Krásy Južnej Austrálie

Program

Program zájazdu Krásy Južnej Austrálie

Po Great Ocean Road do červeného centra kontinentu.


Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred odletom, odlet do Melbourne.

2: NA CESTE
Let na trase s mezipristátím v Ázii.

3: MELBOURNE
Ráno prílet do Melbourne, krátka prehliadka mesta, ubytovanie, voľný program na dorovnanie časového posunu.

4: MELBOURNE
Prehliadka mesta. Navštívime Flinders Street Station, Rialto Towers, odkiaľ je jedinečný pohľad na mesto, Queen Victoria Market a ďaľšie zaujímavosti.

5: GREAT OCEAN ROAD
Dnes nás čakajú neopakovateľné zážitky z výpravnej jazdy po ceste Great Ocean Road, jednej z najpôsobivejších austrálských scenérií. Prezrieme si tiež nedávno zrútený most London Bridge.

6: COONAWARRA
Návšteva Warrnambool a potom nádherných záhrad Umpherston Sinkhole.

7: KANGAROO ISLAND
Návšteva známeho Sheeps Back Museum a popoludní plavba na ostrov klokanov.

8: KANGAROO ISLAND
Dnes máme celý deň na to, aby sme preskúmali tento prírodný raj. Môžeme tu obdivovať levy, klokany či koaly. Večer potom uvidíme návrat tučniakov na pláž Fairy Penguin Parade.

9: ADELAIDE
Ráno sa potom na ďalšie dve noci presunieme do Adelaide. Popoludní prehliadka mesta a jeho zaujímavosťou, možnosť voľného programu. Nocľah.

10: ADELAIDE
Dnes na celodennom výlete navštívime German Village of Hahndorf a Barossa Valley, kde dozrievajú svetovo preslávené australské vína.

11: WILPENA POUND
Ráno si krátko prezrieme pamiatky v Adelaide a potom budeme pokračovať do Wilpena Pound a navštívime Národný park Flinders Ranges so skalnými maľbami a rytinami spolu s úchvatnou scenériou tohto horského pásma.

12: COOBER PEDY
Dnes nás čaká cesta po známej Oodnadatta track do Coober Pedy (v reči domorodcov "diera bieleho muža"), kde nás pohltí horúčka hľadačov opálov. Prehliadka zaujímavostí mestečka vybudovaného skôr pod zemou a zoznámenie sa s históriou dolovania opálov.

13: AYERS ROCK
Po raňajkách sa vydáme púšťa na sever až k osamelej skale, najväčšiemu monolitu sveta, nazývanom Uluru.

14: AYERS ROCK
Možnosť nevšedného zážitku, východu slnka v púšti s vyhliadkou na Ayers Rock (Uluru). Dopoludnia okružná prehliadka tohto najväčšieho a najslávnejšieho monolitu sveta. Popoludní prehliadka skalných útvarov Olgas. Večer možnosť večere "za zvukov ticha púšte" - Sounds of silence.

15: KINGS CANYON
Cesta nás zavedie do Kings Creek Station, farmy, ktorá se špecializuje na vývoz tiav. Potom pokračujeme do Watarrka National Park a návšteva Kings Canyon. Pri precházke po okraji kaňonu sa naskytne neopakovateľný pohľad na kolmé steny kaňonu, ktoré miznú v hĺbke až 300 metrov. Nocľah v Kings Canyon Resort.

16: ALICE SPRINGS
Transport po Mereenie Loop Road, cez drsnú, ale prekrásnu zem domorodcov (len za priaznivých podmienok). Cestou minieme kráter po meteoritu Gosse Bluff. Uvidíme Standley Chasm a Simpsons Gap. Pokračujeme do Alice Springs, kde navštívime School of the Air, najväčšiu učebňu sveta pre dedinské deti.

17: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko a odlet z Melbourne do Prahy s medzipristátím v Ázii.

18: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA

PÚŠŤOU A PRALESOM - zájazd možno výhodne pripojit k zájazdu Púšťou a pralesom, podrobnosti o zájazde .

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

„COVID poistenie”, ku všetkým zájazdom CK. Zaplaťte si „COVID poistenie” a budete krytí v prípade ochorenia na COVID-19. Toto poistenie kryje liečebné náklady vo všetkých krajinách (t.j. aj v tzv. červených krajinách) až do výšky 50.000,- EUR, náklady na ubytovanie v prípade karantény, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady a preplatenie storno poplatkov so spoluúčasťou 20% pre klienta. Podmienkou je, že klient musí mať objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP, prípadne aj poistenie Storno PLUS. Poistenie je možné zjednať pre osoby do veku 70 rokov. Pre osoby 70 až 85 rokov je 100% prirážka.
DENNÁ SADZBA    EURÓPA    2,60 EUR
                             SVET          5,85 EUR
Nárok na preplatenie storno poplatkov vzniká pre všetky spolucestujúce osoby na spoločnej zmluve o zájazde v prípade, že majú zaplatené komplexné cestovné poistenie ECP a „COVID poistenie”.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami
dopravu autobusom, minibusom či autom
vstupy do národných parkov
vstup na Rialto Towers
vyhliadkové podložie najvyššej budovy Melbourne
služby českého sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
sprepitné a stravovanie mimo raňajok
vízum do Austrálie (zaistí CK za 20,- EUR)
cestovné poistenie ECP 5,- EUR/osoba/deň

Krásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej AustrálieKrásy Južnej Austrálie
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Krásy Južnej Austrálie

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
12.9.2022 - 29.9.202218leteckáPraha5 399,00 €Objednať
terminy

Dovolenkové info

Austrália - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Australia Doklady k vycestovaniu do Australie:
   - platný cestovný pas a vízum
   - o vízum je možné požiadať elektronicky : vizum Australia

Časový posun v Austrálii :
   - SEČ +8 až 11 hodíndovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk