sa s tradičnými tetovacími   technikami - možnosť získať Tetovanie Pretrvávanie v kontakte s Matkou Prírodou (Duchovný rozvoj) Celodenný pobyt v džungli , spojenie sa s matkou prírodou . Konzumácia čerstvého ovocia, ktoré nájdeme v prírode.Hlavným cieľom je upokojenie tela a mysle, stíšenie sa, vzbudiť pocit radosti a lásky , pretrvávanie v prítomnosti.

 

Popoludné aktivity

 

1 / Relax na najkrajšej slávnej pláži v Moorea - Tamae Po presunutí sa na ďalšiu divokú pláž a príprave tradičného jedla - "Uru" Vychutnajte si život s delfínmi a veľrybami: Pozorovanie veľrýb – výlet loďou (možnosť vidieť veľryby od júla do novembra)

 

2 / kajakovanie na "Motu" / malý ostrov / - šnorchlovanie so žralokmi z útesov, rajami, pobyt na mori so západom slnka

 

3 / po 16:00 príprava jedál tradičnej polynézskej kuchyne Príprava tradičných miestnych jedál (tradičné čisto tahitské pokrmy) recepty s miestnym jedlom - Uru, Taro, Fei / špeciálny sladký banán / varené banány, kuracie a bravčové mäso, Pason-kru (s kokosovým mliekom)

 

4 / Návšteva továrne Rotui / slávnej továrne na výrobu džúsov

 

5 / Navštívte ananásové a pamplemousové (pumelo) polia (Moorea ako skutočná kráľovná ananásov)

 

6 / Rôzne športové aktivity - Vodný skúter - Sky diving - Tandemový zoskok s padákom

 

7 / Objavovanie tradičných mystických, duchovných miest / chrámov: "Maare"

 

8 / výlet k vodopádu, plávanie v vodopáde Afareaitu

 

9 / Prenocovanie na pláži s tradičnými umelcami /bubeník, tanečník s ohňom...

 

Aktivity pre sebarozvoj 

 

Joga, Zdravý životný štýl Pranayama Joga a rôzne meditačné techniky - Uvedenie do základných techník. Celý deň strávený v džungli a pri oceáne, spojenie s matkou prírodou, s tichom… objavovanie samého seba v tichu a rozjímaní, kontakt so svojím vnútrom – intuíciou. - vlastná doprava /auto/ počas celého pobytu - k dispozícii máte počas celého pobytu sprievodcu /Michal Vasilko Kele – Mike Satori/ Objavte túto rajskú destináciu. Pricestujte a presvedčte sa o kráse a pokoji Polynézie na vlastnej koži. Mike Satori bude zabezpečovať celkový pobyt /aktivity/ pre turistov na ostrove Mo´orea. Počnúc výberom a dopravou k ubytovaniu /transfer z letiska Patette na ostrov Mo´orea/ a následné sprevádzanie po ostrove . Ostrovom vás bude sprevádzať cestovateľ Mike Satori, ktorý momentálne “jednou nohou” aktívne žije v Polynézii. Ako cestovateľ, video producent a director sa aktívne venuje cestovaniu a edukácii smerom k prírode –  jednote.  Momentálne pracuje na medzinárodnom eko-sociálnom rozvojovom projekte. Mike Satori žil v minulosti 6 mesiacov aj na Markézskych ostrovoch priamo v kontakte s lokálnymi ľuďmi , kde nadobudol jedinečnú skúsenosť spätú s Polynézskou kultúrou a prírodou. Dotyk Polynézskeho raja Zažijete unikátnu a originálnu cestu po ostrove Moorea. Prevediem Vás takými miestami, na ktoré sa bežný komerčný turista len ťažko dostane.

 

S “duchom” M.R Štefánika na Tahiti Historické Tahitsko-Slovenské spojenie   Výlet na ostrov Tahiti po stopách slovenského hrdinu - Generála Milana Rastislava Štefánika https://sk.wikipedia.org/wiki/Milan_Rastislav_%C5%A0tef%C3%A1nik

 

Nájdenie pamiatky v meste Papeete, ktoré postavil František Kele. (keď Štefánik prišiel na Tahiti v roku 1910, postavil male astronomické observatórium.)

 

Projekt Satori Waves Travel na Tahiti je súčasťou medzinárodného ekologicko – cestovateľského projektu: The project Satori Waves Travel is part of the SATORI WAVES / an international eco-social- project/

 

“SATORI NEW WORLD” EVOLÚCIA ĽUDSKÉHO POTENCIÁLU Tvorme spoločne priestor na tejto planéte, tak aby sa každý cítil ako doma. Posun od individuality k jednote. Tvoríme spolu INÝ "NOVÝ SVET” v zmysle jednoty Hlavná vízia: Vytvárať jedinečné sociálno-ekologické cestovanie (sieť - priestor - platforma), aby bolo možné zvýšiť ľudské vedomie smerom k jednotnosti a ľudskosti tým, že sa bude pripomínať dôležitosť našej skutočnej matky - Matky prírody. Prvá vízia / cieľ je spojiť komunity na každom kontinente. Prekračovať umelé hranice, ktoré v súčasnosti a ľubovoľne oddeľujú ľudí. Nahradenie peňažných nacionalistických ekonomík svetovou ekonomikou založenou na zdrojoch. Rekultivácia a obnova prírodného prostredia podľa našich najlepších schopností. Rozvoj a využívanie čistých obnoviteľných zdrojov energie. Poskytnúť nielen nevyhnutné zdroje života / existenčná úroveň /, ale aj výzvy, ktoré stimulujú myseľ a prispievajú k jej rozvoju. Duchovný Rast – Objaviť moc vo vnútri. Snaha nájsť / postaviť / miesto vo Francúzskej Polynézii, aby sa v tomto zmysle dosiahlo / vybudovanie / vytvorenie komunity. Pomoc so zakladaním lokálnych zeleninových záhrad  Pomoc so stavbou tradičného tahitského domu.

 

Zdroj obrázkov / Pictures resource: Michal Satori Vasilko Kele © Mike Satori Vasilko Kele:  Akékoľvek kopírovanie alebo rozširovanie bez povolenia zakázané!

Objavenie raja - ostrov Mo’orea
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Objavenie raja - ostrov Mo’orea

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
4.11.2020 - 12.11.20209letecká3 300,00 €Objednať
4.11.2020 - 14.11.202011letecká3 900,00 €Objednať
terminy

Dovolenkové info

Francúzska Polynézia - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    32   32    32     31     31     30    30     30     30     30    31    31
Voda:        22   22    23     24     23     24    25     26     26     24    25    22

Francúzska Polynézia - čas prepravy

   Prílet : Papeete - Tahiti
   Let z Bratislavy : 1 - 2 dni
   Transfer z letiska do stredísk vo Francúzskej Polynézií závisí do miesta pobytu a spôsobu prepravy. Prelet nad ostrovmi, prípadne využitie lodnej dopravy.

Francúzska Polynézia - vstupné a vízové info

Vlajka Francúzska Polynézia Doklady k vycestovaniu do Francúzskej Polynézie:
   - platný cestovný pas, platnosť minimálne 6 mesiacov od ukončenia pobytu
   - vízum nie je potrebné

Informácie boli spracované k 31.01.2013
O aktuálnej situácii k cestovným dokladom sa môžete informovať
na ministerstve zahraničných vecí - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun vo Francúzskej polynézií :
   - SEČ -11 hodina

Fakultatívne výlety - Francúzska polynézia

* Safari jeep Tahiti
   Vzrušujúce celodenné dobrodružstvo do vnútra ostrova s jeho vodopádmi, horskými priesmykmi ležiacimi pod viac ako 2.200 m vysokými hrebeňmi hôr, riekami a archeologickými náleziskami, vrátane obeda v miestnej reštaurácii.

* Kŕmenie obrovských úhorov
   Uprostred dedinky na ostrove Huahine s počtom 150 chyží sa vinie esovito zahnutá riečka, ktorá poskytuje skutočnú raritu – posvätné obrovské úhory. Môžete si tu kúpiť kúsky mäsa a sami si vyskúšať, aké to je, keď sa vám dva a pol metrové ryby trú o nohy a chňapnú po mäse z vašich rúk. Po kŕmení môžete navštíviť miestne archeologické pamiatky dedinky Maeva alebo sa vydať na niekoľko ďalších romantických miest, na ktorých nájdete krásu a pokoj okolitej prírody.

* Cookova zátoka
   Nazývajú ju tiež Paopao a poskytuje pravý zážitok z pohľadu na oceán. Ak si po celej jej dĺžke urobíte krátke zastávky a zídete smerom k oceánu, budete odmenení krásnymi scenériami a západmi slnka, ktorými je táto zátoka preslávená. Ostrov Moorea, kde se Cookova zátoka nachádza, disponuje kvalitnými cestami, vďaka ktorým je zátoka dostupná i na bicykli a vy sa tak môžete oddať jej krásam v ktorúkoľvek dennú dobu.

* Let helikoptérou
   Krásne veci si zaslúžia zvláštne služby, to platí i o najkrajšom ostrove Francúzskej Polynézie – Bora Bora. Prezrite si tento krásny ostrov pekne zhora a pokocháte sa krásou, ktorou tento veľmi známy a vyhľadávaný ostrov ovplýva. Modrý oceán, sýta zeleň a oslnivo biele pláže budú pred vami ako na dlani a vy si tak v pokoji vychutnáte pocit, ako by ste leteli nad malým rajom.dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk