Dubaj & Omán

Program

Program zájazdu Dubaj & Omán


1: PRAHA (VIEDEŇ) – DUBAJ
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Dubaja. Prílet do Dubaja po polnoci. Transfer do hotela, nocľah v Dubaji.

2: DUBAJ
Celodenná City tour po Dubaji. Prehliadku začne najvyššia budova sveta – Burj Khalifa (124. poschodie). Ďalej budete pokračovať ulicou Sheikh Zayed, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, potom nasleduje palác vládcu Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá prekračuje našu dobu. Potom plavba cez Dubai Creek, prehliadka zlatého trhu, luxusnej štvrti Jumeirah a symbolu Dubaja - sedemhviezdičkového hotela Burj Al Arab. Návrat do hotela a nocľah v Dubaji.

3: MUSCAT
Transfer na letisko v Dubaji, odlet do hlavného mesta Ománu. Prílet do Muscatu. Po vybavení pasových a colných formalít nasleduje celodenná prehliadka mesta Muscat, ktorého historická časť na Vás dýchne atmosférou rozprávok tisíc a jednej noci. Počas prehliadky sa zastavíte na vyhliadke, odkiaľ sa Vám ponúkne zaujímavý pohľad na starý Muscat. Ďalej sa zastavíte pri paláci tunajšieho vládcu, navštívite starý tajuplný trh - souk Mutrah, ktorý je považovaný za najlepší v krajine. Život v Ománe Vám priblíži expozícia múzea Bait al Zubair. Zastavíte sa v Kráľovskej opere a prehliadku zakončíte v starom meste. Nocľah v meste Muscat.

4: QURIYAT – BIMMAH SINKHOLE – RAS AL HADD
Prezriete si Veľkú mešitu sultána Quaboosa s najväčším ručne tkaným kobercom a najväčšími krištáľovými lustrami na svete. Z Muscatu sa vydáte pozdĺž pobrežia do mesta Quriyvat, ktoré leží 80 km od Muscatu, a okrem starobylého rybárskeho prístavu sa môže pochváliť romantickým nábrežím i 200 rokov starou pevnosťou. Neďaleko mesta je priehrada Wadi Dayqah, ktorá bola dokončená v roku 2012. Zastávka pri Bimmah Sinkhole, cca 20 metrov hlbokom tyrkysovom jazere, o ktorom miestni hovoria, že bolo vyhĺbené spadnutým meteoritom. Wadi Shab je romantické údolie so systémom vádí (čo sú vyschnuté riečiská, ktoré sa plnia vodou len pri príležitostných dažďoch). Obed formou pikniku. Prejazd do prístavu Sur, ktorý pôvodne slúžil ako prekladisko otrokov. Prehliadka jedinej lodenice na stavbu lodí z tíkového dreva (dhau). Cesta Vás zavedie k výbežku Ras Al Hadd, ktorý je preslávený nočným pozorovaním korytnačiek pri kladení vajec. Nocľah v Al Jinz.

5: AL KAMIL – WADI BANI – WAHIBA SANDS
Odchod k Wadi Bani Khalid, jednému z najkrajších miest v Ománe. Prejazd do Al Kamil, zastávka v múzeu. Cez mesto Ibra sa dostanete do púštnej oblasti Wahiba Sands. Ubytovanie s večerou bude v tradičnom kempe v púšti.

6: NIZWA – BIRKAT AL MAWZ – MUSCAT
Mesto imámov Nizwa leží vo vnútrozemí Ománu, prezriete si pevnosť Nizwa Fort, z ktorej veže je nádherný výhľad na mesto. Centrom diania je miestny trh, kde nakúpite nespočetné množstvo suvenírov - kašmírové šatky, strieborné sošky, chalvu aj čerstvé ďatle. Na úpätí Jebel Akhdar uvidíte dedinu Birkat al Mawz, kde sa okrem starobylých domov nachádza aj mešita zo 17. storočia. Návrat do Muscatu, nocľah.

7: MUSCAT
Dopoludnia výlet za pozorovaním delfínov, možnosť šnorchlovania. Popoludní individuálne voľno. Možnosť návštevy miestneho trhoviska alebo kúpanie. Nocľah v meste Muscat.

8: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Skorý ranný transfer na letisko v Muscate, odbavenie, odlet do Prahy (Viedne) s prestupom v Dubaji.

Poznámka: pas nesmie obsahovať izraelskú pečiatku.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Dubaj – Muscat – Dubaj - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
6 x nocľah v hoteloch 3* počas okruhu s raňajkami
1 x nocľah v púštnom kempe s raňajkami a večerou
2 x obed v miestnej reštaurácii (3. a 6. deň)
2 x obed formou pikniku (4. a 5. deň)
všetky privátne transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby sprievodcu CK počas okruhu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 249,- EUR
vízum do Ománu 55,- USD
fakultatívne služby
prepitné cca 90,- USD
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
Dubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & OmánDubaj & Omán
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Dubaj & Omán

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
28.2.2021 - 7.3.20218leteckáPraha2 059,00 €Objednať
24.10.2021 - 31.10.20218leteckáPraha1 919,00 € (2 079,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Spojené Arabské Emiráty

   krajina, kde nič nie je nemožné. Nájdete tu najluxusnejšie hotely, podmorský hotel, najvyšší hotel a dokonca aj lyžiarske stredisko. Chcete zažiť, či vyskúšať si niečo zdanlivo nemožné, chcete relaxovať v maximálnom pohodlí, alebo si chcete užívať ruch moderného veľkomesta, či priezračne čistú morskú vodu?
  > Čítať celý článok

Destinácia Omán

   Exotický a orientálny Omán, ležiaci na brehu Arabského mora, svoje brány otvoril dovolenkárom iba nedávno. Rozprávková krajina, na čele ktorej ešte i dnes stojí sultán, si vás takmer okamžite podmaní najmä svojou neopakovateľnou atmosférou a bohatou históriou. Práve história si tu podáva ruky s moderným svetom a tak už dnes v Ománe možno nájsť slušne vybudovanú infraštruktúru. Vďaka vybudovaniu ciest, riadnym značeniam a rozrastajúcim sa hotelovým komplexom, sa tak s Ománu stáva skutočne moderná, dovolenková destinácia.
  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Omán - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    26   26    28     32     36     37    36     34     34     34    30    27
Voda:        24   24    24     24     25     27    28     28     27     26    25    24

Spojené Arabské Emiráty - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    23   24    27     32     35     39    39     39     38     35    30    26
Voda:        22   22    22     24     26     27    29     30     28     28    28    25

Spojené Arabské Emiráty - čas prepravy

   Prílet : Dubaj
   Let z Viedne : 7:00 - 8:00 h
   Transfer z letiska do stredísk na Dominikánskej republike: 0:20 - 2:00 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Omán - čas prepravy

   Prílet : Muscat
   Let z Viedne / Prahy : 10:00 - 13:00 h
   Transfer z letiska do stredísk v Ománe: 0:20 - 1:00 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Spojené arabské emiráty - fakultatívne výlety

* Dubai City Tour
   Prehliadka kozmopolitného mesta Dubaj, pri ktorej objavíte tradičnú modernú tvár tohto Emirátu. Najskôr sa zastavíte v prezenčnom centre Palm Island, kde sa zoznámite s týmto neobvyklým projektom umelého ostrova, na ktorom si svoje letné sídla budujú herecké, spevácke a obchodné celebrity z celého sveta. Potom budete mať možnosť navštíviť veľké obchodné centrum Souk Medinat. Budeme pokračovať po Jumeirah Beach Road do slávnej mešity Jumeirah Mosque, cestou si budete môcť prehliadnuť najznámejšiu panorámu súčasného Dubaja – hotel Burj Al Arab. V 15 rokov starej pevnosti Fahidi navštívite múzeum, ktoré Vám priblíži históriu Emirátu Dubaj. Po krátkej prechádzke sa dostanete na odevné trhy a k umelému kanálu Dubai Greek, odkiaľ Vás na druhú stranu mesta prevezie tradičné plavidlo zvané Abra. Lyžovať, nakupovať či obedovať môžete v obrovskom nákupnom centre Emirates Mall. Na záver výletu sa zastavíte na svetoznámom zlatom trhu, kde Vás ohromí množstvo a krása spracovania zlatých a strieborných šperkov.

* Východné pobrežie
   Počas výletu na Východné pobrežie SAE Vám ukážeme úplne odlišnú tvár tejto nádhernej krajiny. Cestou pôjdete cez oázy Al Chajd a Masafi, kde sa zastavíte na „Piatkovom trhu“, kde môžete nájsť všetko od ovocia a zeleniny, cez hydinu až po hračky, koberce a suveníry. Potom budeme pokračovať do mesta Fujairah. V hlavnom meste emirátu Fujairah navštívite starú pevnosť s nádherným výhľadom na staré mesto. Ďalšou zastávkou bude najstaršia funkčná mešita v SAE, mešita Bidiyah, kam môžu vstúpiť aj nemoslimovia. Posledná zastávka tohto dňa bude Sultanát Omána, kde navštívite rybársku dedinku Dibba.

* Výlet do púšte
   V popoludňajších hodinách vyrazíte terénnymi autami do púšte, kde si budete môcť užiť dobrodružnú jazdu medzi piesočnými dunami. V priebehu výletu navštívite ťaviu farmu a budete môcť pozorovať nádherný západ slnka. Vyvrcholením bude návšteva beduínskeho kempu, kde sa bude podávať tradičná arabská večera. Deň môžete ukončiť pri typickej vodnej fajke a pozorovať umenie brušných tanečníc. Samozrejme nemôže chýbať maľovanie henou, skúšanie tradičného oblečenia, surfovanie v piesočných dunách a jazda na ťavách.

* Plavba tradičnou arabskou plachetnicou s večerou
   V priebehu plavby budete môcť pozorovať fascinujúcu panorámu moderného aj Starého Dubaja. Poplávate okolo živých trhovísk, prístavu typických vodných taxi „Abra“, uvidíte centrálny park, golfové ihrisko Dubai Creek a jachtový klub. Počas dvojhodinovej plavby si budete môcť vychutnať večeru podávanú formou bufetu.

* Vodný park Wild Wadi
   Neobyčajnú zábavu zažijete vo vodnom parku Wild Wadi, ktorý leží priamo na nádhernej pláži Jumeirah a susedí s dvomi najznámejšími hotelmi v Dubaji –Burj Al Arab a Jumeirah Beach. Vodný park ponúka množstvo vodných atrakcií, ktoré by ste mali vyskúšať.


Fakultatívne výlety - Omán

* Mystický Muscat
   Celodenný výlet po najväčších atrakciách a pamiatkach hlavného mesta.

* Delfíny
   Lodný výlet za sledovaním života delfínov a veľrýb žijúcich v blízkosti pobrežia.

* Fascinujúce pevnosti
   Návšteva Nizwy, hlavného mesta vnútrozemia a kolísky Islamu v Ománe.

* Plavba loďou
   Celodenná plavba loďou okolo pobrežia so zastávkami na kúpanie a šnorchlovanie.

* Výlet do púšte
   Turisti si môžu zajazdiť na štvorkolke, na ťave, návšteviť oázu a beduínske osady, kde nechýba domáca strava spojená s ukážkami pôvodnej ománskej kultúry.Omán - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Omán Doklady k vycestovaniu do Ománu:
   - platný cestovný pas a vízum
   - cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od ukončenia pobytu
   - v pase musia byť voľné minimálne 2 strany
   - o vízum môžete požiadať pri vstupe do krajiny, alebo na veľvyslanectve Ománu vo Viedni

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Ománe :
   - SEČ +4 hodinySpojené Arabské Emiráty - doplňujúce informácie k dovolenke

Spojené Arabské Emiráty - Vlajka Doklady k vycestovaniu do Spojených Arabských Emirátov:
   - platný cestovný pas
   - cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od vstupu do krajiny
   - osoba nesmie mať z minulosti zákaz vstupu do SAE
   - v cestovnom pase nesmie byť záznam o vstupe do Štátu Izrael

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v SAE :
   - SEČ +4 hodinydovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk