Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok

Program

Program zájazdu Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok

Úvod:
2-dňový autokarový zájazd.


Program:


1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 06:00 h) do Drážďan. Symbolom adventného trhu je okrem vianočného stromčeka, rozprávkového hradu a zdobeného oblúku aj 14 metrov vysoká vianočná pyramída, ktorá sa dokonca dostala do Guinessovej knihy rekordov. Drážďany však neočaria len milovníkov adventných trhov a nákupov (Almarkt Galerie, Prager Strasse). Na svoje si tu prídu aj obdivovatelia krásnej architektúry a nadšenci pre históriu (Frauenkirche, Hofkirche, Zwinger, Semperova opera). Vďaka architektonickému pôvabu a prírodnej polohe sa im hovorí „Florencia na Labe”. Po pešej prehliadke historických skvostov sa ponoríme do úžasnej vianočnej nálady a vychutnáme si čaro adventu najkrajších vianočných trhov v Nemecku. Odchod na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Odchod na zámok Moritzburg, kde sa natáčala legendárna rozprávka Tri oriešky pre Popolušku. Navštívime prekrásny zámok a budeme sa môcť prejsť po schodisku, kde Popoluška stratila svoju slávnu črievičku. Romantickosť tohto miesta zvýrazňuje aj okolie s umelo vytvorenými rybníkmi, v ktorých sa tento barokový klenot pôvabne zrkadlí. Hodnota zámku však nespočíva iba v rozprávke, ale nachádza sa tu svetovo najrozsiahlejšia zbierka interierového vybavenia, so vzácnymi tapetami z kože, s cennými maľbami a vzormi a zbierka historických loveckých trofejí, ktoré sú dodnes nemými svedkami dvornej kultúry bývania a stolovania. Po prehliadke odchod na Slovensko s návratom do Bratislavy vo večerných hodinách.


Ubytovanie:
1x v hoteli 4* .

Stravovanie:
1x raňajky.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 1 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 60 EUR,  za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.
Vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.

Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámokAdvent v Drážďanoch a Popoluškin zámokAdvent v Drážďanoch a Popoluškin zámokAdvent v Drážďanoch a Popoluškin zámokAdvent v Drážďanoch a Popoluškin zámokAdvent v Drážďanoch a Popoluškin zámokAdvent v Drážďanoch a Popoluškin zámokAdvent v Drážďanoch a Popoluškin zámokAdvent v Drážďanoch a Popoluškin zámok
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
4.12.2021 - 5.12.20212autobusová126,96 € (138,00 €)Objednať
terminy

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk