Dobrodružná cesta naprieč Nórskom

Nórsko / Oslo, Vagamo, Vigra, err

Kategória zájazdu Poznávacie zájazdy

Dobrodružná cesta naprieč Nórskom

Program

Program zájazdu Dobrodružná cesta naprieč Nórskom

Popis:
Zájazd je určený pre tých, ktorí si chcú vychutnať a užívať jazdu otvorenou krajinou po planinách národných parkov, prechádzať tými najvyššími horskými prechodmi s fascinujúcim výhľadom na fjordy a obdivovať drsnú a krásnu prírodu. Čaká vás niekoľko z tých najznámejších a najnavštevovanejších, turistami vyhľadávaných atrakcií. Budete sa môcť kochať výhľadmi na fantastický Geiranegerfjord, na dramatickú Troliu cestu s burácajúcim vodopádom Stigfossen alebo na najvyššiu kolmú skalnú stenu v EurópeTrollveggen vysokú 1000 metrov. Ocitnete sa pri ľadovci Nigardsbreen, ktorý je najväčším dostupným ramenom NP Jostedalsbreen. Uchvátia vás panoramatické výhľady pri pohľade na majestátne vrchy, ktoré ponúka NP Jotunheimen. Vychutnáte si jazdu nórskymi Turistickými cestami Valdresflya, Sognefjellet, Gamle Strynefjellveien, Geiranger-Trollstigen a tiež známou Atlantickou cestou. Zavedieme vás na jedinečné miesta, ktoré by ste sami nenašli a cestovné kancelárie ich neponúkajú. Sľubujeme vám zájazd plný skvelých a nezabudnuteľných zážitkov.

minimálny počet osôb: 6

Začiatok/nástup a koniec zájazdu je v Oslo.

Doprava do Oslo je individuálna. Klient si sám zvolí miesto a časy letov.

Letiskový transfer z / na letisko Oslo – Gardermoen je zabezpečený v deň pred začatím a v deň po skončení zájazdu.

Program zájazdu:
Deň pred začatím zájazdu je určený na individuálny príchod do Oslo.
Transfer z letiska Oslo - Gardermoen na hotel je zabezpečený.

1.deň: presun z letiska do nórskej metropoly. Program v závislosti od času príchodu. Ubytovanie sa.

2.deň: raňajky, prejazd prvou Turistickou cestou Valdresflya. Je to 49 km dlhá cesta tiahnúca sa otvorenou horskou krajinou z Garli po Hindsater. Pocity z jazdy týmto úsekom sa môžu prirovnať pocitom z lietania. Vaše myšlienky sa vznášajú v stejných výškach ako vrchy v horizonte. Môžte zastaviť kdekoľvek a dopriať si krátku alebo dlhšiu túru po horách. Známe miesta sú Rjupa a Vargbakken, samozrejme nie sú jediné. Ak máte chuť kochať sa prírodou pri najkrajšom jazere národného parku Jotunheim, môžete vybočiť z cesty a zájsť k jazeru Gjende, ktoré je východiskovým miestom pre známu túru cez vrch Bessegen. Ubytovanie a nocľah.

3.deň: raňajky, na rade je druhá Turistická cesta Sognefjellet. Cesta, ktorá prechádza tými najvyššími horskými prechodmi vo výške 1434 metrov a ponúka miesta s výhľadom na tie najdlhšie a najhlbšie  fjordy v krajine. Začína v Lom a končí v Gaupne, meria 108 km. V obci Lom sa oplatí navštívit unikátny drevený kostol postavený v 12 storočí. Okolitá príroda vás dokáže uchvátiť natoľko, že máte nutkanie zastaviť a jednoducho sa vybrať niektorým smerom, kráčať ešte nedotknutou panenskou prírodou a užívať si pritom ten jedinečný pocit. Možnosti uskutočniť túru v národnom parku Jotunheim su nekonečné. Naskytá sa tu úžasný pohľad na pohorie Hurrungane a NP Jotuhneim, kde sa ich majestátne vrchy týčia až k oblakom. 19 z nich dosahuje výšku nad 2000m a 13 z nich je dokonca vyšších než 2100m. Zastavíme pri NP Jostedalsbreen, kde si pôjdete pozrieť jeden z ľadovcov. Môžete si vybrať buď Nigardsbreen alebo Bergsetbreen. Ubytovanie a nocľah.
 
4.deň: raňajky, prejazd treťou Turistickou cestou Gamle Strynefjellveien. Atrakciou je samotná cesta dlhá len 27 km, veducá z Grotli do Videsater. Cesta bola dokončená a užívania schopná od roku 1884. Pri prechádzaní touto cestou môžete obdivovať krásu prirody, majestátne vrchy a zastaviť sa pri vodopáde Videfossen ( Buldefossen ). Po jej prejdení sa dostaneme k fjordu Geirangerfjorden.Tento sa nachádza na zozname UNESCO. Odtiaľ budeme pokračovať štvrtou Turistickou cestou Geiranger – Trollstigen. Cesta Geiranger-Trollstigen patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie v Nórsku. Je dlhá 104 km a tiahne sa od Langevatn k Sogge Bru v Romsdalen. Kvôli tomu, aká je kľukata a úzka sa bez pochýb radí medzi tie viac dramatické cesty. Pri prechádzani touto cestou máte niekoľko výhliadkových miest, ako Ornesvingen, Gudbrandstjuvet a Flydalsjuvet, odkiaľ sa vám naskytá jedinečný pohľad na Geirangerfjord. Urobíme si prestávku pri vodopáde Stigfossen, aby ste si dopriali výhľad na túto jedinečnú cestu, akou je Trolia cesta. Ubytovanie a nocľah. 

5.deň: raňajky, vydáme sa k piatej a poslednej Turistickej ceste tohto zájazdu Atlanterhavsveien ( Atlantická cesta ). Cesta medzi Bud a Karvag je dlhá 36 km. Radí sa medzi jedno z dramatických miest na svete. Cesta križuje ústie fjordu do otvoreného Atlantického oceána. Spája pevninu s ostrovom Averoy ôsmymi mostami. Svojou krásou a jedinečným zážitkom priťahuje turistov z celého sveta. Mnohí tvrdia, že zážitok je najzaujímavejší počas búrok, keď rozbúrené morské vlny narážaju do konštrukcie mostov a besniaca voda sa dvíha do výšky niekoľkých metrov. Pozornosť vzbudzuje najmä most Storseisundet, ktorý je častým cieľom fotografov. Popri ceste sa nachádzaju chodníky pre turistov alebo dokonca špeciálny most navrhnutý pre rybolov. Z móla na ostrove Askevagen je možné užívať si výhľad na Atlantický oceán alebo počas búrky okúsiť silu prírody na vlastnej koži. Pri spiatočnej ceste sa zastavíme pri ďalšom poklade nórskej prírody, pri Trollveggen ( Trolia stena ). Následne nás čaka prejazd k NP Dovrefjell-Sunndalsfjella. Ubytovanie a nocľah.  

6.deň: raňajky, údolím Gudbrandsdalen sa presunieme k letisku Gardermoen. Cestou sa zastavíme pri stĺpovom kostole Ringebu stavkirke, pri zábavnom parku Hunderfossen familieparken a v meste Lillehammer. Budeme prechádzať popri najväčšom nórskom jazere Mjosa. Ubytovanie a nocľah. 

7.deň: raňajky, voľny program v závislosti od času odletu. Transfer na letisko.Cena zájazdu

Zahrňa:
• 4 x ubytovanie v hoteli s raňajkami ( 2 lôžkové izby )
• 1 x ubytovanie v penzióne s komfortnými novo prerobenými izbami s fantastickým výhľadom na pohorie Romsdalseggen
• 1 x ubytovanie v chatkách 52m2 s raňajkami ( 2 x 2 lôžkové izby, obývačka s jedálenským kútom, plne vybavená kuchyňa, wc, kúpelňa ), posteľné prádlo a upratovanie ( ktoré sa pri ubytovaní v chatkách účtuje osobitne )
• dopravu po Nórsku luxusným mikrobusom podľa programu
• cestné poplatky a trajekty v Nórsku
• transfer z letiska v deň pred začatím zájazdu
• transfer na letisko v deň po skončení zájazdu

Nezahrňa:
• prepravu do Nórska ( individuálna ) *
• komplexné cestovné poistenie
• všetko ostatné čo nie je zahrnuté v cene zájazdu v prípade záujmu zabezpečíme letenky spoločnosťou Norwegian s odletom z miest: Budapešť, Krakov, Wien, Praha alebo spoločnosťou Wizzair s odletom Budapešť ( pripočíta sa k základnej cene zájazdu )

Zmena programu vyhradená

Letenky:

Norwegian od 139,- EUR
cena zahrňa
– príručnú batožinu 55x40x23 cm + 25x33x20 cm
– letiskové a palivové poplatky
cena nezahrňa
– batožinu do podpalubia – príplatok od 11,- EUR
– výber sedadla – príplatok od 10 do 25,- EUR
Wizzair od 82,- EUR
cena zahrňa
– príručnú batožinu 55x40x23 cm + 40x30x20 cm
– batožinu do podpalubia do 20 kg
– výber sedadla okrem prvého radu a radu pri núdzovom východe
– administratívne poplatky

10 najväčších atrakcií v Oslo:
Norsk Opera & Balett/Budova Opery a Baletu
Holmenkollen skimuseum & hopptarn/Lyžiarské múzeum a skokanský mostík - vstupné 140,- NOK
Norsk Folkemuseum/Nórske Ľudové múzeum - vstupné 130,- NOK
Vigelandsparken
Akershus festning/Akershus pevnosť
Vikingskipshuset/Vikingské múzeum - vstupné 100,- NOK ( do 18 rokov vstup voľný )
Nasjonalgalleriet/Národná galeria - vstup 120,- NOK
Frammuseum - vstupné 120,- NOK
Naturhistorisk museum/Prírodovedecké múzeum - vstupné 100,- NOK
TusenFryd/Najväčší nórsky zábavný park - vstupné od 379,- NOK

Dobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč NórskomDobrodružná cesta naprieč Nórskom
program

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk