Najkrajšie miesta východnej Austrálie

Program

Program zájazdu Najkrajšie miesta východnej Austrálie


1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Sydney.

2: NA CESTE
Let na trase s medzipristátím v Ázii.

3: PRÍLET DO SYDNEY
Po prílete do Sydney krátka orientačná prehliadka mesta s vyhliadkou na budovu Opery a prístavný most, ubytovanie, voľný program na dorovnanie časového posunu. Nocľah v Sydney.

4: SYDNEY
Pešia prehliadka mesta, pri ktorej navštívime štvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, štvrť The Rocks, vyhliadkovú vežu AMP Tower, Hyde Park či katedrálu Svätej Márie. Prevezieme sa prípadne loďou po zálive (fakultatívne). Nocľah v Sydney.

5: CANBERRA
Výlet do Canberra, metropole Austrálie. Prehliadka zahŕňa väčšinu atrakcií na oboch brehoch jazera Lake Burley Griffin vrátane originálnej budovy parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocľah.

6: NP BLUE MOUNTAINS
Výlet do Blue Mountains. Najskôr zastavíme v parku divokých zvierat Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte na vlastné oči klokana, koalu, ježuru či pštrosa emu. V Blue Mountains navštívime vyhliadku na skalnom útvare Tri sestry a urobíme si prechádzku eukalyptovým lesom. Späť sa zvezieme najstrmšou železnicou sveta.

7: SYDNEY - GOLD COAST
Transfer na letisko, prelet do prímorského raja Gold Coast severne od Sydney a transfer do hotela. Voľno na plážach Surfers Paradise. Nocľah.

8: GOLD COAST
Voľno na nekonečných plážach Gold Coast alebo výlet do dažďového pralesa Národného parku Lamington s nádhernými výhľadmi. Nocľah na Gold Coast.

9: BRISBANE - HERVEY BAY
Presun cez Sunshine Coast do Hervey Bay - východiskového bodu pre návštevu ostrova Fraser Island. Cestou prehliadka Brisbane, centra štátu Queensland.

10: FRASER ISLAND
Výlet na najväčší piesočnatý ostrov sveta Fraser Island či voľno na pláži. Ostrov a Národný park Great Sandy je známy neskutočne širokou plážou a piesočnými dunami. Nechýbajú ani číre sladkovodné jazierka alebo dažďový prales. Nocľah.

11: ROCKHAMPTON
Presun do Rockhampton, prekročenie obratníka Kozorožca. Nocľah.

12: AIRLIE BEACH
Presun do Airlie Beach, východiskového bodu pre návštevu rezervácie Whitsundays. Ubytovanie, voľno na pláži. Nocľah.

13: NP WHITSUNDAY ISLAND
Celodenný výlet do Národného parku na ostrovoch Whitsunday. Ostrovy ponúkajú široké možnosti vodných radovánok - potápanie, šnorchlovanie, kúpanie a romantické prechádzky. Nocľah.

14: TOWNSVILLE - CAIRNS
Cesta cez Townsville s možnosťou návštevy akvária, v ktorom sa dozvieme všetko o živote na Bariérovom útese. Popoludní cesta do Cairns. Nocľah.

15: CAIRNS
Voľno na plážach tropického severu alebo fakultatívny výlet loďou so skleneným dnom pre pozorovanie podmorského života Veľkého bariérového útesu – najväčšieho koralového útesu planéty. Možnosť potápania či šnorchlovania. Fakultatívne tiež možnosť letu vrtuľníkom nad útesom. Nocľah.

16: CAIRNS
Voľno na plážach tropického severu alebo celodenný výlet do neďalekej Kuranda, ktorá sa nachádza uprostred dažďového pralesa. Jazda železnicou okolo vodopádov a najdlhšou lanovkou na svete nad dažďovým pralesom bude zakončená v miestnom kultúrnom centre vystúpením domorodej skupiny piesní a tancov. Môžete si tiež vyskúšať hod bumerangom alebo hru na domorodý nástroj didgeridoo. Nocľah v Cairns.

17: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko a odlet z Cairns s medzipristátím v Ázii.

18: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA:

AYERS ROCK: návšteva najväčšieho a najslávnejšieho monolitu sveta
CAIRNS: odpočinok na austrálskej riviére

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami
dopravu klimatizovaným mikrobusom/autobusom
služby sprievodcu ESO travel počas okruhu
vstup do Featherdale Wildlife Parku
lístok na lanovku v Blue Mountains
celodenný výlet na Fraser Island
celodenný výlet do Whitsunday Island NP
celodenný výlet do NP Lamington

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 369,- EUR
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
fakultatívne vstupy a výlety
vstupy do národných parkov
prepitné a stravovanie okrem raňajok
vízum do Austrálie 20,- EUR (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK)
Najkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej AustrálieNajkrajšie miesta východnej Austrálie
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Najkrajšie miesta východnej Austrálie

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
21.3.2022 - 7.4.202218leteckáPraha5 249,00 €Objednať
4.10.2022 - 21.10.202218leteckáPraha4 829,00 € (5 249,00 €)Objednať
terminy

Dovolenkové info

Austrália - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Australia Doklady k vycestovaniu do Australie:
   - platný cestovný pas a vízum
   - o vízum je možné požiadať elektronicky : vizum Australia

Časový posun v Austrálii :
   - SEČ +8 až 11 hodíndovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk